ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.525
Поени од реакции
18.336
Spancive pak neka ne zemaat od Real Madrid nikoj... Samo so posedot ke si ostanat...
Хахаха каква врска има ова со химната на Шпанија бе? :D

Али еве, ти кој играш шпанец, би го земал од Реал со што ќе помогне играта на Шпанија да биде по директна или конкретна, отколку на посед?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
594
Поени од реакции
779
Да беше во Англија, пола саат ќе гледаат дали лактот/рамото му беше во офсајд.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Spancive pak neka ne zemaat od Real Madrid nikoj... Samo so posedot ke si ostanat...
Само Начо и Лукас Васкез(како десен бек) заслужија да одат на европско од Реал. Вториот е повреден, а првиот не е повикан од неразјаснети причини.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.797
Шпанци су га примили веома врло леп гол.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
589
Поени од реакции
218
Stoleva pravda
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.193
Поени од реакции
31.535
Нереален е овој Мората, Морено утнува пенал и на крај хајлајтот е пак Мората кој по стативата од пеналот, празен гол го утна со промашување од точно 9 метри. :pos: :pos: :pos:
И тоа перфектен сенс имаше си се позиционираше топ за да даде гол, али џабе.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.011
Поени од реакции
3.548
Штета што наместо Австрија, не ни се падна некоја од овие две репки во група. Ги газиме 100% :D
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
138
Поени од реакции
121
Хахаха каква врска има ова со химната на Шпанија бе? :D

Али еве, ти кој играш шпанец, би го земал од Реал со што ќе помогне играта на Шпанија да биде по директна или конкретна, отколку на посед?
Ne sum zborel ja za himnata, nesto si pomesal...

Sea vidov sum odgoboril na tvoeto, sorry...


Nebitno, mislam deka veke na ovaa igra so dodavanjevo sto ja forsiraat od BCN mu projde vremeto...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.992
Поени од реакции
2.380
И после Англија била многу слаба и калкулирала ами Шпанциве се најутепани.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.272
Поени од реакции
881
Ако Полска ја суреди Шведска , а Шпанциве пак ремизираат, отидоа јабана.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.756
Поени од реакции
8.236
Ако Полска ја суреди Шведска , а Шпанциве пак ремизираат, отидоа јабана.
Не мора да значи. Можат да одат како третопласирани. Португалија претходното така помина натаму, со три нерешени.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.272
Поени од реакции
881
Не мора да значи. Можат да одат како третопласирани. Португалија претходното така помина натаму, со три нерешени.
Полска , Шведска и Словачка ќе имаат 4 бода , така да..
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.176
Поени од реакции
10.923
Тешко со нерешено да одат понатаму, многу од третопласираните екипи ќе имаат по 4 бода. Швајцарија најверојатно 4 бода, Украјна и Австрија со нерешено имаат 4. Хрватска и Шкотска играат меѓу себе по што со победа имаат 4. Португалија ако освои бод против Франција ќе има 4.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom