Доврши го зборот

  • Креатор на темата Ece
  • Време на започнување

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Не знам дали има ваква игра, мислам дека нема и затоа се сетив да отворам тема.
Е па вака...Членот над тебе ќе напише три букви и ти треба да направиш збор.

Кал _ _ _ _ _
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.801
Поени од реакции
4.414
барем пример да дадеше ... оти незнам дали од "кал" треба да направам збор или да го дополнам т.е. калскаоспјасиок..... :):) :toe:

ама оти гледам дека има долни црти ваљда треба да се дополни а ? :raz:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Да, тоа е поентата на играва. Еден да почне збор а ти да го завршиш. :) На пример, мојот збор можеше да биде календар. Еве нов...
Лим _ _ _ _
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.801
Поени од реакции
4.414
аха капиш :smir:

лименка :)

Мак. _ _ _ _ _ :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Макарони. :)

Сла _ _ _ _ _
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
карта
тел_ _ _
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Авион. (и да спомнам дека зборот не мора да има ист број на букви колку што има цртички, затоа би било подобро да ставаме точки)
Чор...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.801
Поени од реакции
4.414
ама така е лесно :)

Чорап

Мил....
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Милион

Згр...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.801
Поени од реакции
4.414
Згрешка :pos2:

Фуд...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom