Добри идеи за бесплатна WEB страна

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од guestMK, 29 декември 2018.

 1. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  359
  Допаѓања:
  175
  За статични веб-страни можеш да пребараш на гугл, има еден куп темплејти кои можиш со знаење од HTML/CSS да си ги уредиш за твои потреби. Пребарај "Free html/css web templates".

  За посложени работи, бази на податоци, е-комерц имаш повеќе опции. Wordpress/Shopify/Magento...

  Контактирај ме.
   
 2. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  643
  Допаѓања:
  242
  А, бе, ако му брка работа статична веб страна - ОК, така е најсигурен.
  Но, како што кажа, сепак и за тоа треба да знае нешто од HTML и CSS.

  Со CMS-и за нешто му е полесна работата, но треба да има пошироки познавања (инсталации, хостинг, бази на податоци, одржување, сигурност...).

  Како и да е, кој има желба - може да научи.
  Почнете со една едноставна веб страна, и експериментирајте.
  Со обиди и грешки најдобро се учи.
   
  На guestMK и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.077
  Допаѓања:
  8.432
  У задње време си играм со bootstrap и sass, многу добра работа се уз стандард css, можеш да скоцкаш сајт за неколку саати онака по мерка и да делува профи:D
   
  На guestMK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. guestMK

  guestMK

  Член од:
  13 ноември 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  3
  Ви благодарам на добронамерните и исцрпни одговори, сепак после тоа што го кажавте заклучив дека нема да го постигнам бараниот ефект ако самиот експериментирам со html,css,tamplates,wordpress и итн...
  Јас сум сепак само правник :)...
  Инаку само да додадам дека домените и хостингот ми се е преку ГОХОСТ(чисто информативно) и безбедноста на новоформираните WEBови ми е многу битна од причина што планирам на истите да имам платформа со барања за финансиски понуди, значи доверливи информации со количини и вредности кои не би било пожелно да бидат достапни на трети непожелни страни...
   

Сподели преку: