Добри идеи за бесплатна WEB страна

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од guestMK, 29 декември 2018.

1. Филип85

Филип85

Член од:
    22 јули 2015
    Мислења:
    359
    Допаѓања:
    175
    За статични веб-страни можеш да пребараш на гугл, има еден куп темплејти кои можиш со знаење од HTML/CSS да си ги уредиш за твои потреби. Пребарај "Free html/css web templates".

За посложени работи, бази на податоци, е-комерц имаш повеќе опции. Wordpress/Shopify/Magento...

Контактирај ме.

2. Teknologix

Teknologix

Член од:
    28 јуни 2015
    Мислења:
    643
    Допаѓања:
    242
    А, бе, ако му брка работа статична веб страна - ОК, така е најсигурен.
    Но, како што кажа, сепак и за тоа треба да знае нешто од HTML и CSS.

Со CMS-и за нешто му е полесна работата, но треба да има пошироки познавања (инсталации, хостинг, бази на податоци, одржување, сигурност...).

Како и да е, кој има желба - може да научи.
    Почнете со една едноставна веб страна, и експериментирајте.
    Со обиди и грешки најдобро се учи.

На guestMK и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
  3. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    8.077
    Допаѓања:
    8.432
    У задње време си играм со bootstrap и sass, многу добра работа се уз стандард css, можеш да скоцкаш сајт за неколку саати онака по мерка и да делува профи:D

На guestMK му/ѝ се допаѓа ова.
  4. guestMK

guestMK

Член од:
    13 ноември 2018
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    3
    Ви благодарам на добронамерните и исцрпни одговори, сепак после тоа што го кажавте заклучив дека нема да го постигнам бараниот ефект ако самиот експериментирам со html,css,tamplates,wordpress и итн...
    Јас сум сепак само правник :)...
    Инаку само да додадам дека домените и хостингот ми се е преку ГОХОСТ(чисто информативно) и безбедноста на новоформираните WEBови ми е многу битна од причина што планирам на истите да имам платформа со барања за финансиски понуди, значи доверливи информации со количини и вредности кои не би било пожелно да бидат достапни на трети непожелни страни...

Сподели преку: