Добри идеи за бесплатна WEB страна

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
За статични веб-страни можеш да пребараш на гугл, има еден куп темплејти кои можиш со знаење од HTML/CSS да си ги уредиш за твои потреби. Пребарај "Free html/css web templates".

За посложени работи, бази на податоци, е-комерц имаш повеќе опции. Wordpress/Shopify/Magento...

Zdravo na site,imam baranje-ponuda,mi treba dobar graficka dizajner sto znae da raboti so vektori,mi treba dizajn za nadvoresen izlog na apteka,koj e zainteresiran moze da komunicirame privatno..pozdrav
Контактирај ме.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
нема да прави некој екомерц сајт или нешто друго со аутентификација па да се секира дека ќе му протечат информациите ако некој го хакне. Типчето бара статичен сајт што и сам може да го скоцка ако знае малце хтмл и цсс.
А, бе, ако му брка работа статична веб страна - ОК, така е најсигурен.
Но, како што кажа, сепак и за тоа треба да знае нешто од HTML и CSS.

Со CMS-и за нешто му е полесна работата, но треба да има пошироки познавања (инсталации, хостинг, бази на податоци, одржување, сигурност...).

Како и да е, кој има желба - може да научи.
Почнете со една едноставна веб страна, и експериментирајте.
Со обиди и грешки најдобро се учи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
У задње време си играм со bootstrap и sass, многу добра работа се уз стандард css, можеш да скоцкаш сајт за неколку саати онака по мерка и да делува профи:D
 
G

guestMK

Гостин
Ви благодарам на добронамерните и исцрпни одговори, сепак после тоа што го кажавте заклучив дека нема да го постигнам бараниот ефект ако самиот експериментирам со html,css,tamplates,wordpress и итн...
Јас сум сепак само правник :)...
Инаку само да додадам дека домените и хостингот ми се е преку ГОХОСТ(чисто информативно) и безбедноста на новоформираните WEBови ми е многу битна од причина што планирам на истите да имам платформа со барања за финансиски понуди, значи доверливи информации со количини и вредности кои не би било пожелно да бидат достапни на трети непожелни страни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom