Депилирање, бричење - машки

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
На лице се бричам еднаш на 2 месеци можда шознам можда и поретко...пазуви еднаш неделно до кај 10 дена максимум...а гениталии ги прам со крема за депилирање топ ми е мачкаш после 3 мин се тушираш едно влакненце немат :D ни иритации ни чешање нишо
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Колку од вас редовно се депилираат или бричат било каде по телото. Или само преку лето? Дали практикувате редовно бричење на гради, пазуви и гениталии? Повеќе депилирате од срам пред други или...?
Имам приметено дека се повеќе машки кај нас (па и славните во светот) оставаат влакна на гради и пазуви. Незамарање, мода или мрза? И јас порано повеќе се потресував да сум "среден", сеа некако сеедно...
П.С. да се разбереме, хигиената нема везе со отстранувањето/оставањето влакна.
Не требало да отвораш нова тема. На темата депилација повеќе коментираат форумџиите отколку форумџиките.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Се бричам на лице може еднаш на 3 недели,под мишка на 15-тина дена,доле ремонт го правам еднаш на два месеца,на други места немам влакна,а и касно почна брадата да ми расте,на 21 година,а и доле почна покасно..
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Лице на 1-2 месеци, не ми расте брада јбг. Под мишка на 10-15 дена. Гениталии на секој 1 месец.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Замисли летно време на 10-15 дена.
За другото подобро ич него на еден месец. :D

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Замисли летно време на 10-15 дена.
За другото подобро ич него на еден месец. :D

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Dobro zavisi od covek do covek. Licno mene ne mi rastat vlakna tolku mnogu za da licam na Yeti.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Не знаев во која тема да го поставам прашањево па еве тука дека е најнова темава.Имам 20 години и зошто на брадава кај (брадата) под устата имам кафеави влакна а инаку ми е и црна косата и брадата црна само таму имам кафејави влакна?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Не знаев во која тема да го поставам прашањево па еве тука дека е најнова темава.Имам 20 години и зошто на брадава кај (брадата) под устата имам кафеави влакна а инаку ми е и црна косата и брадата црна само таму имам кафејави влакна?
Не знаев во која тема да го поставам прашањево па еве тука дека е најнова темава.Имам 20 години и зошто на брадава кај (брадата) под устата имам кафеави влакна а инаку ми е и црна косата и брадата црна само таму имам кафејави влакна?
Ваљда ген некој. Се дешава кај многу.
 
Член од
3 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
На лице се бричам еднаш на 2 месеци можда шознам можда и поретко...пазуви еднаш неделно до кај 10 дена максимум...а гениталии ги прам со крема за депилирање топ ми е мачкаш после 3 мин се тушираш едно влакненце немат :D ни иритации ни чешање нишо
Kako se vikaa taa krema so se mackas i kako se koristi ???
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Не се бричам по тело, многу глупо и непотребни иритации. Користам машинка.
Под мишка редовно, еднаш на 1-2 недели.
Гениталии машинка на сантим-пола сантим еднаш месечно. (ако е на пократко, машинката може да те изкасапи таму)
На гради и немам нешто посебно влакна.
Нозе сум како орангутан, можам плетенки да правам :) затоа пред летна сезона сечам се со машинка на едно 1-2 сантима да изгледа природно.

Не би препорачал на мажи да се бричат на гениталии, непотребни иритации и осекотини може.
Кремите исто не би препорачал, може да сезамисли колкав отров треба да биде едно ставање да предизвика пад на влакна.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
На лице се бричам еднаш на 2 месеци можда шознам можда и поретко...пазуви еднаш неделно до кај 10 дена максимум...а гениталии ги прам со крема за депилирање топ ми е мачкаш после 3 мин се тушираш едно влакненце немат :D ни иритации ни чешање нишо
И мене ме интересира тоа кремата како изгледа зш одамна користев една од веет ама не сум ја видел по супермаркети.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Член од
22 мај 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, имам 15 години и планирам да почнам да го бричам долниот дел, ме интересира дали треба тоа да го правам. Ако треба ме што можам да користам и дали треба да кажам на моите. Фала однапред за одговорите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom