Дачиќ: Хрватска, Црна Гора и Македонија ги сакаме исто како и Папуа Нова Гвинеја

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.316
Поени од реакции
3.541
а бе така и им направивме со признавање на Косово и гласање во Унеско за Косово
Исто ко да им кажа “Кој ве еба вас Срби, ние си сме со Албанци!“
не бе, им кажа "кој ве ебе, ние си го гледаме интересот дека сте говна од народ''
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
не бе, им кажа "кој ве ебе, ние си го гледаме интересот дека сте говна од народ''
чек сега од интерес или од притисок така прајме? еднаш рече дека сме биле принудени и под притисок, сега велиш од интерес??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Кој ги ебе бе. Кој фактор е овој Дачич не ми е јасно - он нас не сакал ко Папуа Нова Гвинеја ради срањата со Косово и Албанија.

Ние ко што треба да го сакаме што си праи cum swapping со педериве од доле цело време на наша штета?

Копиле, па уште на национализам ќе билда поени.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.677
Поени од реакции
4.175
Прво не дека јас го сакам овој Дачиќ многу многу, но колку вие неумете да читате и се палите ко млади мајмуни тоа е нешто невидено, второ поентата на Дачиќ дека во политика и во меѓудржавни односи не се раководат од љубов и емоции туку само и само од чист интерес, исто така кажа дека сака меѓусебните односи да се засноваат на взаемниот интерес, само што кој да чита и да ја свати поентата.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.868
Поени од реакции
10.244
Аууу, значи сега повод им е Унеско и Косово. А што им беше причина за односот кон Македонија и македонците крајот на 80тите и 90тите?
Постарите паметат, за помладите да се потсетат
Прохор Пчински

За една од најмасовните партии во 90тите, Македонија е српска земја

За предлогот од Милошевиќ за напад и поделба на Македонија (1:28)

Мирното повлекување со вредност од 12-16 млрд долари и нормално ослабена одбрамбена моќ на Македонија, случајно.
ЈНА ни ги остави само ѕидовите од касарните

Како за инат на ова, македонските граѓани во 1999 се солидаризираат со Србија

Ама битно е ние сега за што сме гласале. Несаглам се, со краток памет и уште пократко паметење.
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.207
Поени од реакции
51.943
не бе, им кажа "кој ве ебе, ние си го гледаме интересот дека сте говна од народ''
Ние си го глеаме интересот.

на фамилијатаНе се знае кој е поутепан при "гледање на сопствени интереси", дали нашава банана или нивната.
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Прво не дека јас го сакам овој Дачиќ многу многу, но колку вие неумете да читате и се палите ко млади мајмуни тоа е нешто невидено, второ поентата на Дачиќ дека во политика и во меѓудржавни односи не се раководат од љубов и емоции туку само и само од чист интерес, исто така кажа дека сака меѓусебните односи да се засноваат на взаемниот интерес, само што кој да чита и да ја свати поентата.
ТОЧНО ТОА Е ПОЕНТАТА...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.779
Поени од реакции
39.324
Во геополитика нема сакање, има само корист. Од сите и за сите. Политика од љубов не функционира. Никад не било така, не е сега така, и никад нема да биде така.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кој ги ебе бе. Кој фактор е овој Дачич не ми е јасно - он нас не сакал ко Папуа Нова Гвинеја ради срањата со Косово и Албанија.

Ние ко што треба да го сакаме што си праи cum swapping со педериве од доле цело време на наша штета?

Копиле, па уште на национализам ќе билда поени.
Деко вие сте црногорци брат вас никој не ве сака исфрли ми се. :kuracc::icon_lol:
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ порачал дека Србија ги почитува своите соседи, но ги „исто како што ја сака и Папуа Нова Гвинеја“, пренесуваат српските медиуми.„Ние ве почитуваме како соседи, но не сакаме да кажеме дека ве сакаме. Зошто? Тој што ви кажува дека ве сака, тој ве лаже. А утре ќе ве мрзи. Ве сакаме како што ја сакаме Папуа Нова Гвинеја. Ова важи и за Црна Гора и за Македонија. Би плукнал на себе кога би рекол дека сте прекрасни. Но ние немаме подобро. Какви и да сме, дајте да живееме заедно“, рекол Дачиќ.

Српскиот министер исто така повторил дека Србија нема да ги поддржи кандидатите на Хрватска, Македонија или Црна Гора за местото генерален секретар во Обединетите нации (ОН), порачувајќи дека „тие уште од првиот ден ќе го внесат Косово во ОН“.

„Немаме намера да гласаме за некого кој од првиот ден ќе го донесе Косово во ОН. Како што тие работат за себе, мораме и ние да работиме за себе. Нема да работиме против сопствените интереси“, рекол Дачиќ.

Извор: Макфакс.
Јас да му кажам помалце и од нив да ве сакам.
Ne znam koj sakat Srbite(mameto da im e**m cetnicko),ama znam deka site nivni sosedi gi mrazat.Uste nesto-so taa nivna velikosrbska politika ocekuvam Srbija sled nekoja godina da se pobere vo granicite na Belgradskiot pasaluk,za srekja na nivnite sosedi:icon_lol:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.590
Поени од реакции
2.706
Шо е погрешно во изјавата на Дачиќ?

Може да е негативна во однос на нас, како што беше нашето признавање на Косово. Но, тоа е политика. Нема љубов, нема српска фолк музика, нема македонски спонзоруши, нема вистинско братство..
Секој се бори за заштита на своите интереси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom