Дали сте среќни?

Дали сте среќни?

  • Да

    Гласови: 43 48,3%
  • Не

    Гласови: 46 51,7%

  • Вкупно гласачи
    89

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.225
Јас не сум несреќен, едноставно немам среќа.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Хм хм среќен ? тое е мисловна именка за мене и добро ми е вака имам све што сакам само женче ми фали :D
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
142
Поени од реакции
129
Баксуз сум. И тоа единица мерка за баксуз. Во однос на расположение онака средно.
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Зависи што секој си подразбира под среќа...
Недефинирана ствар...
Според моето расположение сега, и како ја го разбирам овој поим... дефинитивно, далеку од среќна...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ич не сум среќен, ич.

Ме јаде тешка депресија колку не сум среќен - ми се сере од 1 до 10 од А до Ш од тука до Америка од се...

Ме напиња тоа што мувли без средно на овој или оној начин сега се шефчиња дрски а не знаат 2 и 2 дека се 4.

Ме напиња тоа што во глупава држава не успева тој што се труди и што вложува во себе и својата едукација туку успева тој што лепи плакати, се тепа за партијата или рекетира.

Џабе сум завршувал еден од потешките факултети кога имам иста плата со келнерка од кафич ако не рачунаме бакшиши .... налет - битно она теглено ќе ми кажува како просечна плата во Македонија е 350/400 еур - да, ако си у ВМРО деген.

Ме напиња тоа што сите зборат како треба да сум среќен што работам, место да седам дома - па мајката у пичка да ви ја ебам, иам фрлено милијарда за да се образувам за да бидам добар кандидат за работа ... уште да не работам.

И така, идам да спијам сеа. . .
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Донекаде е во право со тоа што среќата/несреќата не секогаш зависи од тебе. Колку и да си силен еден ден светот ќе удри силно и посилно и ќе клекнеш на колена и ќе паднеш на земја и ова е вистина за сите луѓе. Разликата во карактер е кој е во можност да стане после вакво нешто и иако се согласувам дека топлификација се лопови и дека сметките од ЕВН се големи овие не се нештата кој ќе те нокаутираат во животот.
Абе така е,не велам дека е розев животов.Не велам дека никој нема проблеми,но секој со своите на грб и мораме понатака да чекориме. Таман си се искачил,следен чекор дупка.И такак постојано...
Гледам и се трудам да гледам оптимистички,да гледам добро и во лошото.
Инаку пари секогаш ќе фалат.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ич не сум среќен, ич.

Ме јаде тешка депресија колку не сум среќен - ми се сере од 1 до 10 од А до Ш од тука до Америка од се...

Ме напиња тоа што мувли без средно на овој или оној начин сега се шефчиња дрски а не знаат 2 и 2 дека се 4.

Ме напиња тоа што во глупава држава не успева тој што се труди и што вложува во себе и својата едукација туку успева тој што лепи плакати, се тепа за партијата или рекетира.

Џабе сум завршувал еден од потешките факултети кога имам иста плата со келнерка од кафич ако не рачунаме бакшиши .... налет - битно она теглено ќе ми кажува како просечна плата во Македонија е 350/400 еур - да, ако си у ВМРО деген.

Ме напиња тоа што сите зборат како треба да сум среќен што работам, место да седам дома - па мајката у пичка да ви ја ебам, иам фрлено милијарда за да се образувам за да бидам добар кандидат за работа ... уште да не работам.

И така, идам да спијам сеа. . .
Ајде,ајде не е толку и ќе ти дојде твоите 5 минути само немој да скокнеш од висококатница оти јанѕа ќе ме фати :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Баш се сетив на една мисла - ако си среќен,не грижи се,ќе помине. :icon_mrgr:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846

Kajgana Shop

На врв Bottom