Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Аман бре луѓе...во магии ли ќе верувате?!Мене вчера ме заболе нешто во рамото...сигурно има нешто врска со буду куклине...:tapp: ГЛУПОСТИ!Не верувам.
 
B

black angel

Гостин
M@wEcK0 напиша:
Аман бре луѓе...во магии ли ќе верувате?!Мене вчера ме заболе нешто во рамото...сигурно има нешто врска со буду куклине...:tapp: ГЛУПОСТИ!Не верувам.
prvo ne e "BUDU" tuku "VUDU"kukli i ako tebe nisto ne ti bilo ne znaci deka ne postoi i ne ako me zabole nesto pa magija ili slicno se pisuva seriozno
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Maca напиша:
toa bese eden primer koj smetav deka e najsoodveten za tuka, ne mislam tolku da navleguvam vo nekoi detali od mojot zivot... koj osetil na svoja koza znae kako e... koj ne, ne daj boze da oseti...
a za toa od kaj znam isto i toa ne mislam da go pisuvam tuka, sepak ne e nesto ubavo pa aj sega da se kazuva, nekoi raboti e podobro da se premolcat...
a za boldiranoto-mislam deka voopsto ne e za seir temava, i ako ti ne si osetila nekoi raboti ne znaci deka ne postojat ili deka na nekoj mu se nema deseno...
Те прашав многу културно дали „магијата“ што ти ја фрлиле некој ти ја „тргнал“ или не, не знам кај виде тука сеир.
Не ми е намерата да ти навлегувам во приватен живот- таман работа, ама во твој прилог е да одговориш за да го докажеш тоа што го тврдиш- дека магии постојат. :wink:

А сега ми е јасно зошто никој никогаш не ми фрлил магија...
velat deka go fakjaat magii toj sto se plasi od niv...
:helou:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Да, брат ми, додека игравме со другари монополи. И како за беља му се одби и него го фати.:pos2: Почна да стапнува на куќите се раздаде со пари а ние ич не му стапнавме на неговите улици.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Да бе,нека смее да фрли,мене Господ ме чува :zver:
Како што сум `обратна`попрво него ќе му се врати,отколку да успее на мене:)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
PSYtisfaction напиша:
Те прашав многу културно дали „магијата“ што ти ја фрлиле некој ти ја „тргнал“ или не, не знам кај виде тука сеир.
Не ми е намерата да ти навлегувам во приватен живот- таман работа, ама во твој прилог е да одговориш за да го докажеш тоа што го тврдиш- дека магии постојат. :wink:

А сега ми е јасно зошто никој никогаш не ми фрлил магија...
:helou:
ne mislam nikomu nisto da dokazuvam, (ima nekoi raboti za koi ne bi sakala da gi pisuvam tuka) ima lugje (koi toa go osetile) sto veruvaat vo takvi raboti, a ima i takvi sto ne veruvaat... :helou:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Maca напиша:
ne mislam nikomu nisto da dokazuvam, (ima nekoi raboti za koi ne bi sakala da gi pisuvam tuka) ima lugje (koi toa go osetile) sto veruvaat vo takvi raboti, a ima i takvi sto ne veruvaat... :helou:
едит

има и многу ама многу кои што не веруваат:helou: Читајте внимателно постови од Псај дека тамо е одговорот:back:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ааа едно време бев опседната дека некој ми праи магии амаа она црнила...еј лош период беше тоа...ама проагја баш као во темана после дожд иде сонце
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
прво мора сите да сватиме дека секој човек, и секој член на форумов си има свое мислење кое никогаш нема да успееме да го прилагодиме на нашето (освен ако типот е нестабилен во врска со мислењето, т.е. се колеба дали е тоа така или вака)... ја лично верувам у тоа, пошто ако го земете фактот за ефектот на зелени очи (урочување), после разни баења од уроци, страв, па разни израстоци, и незнам ти што друго, па тука ти се после црна, бела, црвена магија едноставно ве фаќа страв на помислата... Со тие магиите некој го прави чисто ради пари, а има и такви кои стварно ги бива, али шознам а неќам ни да си го имам тој проблем со магиите, а за тоа што верувам во баење верувам оти тоа бар го имам осетено на своја кожа и знам дека помага стварно...па сега ваше е дали ке верувате или не....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Фрлила девојка ми....сеуште се сакаме...после 6 години заедно...
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Tesko e da se veruva deka postojat ,,magii" no ima i zli luge koj veruvat vo magiite i cesto pati go pravaat toa.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Може некој да одговори како се трга магијата? Ај што велите дека ја фрлаат, во ред... Но, кој ги отстранува магиите? Како? Што прават?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Fortune напиша:
Може некој да одговори како се трга магијата? Ај што велите дека ја фрлаат, во ред... Но, кој ги отстранува магиите? Како? Што прават?
За овој рецепт ни е потребно:
3 јајца
2 салами
4 пакетчиња Стоби Флипс Смоки
1 орев
3 пици
и седнуваме да јадиме...од кога ќе дојадиме, си одиме финолепо дома и мирно спиеме, а кога ќе се рабудиме во утрото не чека ден без магии :nesvest:

aj sea ко шо требат:

Нема Магии, Нема отстранување магии :) хее
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
хехе, јас не верувам многу во такви работи, НО мајка ми за беља верува. Лани коа се вратив од екскурзија во Будва многу се разболев и цела недела ја поминав во кревет, та се онесвестив, инфузии, инекции ништо не помагаше, и едно утро иде мајка ми и ми вика, Оваа мајца ке ја носиш три дена. :shok: и ми вика била на некоја БАЈАЧКА :shok: која и рекла дека вечерта кога сум се вратила од екскурзија сум нагазнала на место (пред вратата) кај што некоја жена истурила вода и ме фатило магија :shok: :shok: и јас се инатев ама пак ја облеков малку :icon_razz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom