Ветеринарно катче

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
najefektivno sredstvo protiv bolvi? :) za kuce se raboti. Pitruid li?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Toa e prasak, i od iskustvo na mnogu kuckari se nema pokazano efikasno.

Moja preporaka se ampulite: Frontline, Fypryst, Protector ...
ama fatilo bolvi vise, so sto najbrzo se brkaat mislev, prvo mi tekna na pitruid, za posle ke stavime ampula :)
 
L

Lu

Гостин
ama fatilo bolvi vise, so sto najbrzo se brkaat mislev, prvo mi tekna na pitruid, za posle ke stavime ampula :)
Za momentalno cistene od bolvi i krlezi najdobra e ampulata Neostomosan.
Ovaa ampula e mnogu efikasna, i ne e kako klasicnive ampuli sto se stavaat na vratot, tuku ovaa ampula Neostomosan bidejki e premnogu koncentrirana se rastvara vo 5 litri voda i kuceto se plakne so tie 5 litri vodata so rastvorenata ampula.
Evektot e momentalen, ne pruza ponatamosna zastita, ali kako vo slucajov tebe ti treba momentalno dejstvo, bidejki kuceto veke ima fateno bolvi, zatoa Neostomosanot e vistinskoto resenie :)

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Za momentalno cistene od bolvi i krlezi najdobra e ampulata Neostomosan.
Ovaa ampula e mnogu efikasna, i ne e kako klasicnive ampuli sto se stavaat na vratot, tuku ovaa ampula Neostomosan bidejki e premnogu koncentrirana se rastvara vo 5 litri voda i kuceto se plakne so tie 5 litri vodata so rastvorenata ampula.
Evektot e momentalen, ne pruza ponatamosna zastita, ali kako vo slucajov tebe ti treba momentalno dejstvo, bidejki kuceto veke ima fateno bolvi, zatoa Neostomosanot e vistinskoto resenie :)

od kaj da ja kupam i kolku e otprilika?
 
L

Lu

Гостин
od kaj da ja kupam i kolku e otprilika?
Ja ima vo veterinarnite stanici i vo pet sopovite.
Znam kaj Pero (uvoznikot za Eukanuba) imase Neostomosan, bas vidov pred nekoj period, a cenata mislam deka bese okolu 300 denari.

Ilumious eve ti broj od Pero pa javi mu se utre da prasas dali ima momentalno kaj nego Neostomosan, za da ne odis kaj nego za dzabe dokolku nema momentalno.

070/255-512
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
od kaj da ja kupam i kolku e otprilika?
Оди во ветеринарната станица во Автокоманда, таму имаат ветеринарна аптека, таму има сигурно. Додуша денес е недела. Ако имаш Неопетроид, помага, само што резултатите не се гледаат моментално како со Неостомосанот.

Друго да ти напоменам, Неопетроидот не е токсичен за топлокрвни животни, за разлика од Неостомосанот, мислам дека со него треба внимателно ракување.

А за понатаму, ампула за 2 месеца и потоа каивче, мирна ти е главата. Ова е проверена тактика, јас ја практикувам.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Господа, мачорот избегава храна да јаде, има 5 месеци. Последниве 2-3 дена освен неколку пати по 2-3 залога ништо друго не јаде. Не е немирен како што беше, и денес почна да има пролив...

Некој совет?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Господа, мачорот избегава храна да јаде, има 5 месеци. Последниве 2-3 дена освен неколку пати по 2-3 залога ништо друго не јаде. Не е немирен како што беше, и денес почна да има пролив...

Некој совет?
Да го однесеш на ветеринар? Толку општи симптоми никој на форум не може да ти дијагностицира.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Приликом сексање кучката ми се залепи со џукелата.Ќе се одлепат ли упичкуматер?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Приликом сексање кучката ми се залепи со џукелата.Ќе се одлепат ли упичкуматер?
Да.

Честито. За два месеци ќе имаш принова.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Некој од вас, искуство со лишманија?
Јас имав, пиши ПП за совет, контакти, итн... За жал малку ја откривме во подоцнежна фаза, каде ништо не можеше да се направи, а направив повеќе од доволно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки фала за советите од пред недела дена, средивме со ампулата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom