Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Добро има ли некој некаква информација зошто од 18ти септември нема указ излезено, што е работата, тоа е пола месец веќе, што им текна сега.....???
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
24
Поени од реакции
42
Добро има ли некој некаква информација зошто од 18ти септември нема указ излезено, што е работата, тоа е пола месец веќе, што им текна сега.....???
Mojot posrednik kaza demek od 11 octomvri ke ja pocnat 2016 Kolku e tocno neznam
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Jas bev juni 2018 na intervju i sega statusot mi e
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
pa koga ke bide togas
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
Jas bev juni 2018 na intervju i sega statusot mi e
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
pa koga ke bide togas
Dali znaes koga tocno ti se smeni statusot i so kakvi dokumenti si?
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Na 14 septemvri,odnosno cekav 14 i pol meseci od obrazuvana prepiska vo ovoj status.Celata frka se sluci so falsifikatite vo DABC
inaku sega se ke bese gotovo
Автоматски споено мислење:

Inaku spored toa kako moite prijateli dobivaat pasosi gledam deka onie povozrasnite pobrzo im davaat otkolku na onie pomladite.No sepak toa e moe viduvanje
 
Член од
1 октомври 2019
Мислења
20
Поени од реакции
25
Zarem tolku mnogu se ceka za potpis na kraj kraeva neka bide I tolku samo da bide
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Еве кај @dvladev и кај уште неколку во форумов на дополнителна од април со рок на достава до 12 јули,во меѓувреме јуни носи дополнителни документи ,и статусот му се менува пред истек на рок за достава на дополнителни во финална....
Значи сега побрзо оди,не кревајте паника околу 3-4 месеци се чека на дополнителна ако во меќувреме се однесат дополнителните документи.
Автоматски споено мислење:
Ne e kaj site isto. Mene kraj na Maj me stavija na dopolnitelna so rok za dostava do 20.08.2019, 15 Juni dostaviv dopolnitelni dokumenti vo MP i eve uste sum na dopolnitelna, mislam deka kaj sekogo e razlicno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom