Бистра Вода

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
FB_IMG_1673255433811.jpg

Бистра вода — македонска телевизиска серија во режија на Јани Бојаџи, снимена во 2022 година. Во продукција на Телевизија Алфа.

Целосно македонска продукција, без никаква помош од државата -прва македонска крими-драма серија -инспирирана од вистински настани -наскоро ќе има премиера на Алфа ТВ -режисер и сценарист Јани Бојаџи.

Над 70 актери меѓу кои е речиси целиот крем на македонското актерство: Мони Дамевски, Деан Лилиќ, Јелена Жугиќ, Роберт Вељановски, Владо Јовановски, Александар Микиќ, Кети Дончевска-Илиќ, Маја Љутков, Зоран Љутков, Васил Зафирчев, Горан Стојановски, Ирена Илиевска… -синоќа на Алфа ТВ беше промоција на трејлерот во специјалното издание на Вечерното шоу на Богдан Илиевски.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.281
Поени од реакции
29.997
Над 70 актери меѓу кои е речиси целиот крем на македонското актерство: Мони Дамевски, Деан Лилиќ, Јелена Жугиќ, Роберт Вељановски, Владо Јовановски, Александар Микиќ, Кети Дончевска-Илиќ, Маја Љутков, Зоран Љутков, Васил Зафирчев, Горан Стојановски, Ирена Илиевска… -синоќа на Алфа ТВ беше промоција на трејлерот во специјалното издание на Вечерното шоу на Богдан Илиевски.
Не мораше да се мачиш да ги пишуваш имињата, можеше само: цело ВМРО актери, и ќе знаевме. Чудно само Шанац го нема.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.789
Поени од реакции
9.377
Син му на Јанко Бурек е мислам дали режисер или сценарист на една или повеќе епизоди . Го имаше на телевизија .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.379
Поени од реакции
32.355
конечно нешто да се гледа интересно. Преку глава од оние досадни Преспав глупости.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
Не мораше да се мачиш да ги пишуваш имињата, можеше само: цело ВМРО актери, и ќе знаевме.
Што има лошо во тоа што се сите актери членови на ВМРО политичката партија? Ок убаво би било да имаше и од СДСМ ама нема.

Да бидеме среќни што се снима нешто во ова време лошо. Конечно се разбудија некој луѓе и продукции да снимаат серии.

Е сега Алфа треба да поработи на квалитетот на сликата на телевизијата aко сака сериите да ги емитува како што треба во HD стандарди. Од сите македонски телевизии кој емитуваат каква таков HD формат и квалитет на слика Алфа има лош квалитет. Барем тоа сум го приметил на Телеком MaxTV а сите кој имаат MaxTV знаат дека Телеком го има намален квалитетот на HD каналите поради интернетот и со таков намален квалитет Сител, Телма, МРТ, Канал 5 имаат подобра слика од Алфа.
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.402
На прв поглед интересна ми изгледа. Што е со етикити вмровски актери ? Тие се фали најдобриот Никола Ристановски...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
Гледам на Јесбук го најавуваат наскоро на Алфа и на Кинемое.

Логично мое размислување тоа Кинемое можеби е некоја платформа за гледање филмови и серии но дали тоа е проект од Алфа и Јани Бојаџи или нешто што веќе одамна постои?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
Кога ќе почне да се емитува серијава?
Некаде пред крај на фебруари најверојатно.

Во емисијата Богдан Бетмен која беше темата за серијава пуштаа и сцени од серијата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
И вечерва во емисијата на Богдан ќе биде за Бистра Вода.
Вечерва на ТВ Алфа гледајте уште еден дел од нашата преубава екипа :) 22:30, во Вечерното шоу на Богдан Илиевски.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.205
Поени од реакции
13.504
Партиски режисер, уредник на партиска телевизија, ангажирал партиски актери за серија која ја промовира на својата телевизија, во емисија кај водител партиски војник.

Ова на километри смрди на некоја огромна партиска пропаганда. Така да јас со задоволство ќе ја одминам серијава, не планирам ни минута да погледнам.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.854
Поени од реакции
6.996
Во емисијата на Богдан пак гостуваа актери од Бистра Вода и се пуштија 2-3 сцени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom