БАРАМ СРЕЌЕН БРАЧЕН ПАР!

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Барам среќен брачен пар , кои се заедно повеќе од една година ... за да се уверам дека постои такво нешто !
не озбилно постои такво нешто? :cautious:

Пошто денеска се обидував од петни жили да се сетам на некој среќен исполнет и функционален брак... до мене ли е?
Пошто јети и неси поверојатно ќе ги сретнам него ли среќен брачен пар.
Ако не се пријават овде парови што мислите како да ги барам?
Детективи?
Интерпол?
Конгресна комисија?
МВР?

Морам да се уверам дека постои такво нешто ... морам
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Барам среќен брачен пар , кои се заедно повеќе од една година ... за да се уверам дека постои такво нешто !
не озбилно постои такво нешто? :cautious:

Пошто денеска се обидував од петни жили да се сетам на некој среќен исполнет и функционален брак... до мене ли е?
Пошто јети и неси поверојатно ќе ги сретнам него ли среќен брачен пар.
Ако не се пријават овде парови што мислите како да ги барам?
Детективи?
Интерпол?
Конгресна комисија?
МВР?

Морам да се уверам дека постои такво нешто ... морам
Морав да те прашам нешто ти среќен, се чуствуваш секогаш исполнето без разлика дали си соло, во врска или брак.
Животот е таков ни носи проблеми, без разлика дали сме во брак или не. Секој си среќен на свој начин.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.549
Луѓето едноставно го преценуваат бракот.
Бракот не е душевно и љубовно спојување на две лица бла бла бла, бракот е едноставно официјализирање на врската.
Ако не сте биле душевно споени за време на врската, попот и кумот сигурно нема да ве спојат.
Бракот не смее и не треба да ги смени животите и обврските на двајцата партнери.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Морав да те прашам нешто ти среќен, се чуствуваш секогаш исполнето без разлика дали си соло, во врска или брак.
Животот е таков ни носи проблеми, без разлика дали сме во брак или не. Секој си среќен на свој начин.
а да зошто да не би се осеќал среќен?
Слободен сум и имам се што ми треба...:cautious:
I was just wandering ...
Сериозно го поставуваш прашањево ?
Yes I am dead serous ...

Значи нема такво нешто ко среќен брачен пар?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.590
Поени од реакции
14.740
Yes I am dead serous ...
А зашто мислиш дека нема таков брачен пар ?
Познавам поприлично парови кои се среќни, кои живеат долго време заедно и заедно ги решаваат проблемите кои им се појавуваат и заедно уживаат во убавите моменти. Сепак, не постои човек во цел свет кој е најсреќен и кој за ништо нема грижи, на сите им се јавуваат некакви проблеми кои ја нарушуваат благосостојбата.

И ако целта ти е да ја насочиш темава кон тоа дека среќни се само оние кои се финансиски добро ситуирани да знаеш дека не е така. Не дека парите не ја подобруваат хармонијата меѓутоа не се пресудни.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.000
Поени од реакции
12.199
Темата си е ОК.
Бракот, сам по себе е bad deal. Кога ќе се натрупаат и другите работи врз тоа - отиде работата.
Во Македонија - мисловна именка е среќен пар. Некои можат да се филмаат и да не' уверуваат дека им паднала секирата во медот, но - има заднина во секој таков муабет.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.335
Поени од реакции
72.397
Еве ја сум среќен брачен пар.

Иначе, не ли треба оваа тема да биде у форум Куча и Фамилија, наместо тука?
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Јас мислам бракот како поим е оверратед ствар, што е брак устари, па брак е како договор, кој немора да биде склучен ако сакате да живеете заедно, но во свеста на луѓето тоа е дека мора, а зашто е тоа така, пазада можатда земат некој денар тие од црква и у матично за регистрација исто како што зимаат и пари за регистрација за кола само што за кола можат да ве казнат, а за брат неможат значи немора да се склучи тој договор
--- надополнето: Jul 25, 2011 7:13 PM ---
Јас мислам бракот како поим е оверратед ствар, што е брак устари, па брак е како договор, кој немора да биде склучен ако сакате да живеете заедно, но во свеста на луѓето тоа е дека мора, а зашто е тоа така, пазада можатда земат некој денар тие од црква и у матично за регистрација исто како што зимаат и пари за регистрација за кола само што за кола можат да ве казнат, а за брат неможат значи немора да се склучи тој договор
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Хаха темава осеќам ќе биде легендарна
Абе се такви теми која од која по легенда, постои ли поштена девојка, има ли среќен брачен пар...која е следна ....

а да зошто да не би се осеќал среќен?
Слободен сум и имам се што ми треба...:cautious:
I was just wandering ...
Море лажеш изгледа планираш да рипаш во тавче па правеш анализи, не ќе е така за џабе. ;)
 
Член од
21 мај 2011
Мислења
165
Поени од реакции
77
Среќен брачен пааааааарррррррр???????????????
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.442
Дедо ми кажуваше, другар на татко му ко се враќал од фронтот солунски слушнал од некој француз дека му кажувале морнари кои слушнале во Сајгон за некој кој видел среќен брачен пар...ама истите тврделе и дека земјата е шуплива па сето тоа мора да се земе со резерва...

Бракот е некакво бојно поле меѓу постојано понижени и увреѓени...:D .....и таман нашите стари мислеа дека се средија работите, Тито, кредити, стокецови, синдикален одмор, станче.....дојде телевизијата да трола...:D
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
82
Поени од реакции
20
ima li brak sto ne bi bil sreken ako e normalen pomegu maz i zena i zgora na toa zacinet, so dve do tri deca.inaku problemite so koi se srekava sekoj covek vo tekot na zivotot nikako ne smee da mu se prepisuvaat na brakot.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.442
Еве ја сум среќен брачен пар.

Иначе, не ли треба оваа тема да биде у форум Куча и Фамилија, наместо тука?
Во подфорум куча-посо барај...
Ти си сам со себе среќен брачен пар?!
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom