Аliexpress (официјална тема)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
,,Изгледа,, не значи дека тврдам туку дека претпоставувам, инаку работам на реставрацја и ми требаат некои работи што домашните онлине продавници кои што препродаваат производи од Алиекспрес ги немаат. Тие не се моќни да ги имаат сите производи кои ги нуди Алиекспрес и ибеј, за тоа би им требало да вложат милјарди. Веќе короната не може да биде изговор транспортот фунционира секаде.
Не се застанати, мене вчера ми стасаа едни специјални бургии за околу 45 дена :)
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
И јас добив пратка вчера од пред 30тина дена.
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
89
Поени од реакции
76
И јас добив пратка вчера од пред 30тина дена.
Добив и јас две пратки од пред 1-2 месеци во вреднос од по 1-2$ и отворив диспут за една пратка од пред 100 дена ја фатив последната можност за диспут, и чекам уште една пратка од 10$ веќе 80 дена.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се нормализираше испораката на пратките, повторно ли е +-30дена за една пратка?
Автоматски споено мислење:

Се нормализираше испораката на пратките, повторно ли е +-30дена за една пратка?
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Се нормализираше испораката на пратките, повторно ли е +-30дена за една пратка?
Автоматски споено мислење:

Се нормализираше испораката на пратките, повторно ли е +-30дена за една пратка?
Зависи од каде/која пошта, од околу 30 пратки изминативе 2/3 месеци најбрзо стигната пратка со RB----SG за 20 дена(за овие обично нема тракинг се додека не стигне кај нас но во просек побрзо стигнуваат) а најспоро 73 дена од нарачката со бројче UB---LV, се останато измеѓу тие денови или во просек од 40 до 60 дена
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
ми пишува дека е стигнато во пошта пред 20 дена одам 3 пати таму таа куртонката ми вика не е обработено 20 и нешто дена ејјјј .... какви ретарди работат у пошта дпмне,дуи,сдс све да ви изнебам куртони шугави умрени... извинете на мојов речник
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
89
Поени од реакции
76
ми пишува дека е стигнато во пошта пред 20 дена одам 3 пати таму таа куртонката ми вика не е обработено 20 и нешто дена ејјјј .... какви ретарди работат у пошта дпмне,дуи,сдс све да ви изнебам куртони шугави умрени... извинете на мојов речник
Немало доволно поштари сега ке примаат нови 50 најверојатно по истата пртиска линија.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Немало доволно поштари сега ке примаат нови 50 најверојатно по истата пртиска линија.
Сега ми пишаа меил да сум одел сам да си ги земам пратките иако бев 5 пати и ме набркаа ко куче тоа албанските неработници куртони безрбетници а поштарот бил на боловање изгледа уште не им кажал дека дава отказ :D
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам powerbank 100 000mah да порачам вистина е толку mah да има или лага е?
Вистина е. Ваквите power banks ги земаат за агрегат во викендица и можат да загреат болјер.

Од сите страни вришти на измама(име на продавница, рејтинг, негативен број на следачи...), ќе се нервираш само.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Вистина е. Ваквите power banks ги земаат за агрегат во викендица и можат да загреат болјер.

Од сите страни вришти на измама(име на продавница, рејтинг, негативен број на следачи...), ќе се нервираш само.
Ме интересира овој производов дали навистина има 100000mah или е лага?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ме интересира овој производов дали навистина има 100000mah или е лага?
Страната веќе не постои и тоа не е случајно. Рејтинг на продавачот, рецензии ...се укажува на тоа дека е лага. Сигурно нема 100.000 mah особено за таа цена. Xiaomi имаа 20.000 mah power bank и беше добра зделка. Избегавај вакви продавници и производи кои нудат 5 пати подобра цена/ 5 пати "подобар производ " од конкуренцијата.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Си порачав од алиекспрес нешто и три дена пишува Awaiting Shipment . Kолку треба денови да поминат за да ја потготват и да тргне нарачката?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Си порачав од алиекспрес нешто и три дена пишува Awaiting Shipment . Kолку треба денови да поминат за да ја потготват и да тргне нарачката?
Обично ти пишува денови на процес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom