Џорџ Клуни против независноста на Косово

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
687
Да беше Кристофер Рив жив... или Професор Икс барем...

Но добри вести: Хју Џекмен а.к.а. Логан а.к.а. Волверин одлучил да се бори за уставното име на Македонија, поради медитеранскиот изглед на голем број на Македонци, сличен со неговиот :)


А кој се зезаше за Чак Норис (можда дури и јас) и нека се увери дека ЧАК е во игра за подобра иднина на Македонија!
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Абе сто се замарате со вакви информаци Џорџ клуни и Шерон стоун против независноста на Косово - абе кој ги слуша нив сто би рекле кој ги врти - нека си ја гледаат они нивната работа и нека не ни солат памет сто е добро или праведно да се направи - ова повеке ми личи на рекламирање одколку некаква инициатива - На крај сто знае клуни за историатот на балканот поточно за Косово
Косово ке стане независна дрзава сакал или некел клуни, стоун и не знам кој друг идиот ке се нареди на овој список
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.336
Поени од реакции
2.366
Преска слушам на вести им се придружиле и Том Хенкс,Роберт Де Ниро,Џони Деп за ова.Сите јаки глумци против независност на Косово.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
3.947
А кај беа Србиве со ваква кампања пред неколку години???:toe:
п.с.кој сакат да се кладит со мене дека скоро никој од овие што се против косово не знаат да го покажат на карта???
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.707
Поени од реакции
560
Ја едвај чекам американското жиголо, сега будист, звани Ричард Гир да се прикључи на кампањава. Истиот тој шо '99 се бореше за бољи услови во бегалските кампови со албанци(бољи во стилот да им стаат базен и тениски игралишта).
Мислам колку да го употпуни апсурдов
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.491
Поени од реакции
1.575
Aman ne e apsurd, mora nekoj da frlil teshka para za vakvi "rezultati" ili da se raboti za neshto pogolemo. Srbite imaat angazhirano edna lobi firma "Barbour Griffith & Rogers", a go imaat i Serbian Unity Congress. Plakjaat $60.000 mesechno na lobistite ($720.000 godishno, shto e nad prosekot). Nie plakjame 30.000 mesechno, i nemame rechisi nikakvi rezultati...

Bez razlka shto se izmotavate, nikako ne e neznachajno da gi imash holivudskive faci na svoja strana. Ako e tochno deka i Richard Gir go svrtil churukot 180 stepeni, plus De Niro (koj sekogash bil pro-srpski nastroen), plus Shon Koneri i ushte po nekoj -- togash ima shtof, shto bi rekle Hrvatite.

Vo megjuvreme, dodeka narodot/ite se davat vo politika, berzite pagjaat, $$$ se prodavaat. Samo vo Stokholm berzata e vo minus 120 milijardi SEK; vo Toronto, 600 poeni pad. Se ochekuva da padne Amerikanskata berza 3-5% utre, vtornik, zoshto denes Dow Jones odmara zaradi praznikot.

http://www.e24.se/samhallsekonomi/artikel_202569.e24
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.492
Aman ne e apsurd, mora nekoj da frlil teshka para za vakvi "rezultati" ili da se raboti za neshto pogolemo. Srbite imaat angazhirano edna lobi firma "Barbour Griffith & Rogers", a go imaat i Serbian Unity Congress. Plakjaat $60.000 mesechno na lobistite ($720.000 godishno, shto e nad prosekot). Nie plakjame 30.000 mesechno, i nemame rechisi nikakvi rezultati...

Bez razlka shto se izmotavate, nikako ne e neznachajno da gi imash holivudskive faci na svoja strana. Ako e tochno deka i Richard Gir go svrtil churukot 180 stepeni, plus De Niro (koj sekogash bil pro-srpski nastroen), plus Shon Koneri i ushte po nekoj -- togash ima shtof, shto bi rekle Hrvatite.

Vo megjuvreme, dodeka narodot/ite se davat vo politika, berzite pagjaat, $$$ se prodavaat. Samo vo Stokholm berzata e vo minus 120 milijardi SEK; vo Toronto, 600 poeni pad. Se ochekuva da padne Amerikanskata berza 3-5% utre, vtornik, zoshto denes Dow Jones odmara zaradi praznikot.

http://www.e24.se/samhallsekonomi/artikel_202569.e24

Другар Мисирков, едно прашање можеш ама и немораш да ми одговориш :) Како си дошол до информациите кои фирми лобираат за кого иколку пари земаат?
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.491
Поени од реакции
1.575
Другар Мисирков, едно прашање можеш ама и немораш да ми одговориш :) Како си дошол до информациите кои фирми лобираат за кого иколку пари земаат?
hahahahahahahahaha.............................................

:pos2: :pos2: :pos2:

Me iznasmea..............
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
112
Нека пробаат со Чарлтон Хестон, пошо е фактор во NRA, а и го раздели еднаш морето на две. =)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
852
Мене ме чуди како Шон Конери е против нечија независност, кога и самиот е поборник за независна Шкотска...

Без разлика дека се Косово и Шкотска различни во суштина во нивната историја, целта е сепак иста нели.
 

swallow

UrBaNeBoY
Член од
27 септември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
0
Дечкото изглеа со сила си го бута газот кај шо не му ја собира главата!
Абе мерак ми е да му свирнат куршум во глава па тогаш може ќе разбере светот со какви свињи си имаат работа.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.697
Дечкото изглеа со сила си го бута газот кај шо не му ја собира главата!
Абе мерак ми е да му свирнат куршум во глава па тогаш може ќе разбере светот со какви свињи си имаат работа.

??????????????Aaaha, zalivot na svinjite :):) ????
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
Абе они се само нови глумци во серискиот филм „КОСОВО„ кој до сега неколку пати го смени жанрот... а се започна како научна фантастика.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Браво за ЏОРЏ КЛУНИ....

Алал да му е на чоекот...

се гледа дека шетал по нашиве краишта и дека имало кој да му објасни кој е кој на балканов и кој колкава хипотека има......

уште еднаш едно големо БРАВО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom