Влез во Грција со новите услови од мај 2021

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Епа да де, шо не ти е јасно? Прочитај уште еднаш.
Ако знае некој повеќе нека каже, имам познаници во Грција кои велат дека рестораните ќе имале слобода да изберат, дали ќе примаат или само вакцинирани/негативни посетители или ќе бидат отворени за сите.
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Влизаме мочаме на Мелас на гробот и така :icon_lol:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ако знае некој повеќе нека каже, имам познаници во Грција кои велат дека рестораните ќе имале слобода да изберат, дали ќе примаат или само вакцинирани/негативни посетители или ќе бидат отворени за сите.
Ете ако некој отишол деновиве пошто од скоро е ова, нека се изјасни.

Јас ќе имам инфо после 17-ти, бидејќи тогаш ќе одам. Па ќе пишам.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Ете ако некој отишол деновиве пошто од скоро е ова, нека се изјасни.

Јас ќе имам инфо после 17-ти, бидејќи тогаш ќе одам. Па ќе пишам.
Овие мерки се на сила од 15ти јули, така да ваљда ти ќе дадеш прв инфо :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.735
Поени од реакции
17.431
На лефкада има моментално по 1 човек со маска на километар. Чисто сумљам дека ќе бараат било што за влез у кафич.
Инаку на граница ја бев есен од малерите што ги тестираа...
 
O

onefifty

Гостин
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
Ке го пишеш само местото пример Сарти и поштенскиот код


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
За влез во Охрид нема никакви услови и пак не вичинит.
Смешно е да го споредуваш Охрид со Грција.

Знаеш како велат, човек може еднаш да го зафркнат... втор пат НЕ. Бев лани и никогаш повеќе во Охрид на одмор.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Смешно е да го споредуваш Охрид со Грција.

Знаеш како велат, човек може еднаш да го зафркнат... втор пат НЕ. Бев лани и никогаш повеќе во Охрид на одмор.
Сосема небитно дал ќе идаш или не.Охрид е преполн!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Сосема небитно дал ќе идаш или не.Охрид е преполн!
реално и ретко кога бил празен Охрид ама и реално скопјани го полнат дали за празници дали рандом преку лет ама ако вака ви е добро замисли сите скопјани да имаа желба да одат у Ох
батали Грција почнаа да идат у еден мочан Шенѓин


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.735
Поени од реакции
17.431
Ја идам често за викенд, празници меѓутоа факт е дека нема место во Охрид за сите туристи од македонија. Бар за одмор како што ние сакаме.. Лани се виде тоа, во јули, август на плажите луѓе на глава си стоеа од гужва.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Кој е условот за влез во Грција, планирам да одам нареднава недела таму, каков тест треба да се направи (имам примено прва доза вакцина Синовак, ама втората доза ми е многу покасно :/), и на која страница треба да се најавам/потполнам?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
ПЛФ документот не го ни проверува, само му го покажав од кола на растојание од 1.5м и за една секунда го тргна погледот, освен дека држам телефон не верувам дека успеа да види било што друго во таа една секунда.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Кој е условот за влез во Грција, планирам да одам нареднава недела таму, каков тест треба да се направи (имам примено прва доза вакцина Синовак, ама втората доза ми е многу покасно :/), и на која страница треба да се најавам/потполнам?
антигенски тест 48часа пред влез
www.travel.gov.gr


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom