Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
I

indigo child

Гостин
Ne mi se veruva ej.
Ne. Mi. Se. Veruva.
Cccc...Daj Bozhe da iam sinovi sve, nejkjam kjerki !!!
I taka ti vikam ja...
Meteorive slabo -.-
Lele ko kje mi tekne shkolo mi se svrtue. Srekja lezham.
Cela se izljupiv. Mn sum slaba, kokoskini gradi mi izlegle, zimi se !! -.-
Te lazam ma. Uste me sakaat ne sum tolku grda :icon_lol:
Mi trgna so lazhenjevo -.-
Niso be dear, utre so Kristiba da se vidam, mi nedostasuvase biatchot. I moze na sobiranka da idam posle. Neso mi se prijade, cek da vidam dane ima neso.
Nema, ima od grdite max, ne mi se svigjaat. Pukanki mi se jadat -.-
Racija imalo oooof. Ke se frlam od terasicevo! Racija..*pityface*
Ponekad mi ide da gi iscukam tumblr facine so aparati. Ne deka se tumblr hipster faci, nego poso oni imaat aparat, a ja neam.
Ne znaes kakva zelja za aparat me fati. A photography skills i na sims nejkje da mi se ukluci. Me sabotira nekoj da ne stanam fotograf poso ke stanam slavna. Mi frlile magija. Duri i na sims ne mozam da slikam -.-
Ne bev ni denes na staza. Zaboraiv, sea mi tekna. Pa me pratija u prodavnica !! Lele zbesnav ej. Vo Tediko poeftino e ! Od sea tamu da kupuete site!
Wait, what? Zasho im se obrakjam na site koa site ripaat latinica post? Mnogu sakam latinica postoi be, site gi mrzi da citaat ^^
Mn sum vesela denoive. Denes sum se ubila od smenje na yes dear ahah. uste mi e smesno ej xDDD
Aj neka doe oktomvri da si oblecam dukseer i kebe vrz mene i blagite u skut i da si gleam serii po cel den ^^
Mi se glea nekoj film, ama me mrzi da si pusstam. A imam 2-3 negledani. Knigana pri kraj mi e, use 20 strani, ama i taa me mrzi da ja docitam. Mnogu go zatupi Elizabeth, epten mi e dosadna. Plus za zeni e. Sakam nesto od Anais Nin. Ke se zaclen u british od sept, i need those books !!
idam da dremnam aj.
mwa topsi *:
Te pozdravuvam so istovo draga :D
Se potsekjam na toa kakva licnost bev ( :
Narcisoidno li e da si citas svoi postovi? Mi e gajle ! *tmurnosmajli*
Eve bleda sum bila nesto cel den. Mi se ostvaruva zelabata da oblecam dukser i kebe vrz mene i blagite u skut i po cel den serii samo ne go predvidev zatnatiot nos i ladnoto vreme nadvor. Eh vreminja bea toa koa bev zaljubena :D
Sto se smees ti? Ne sum vekje. Ne te vozam vekje, ama ic. Moze dodusa kola koa ke mi kupat, ke ti pokazam kako se vozi, a ne ti...xD
Random muabeti mi frcat na site strani. I mislive mi se random. Ubavo e toa. Znaci deka ne se sekiram za neso au golemo. Pa ne ni treba. Labavo.
Utre praam demek pismena za romantizam i trebase da citam nekoi knigi ama c. Nisto ne bidna. Sea ke zeam neso Bajron, neso Gete neso au, da vidam so ke mi kaze google, ako i ne ja najdam na Bajron knigata na angliski, m. E taka.
Ostani mi pozdravena <3
mwa mwa *:
xDD

p.s. y u ppl read my posts?!?

p.p.s. Stvarno ko da nema mozok kaj mene zvucam :D
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Te pozdravuvam so istovo draga :D
Se potsekjam na toa kakva licnost bev ( :
Narcisoidno li e da si citas svoi postovi? Mi e gajle ! *tmurnosmajli*
Eve bleda sum bila nesto cel den. Mi se ostvaruva zelabata da oblecam dukser i kebe vrz mene i blagite u skut i po cel den serii samo ne go predvidev zatnatiot nos i ladnoto vreme nadvor. Eh vreminja bea toa koa bev zaljubena :D
Sto se smees ti? Ne sum vekje. Ne te vozam vekje, ama ic. Moze dodusa kola koa ke mi kupat, ke ti pokazam kako se vozi, a ne ti...xD
Random muabeti mi frcat na site strani. I mislive mi se random. Ubavo e toa. Znaci deka ne se sekiram za neso au golemo. Pa ne ni treba. Labavo.
Utre praam demek pismena za romantizam i trebase da citam nekoi knigi ama c. Nisto ne bidna. Sea ke zeam neso Bajron, neso Gete neso au, da vidam so ke mi kaze google, ako i ne ja najdam na Bajron knigata na angliski, m. E taka.
Ostani mi pozdravena <3
mwa mwa *:
xDD

p.s. y u ppl read my posts?!?

p.p.s. Stvarno ko da nema mozok kaj mene zvucam :D
пази опасно е да си цитираш цитирани постови, toa ti e kako http://www.youtube.com/watch?v=_EVtfPo5cmk
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич комшиница ми је донела џимиринки, чварки (како сакаш наречи ги) онакви крцкави, мрсни и чрвени накај црни. Убаини со винце мммм - само да не не здрма некој срцев...

П.с Е зато ги сакам Американците оти си се луди стотка. Замисли ги бејб на журка, пицнати сви и со лижалчето...


Него мене онака ако правиме муабет за ќеф повише го сакам овај микс....​


И те ма гледаш ме заашка со песни и ќе го заборавев лижалчето. Еве Кајгич држ :​

lizalica2.jpg

Има многу фенси име " Pot Pop " ( ПОТОП бе бејб) и ти е легазирана марихуана у облик на лижалче шо можеш да си ја најдеш у било кој киоск,трафика, тезга...​

После П.с Ајт
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Драга,
Се вљубуваат деца, од глупост и наивност и потоа страдаат цел живот. Сепак неможеш да прашаш каков би бил животот без љубов, бидејќи некогаш и без да сакаш ја чувствуваш.
Неможеш да речеш дека од утре нема да сакаш, бидејќи не оди токму така, Едно вели устата, друго чувствува душата.
Да живееш..да копнееш...да се будиш секое утро со помислата дека си некому посебен...најубавото чувство. Ни го прави животот посебен и единствен. Единствен, на начин кој секогаш бил само дел од нашите сонови.
Што е тоа? Кое е тоа чувство кое може да ги помине сите препреки само за да спои ДВЕ СРЦА??!! да тоа е ЉУБОВ!
Љубов- толку мало зборче, а сепак исполнето со многу емоции, чувства...Исполенто со огромна светлина и радост, но понекогаш и тага. Љубовта постоела отсекогаш и претставувала чувство без кое ако размислам човечкиот род не би можел да опстане. Без разлика на времето, местото и положбата во која се наоѓале, луѓето сегоаш биле способни да даваар љубов, па дури и да го дадат својот живот за оние кои ги сакале.
Што е тоа љубов? Понекогаш ќе се прашаме.
Всушност мислам дека тоа е најчесто поставувано прашање. За некого љубовта е само болка и страдање, доколку за некого претставува НАЈУБАВОТО и НАЈПРЕКРАСНОТО нешто на светот, единствена причина за живеење. За мене љубовта е еден вид пријателство, да бидеш со тој што го сакаш во добро и во зло да растете заедно, да плачете, да се смеете ...да ги поминувате заедно најубавите моемнти. Да си верувате еден на друг, но пред се да си верувате во вашата љубов.
Но љубовта е секогаш непредвидлива. Иако ни ја носи најголемата среќа во животот, знае да донесе и билка, тага и МНОГУ солзи...Но сепак тој баланс помеѓу среќата и тагата е неопходен во нашите животи и сето тоа се надминува.
Љубовта е како музичка кутија која е затворена со катанче, а клучот на тоа катанче го има тој што го сакаме. А душата, тааа претставува огледало при секој поглед во него се гледа нашата љубов. Ако си го отвориме срцето, љубовта ќе ни ја отвори душата. Кога музиката од музичката кутија допира до мојата душа започнува ЉУБОВТА!!!!
А кога ќе запре музиката се крши огледалото и се губи клучот- тука лежат одговорите на сите прашања.
Неверствата и лагите ја трујаат љубовта.
Големите лаги и неверства ја уништуваат уште побрзо. Тој што те сака и ти сакај го, но тој што те повредува секогаш избриши го од твојот живот!!!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Треба понекогаш човек да стисне на копчето за пауза, за да сфати што се случува околу него и со него.
Зошто?
Па, понекогаш правиш нешто и уживаш при тоа, но не си ни свесен колку всушност уживаш.
Те удира дури отпосле тоа, и жалиш, или пак се нервираш зошто траело толку кратко, или зошто не си правел нешто плус, за да биде тоа уживање уште поголемо.

Ka-boom. :(
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Драга кајгана. Формулата ми работи. Можам да ја продадам или подарам на кој што сака. Ееј губам многу енергија и концентрација, но душата ми е мирна. Не смеам да ги свртам очите назад, а камоли да помислам на нешто од моето минато. Некако деновиве ми се поклопува се и останувам фокусиран и се ми се сведува на психичка опоравеност. Се плашам да не пукне пак тиквата. Не се отворам веќе,ќе чувам се во мене, подобро е вака.
На пример - Speak the language of our times
there's a conversation going on with our brothers
we're distracted with our crimes
We have no relation to the world around us

lost with converse in the game they play
floors drop from under,
we don't know the game
We don't own stock in the monopoly
That's why I say, That's why I say

Speak the language
Do you know what's going on
to make bad decisions
Speak the language
Know what's going on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on

Speak the language of the times
there's a conversation going on with our brothers
we are verdant, we are blind
Only just a few control the world around us

We're cogs in a wheel that goes round and round
Some are going up and some are going down
We've got lovely voices, but we make no sound
We make no sound, We make no sound

Speak the language
Do you know what's going on
to make bad decisions
Speak the language
Know what's going on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on

Speak the language
Do you know what's going on
to make bad decisions
Speak the language
Know what's going on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
cause the world is movin' on
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
настинав. Да, замисли колку ке беше чудно времето да се смени, а јас да сум здрава. Ама тоа не се случило и нема да се случи - глуп имунитет и слабокрвност. :(
И покрај тоа што умирам од носов и солзиве, си гледав смешки и да ти кажам малце ми е полесно. Не дека нешто посебно ми беше, ама пак не беше досадно како целиов ден.
Утре на факултет - нов ден, нови видици и предизвици, ама за кого? За мене, сигурно не.
Ај поздрав отидов да се дружам со чајот :tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ДK

Застуде, а Љ и С процвета... толку љуѓево да немат со кој да се топлат навечер па дремат по форуми и активираат теми од 2008? Интересно...

Како и да е, цела ноќ се работи, ако спиеш цел ден. Маам едно кафе сега и си легнувам, кој ќе ме стани во 7 незнам.

Џ.

п.с. поздрав до екипата шо се собра во Прилеп :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Драга ...

Не знам дали знаеш, ама ќе те прашам .. Знаеш ли колку е убаво да немаш пијандура у населба кој ќе те разбуди во 4 сабајле и да слушаш тепање на девојки и пцуење ?

И тоа ти викам ...


АЈ ДОНТ ВАНТ ТО ЛИВ ОД ДИС ПЛАНЕТ ЕНИМОР !!

(Иначе омилен тренер ми е Мурињо, затоа од него секад ставам ''фаци''. Ѕвер си е дечкото)

... ај .. Да се вратам пак у кревет... :tapp:
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Драга, пак јас рано станата. Ова ладново обратно ми влијае. Обично во студените денови повеќе се спие, јас како за инат уште во 6 станав.
Нејсе, отидов јас да си варам кафе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.045
драга
или ќе добијам корпа или ќе ја биде работава трето нема :)

п.с јадам сутљаш со цимет после дооолго време,нема поубаво.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom