Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
N

Nessa Alcarin

Гостин
@Dynamo,
Се раѓаш (тоа е најубавото нешто што може да ти се случи.....)
Учиш (се полниш со знаење, излегуваш, се журкаш, се спријателуваш, учиш како да коегзистираш со останатите луѓе, се вљубуваш, среќен си, пак се журкаш, се вљубуваш повторно, немаш ни една грижа во животот, запознаваш нови луѓе)
Работиш (правиш пари замисли, само поради твојата способност, поради тоа што си, се надоградуваш, запознаваш нови луѓе, учиш како да се тргнеш од тие што не ти се допаѓаат, се журкаш, никој не може ништо да ти каже зошто си свој човек, се журкаш малце повеќе)
Се жениш (запознаваш некој со кој сакаш да си цел живот, делиш се, и тага и среќа, полесно е некои работи да се преживеат ако имаш некој до себе, сега можеш се да направиш колку и да се чини лудо, зошто имаш некој кој секогаш ќе е тука за тебе)
Деца (си правиш свои копии, за да го споделиш искуството и да продолжат твоите гени и понатаму да егзистираат, мутираат и учат)
Пензија (исто така најубавото нешто што може да ти се случи, го имаш слободното време а и имаш фамилија до тебе со која можеш да го споделиш)
Умираш(ти дошло времето и не жалиш за ништо, оставаш простор за новите поколенија)

Се е до перспективата, другар.... Замисли да ти се случат овие работи, но во испомешан редослед.... Тогаш е зезнато.... Вака напишано е перфектно.....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Девојченце има нејзина слика на аватар немој сега да сте и пишувале педофили некои. :D
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.677
Да ви се плукнам и на огнометите и на свирките од колите. Од утре пак ќе јадете на мој грб, и едните и другите.

Среќна нова година.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ова избориве имале и добра страна бе, си го исчистив шлајмот од фб, сите што се палат на политика, ВМРО, СДСМ, ветувања и слични срања. Трагично е што 90% беа девојчиња...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Passed down to you....
Знаеш ли дека поседуваш вакви ликови тука?
berry.png

Онака процедурално да излајам...
Иначе, се ближи денот кога DSLR-ката ќе добие сопственик. Стегам ременот, боли, ама за воља на вистината тоа е нешто прво што вака си се частам со првата плата.
Политички не ми се дискутира. Просто јасно е дека медиумите ќе згаснат. Тоа и највеќе ме плаши.

So says Saladin.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј, само да те поздравам со песничево.

И да ги потсетам твоите членови оти политика(како и поимот избори, парламентарни и претседателски) се забранети за дискусија на форумов.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Епа Кајгано, денес ни е годишнина, веќе 3 години сме заедно и се надевам уште многу долго. :love: За ова време верувам дека созреав како личност, учествував во голем број дискусии, се смеев, тагував и најважно од се воспоставив контакт со прекрасни луѓе, виртуелно и реално. Мило ми е што сум дел од ова семејство и верувам дека ќе се читаме уште долго.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Хеј кеј,

Неделава е најбоља годинава.Само куртониве што онанишаат на политика го ебат системот , а системот не ебе нас и така некој си синџир на секс имаме неповрзан,ама чим ќутиме ваљда на сите ни е убаво.Тури му пепел на негативности ,ги остаив цигарите решив дека е крајно време да се посветам на здрав живот да не доживеам срчка на 30.И кеј да знаеш рај ми е од кога ја укинаа политика, и ја и ти сме заедно 5ипол години.Кога ќе ми текне какво дете бев кога се зачленив џену да не ја мрзи да провери ќе ме утепа по брза постапка.Ја користам приликава да се извинам за моите тинејџерски шали и понашање.И така кеј , лузерпул опет нема да освојат(само првиот е прв,20)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Не лакирав нокти ниту денес ниту пред 2 недели.Утре пак јас ќе дишам прашина, пак јас ќе горам на сонце, ќе киснам на дожд, ќе се килавам за парче леб.
Копитата лицемерно ќе ви се заблагодарат вечерва а од утре пак ќе им биде удобно во кожните фотељи...


Се гледаме за 4,5 години здрави и живи.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom