PayPal (официјална тема)

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Шуќур! Извајв од НЛБ Тутунска виса електрон и помина верификацијата без проблем. Ми земаа 1,5еуро ама аку... гроф никад није био циција :icon_lol:

Знам знам, ќе ми ги вратат :icon_mrgr:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Шуќур! Извајв од НЛБ Тутунска виса електрон и помина верификацијата без проблем. Ми земаа 1,5еуро ама аку... гроф никад није био циција :icon_lol:

Знам знам, ќе ми ги вратат :icon_mrgr:
Ако купиш нешто ќе ти ги вратат инаку нема :icon_mrgr:
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ако купиш нешто ќе ти ги вратат инаку нема :icon_mrgr:
Секако ќе му ги вратат.
Мене ми ги вратија пред да купам.

Нека почека 2-3 дена ќе си ги добие назад.
 
S

staycalm

Гостин
Дали може да се повлечат пари од пејпал на VISA - Electron и освен тие 2 евра што ги земаат од пејпал има ли дополнителни трошоци? Нешто прочитав данок од државата или не знам што па ако може некој да објасни ?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Ми стигна една маска за телефон, порачана преку македонскиов Пејпал. Стигна за 3 недели (y) Само многу глупаво, го оставиле пакетчето во улазот кај сите поштенски сандачиња и некој лесно ќе го џапне, не го носат до пред врата.

Дури еден друг seller што порачав lightning кабел за Ајфон ми го сликал производот пред да ми го испорачаат, првпат гледам така...

10343521_10203621058699558_8311290220565329677_n.jpg
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ми стигна една маска за телефон, порачана преку македонскиов Пејпал. Стигна за 3 недели (y) Само многу глупаво, го оставиле пакетчето во улазот кај сите поштенски сандачиња и некој лесно ќе го џапне, не го носат до пред врата.

Дури еден друг seller што порачав lightning кабел за Ајфон ми го сликал производот пред да ми го испорачаат, првпат гледам така...

Прегледај го приврзокот 99163
Нема што да ти ја носи до дома пратката кога не е препорачана, за тоа постојат поштенските сандачиња
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Нема што да ти ја носи до дома пратката кога не е препорачана, за тоа постојат поштенските сандачиња
мене наочари пред врата ми ги оставија да излегов порано нерасонет - ќе ги згазнев
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Нема што да ти ја носи до дома пратката кога не е препорачана, за тоа постојат поштенските сандачиња
Да, ама тоа сандаче се заклучува со таа цел да не се крадат писма, а тоа пакетче не го собира низ дупката за писма и беше оставено на врвот од тоа како плакарче за сите сандачиња
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Да, ама тоа сандаче се заклучува со таа цел да не се крадат писма, а тоа пакетче не го собира низ дупката за писма и беше оставено на врвот од тоа како плакарче за сите сандачиња
Логична постапка на поштарот, секој тоа ќе го направи
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Тоа е тоа, се работи за нашата надалеку прочуена македонска пошта.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
И ако го украдат јас ли сум крив што неам прописно поштенско сандаче?
Да, затоа за пратки кои сметаш дека нема да ги собере во сандачето, ќе си доплатиш да ти го пратат како препорачана пратка, па да мора да се потпишеш за да го добиеш
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Повлеков пари од пејпал на 31 јули и уште парите не се префрлени а на пејпал пиши
Status:Completed му се има десено на некој ова?
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Повлеков пари од пејпал на 31 јули и уште парите не се префрлени а на пејпал пиши
Status:Completed му се има десено на некој ова?
Не си само ти, многу го имаат овој проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom