GTA: SA Macedonia

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Темава е отворена за една од ретките игри во Македонија(т.е. не е игра туку мод). Стара е 2 години, поточно од 2008. Опфатени се честите автомобили од Македонија: Застава 101, југо, фичо, цитроен ц1,ц2,ц3,ц4,ц5,ц6,ц7,ц8(има дури и ц8:P), дачиа логан, погребално, рено меган, бе-ем-ве г3, лада 2107, мерцедес лимузина, мерцедес смарт и уште мноооогу автомобили. Неморате да ја имате ГТА:СА за да ја инсталирате Гта Македонија. Играва се купува во ТЦ Бисер за стотче, а и лесно се инсталира. Ако некој има проблеми слободно ПП. Има контроли за регулирање на светло, врати, мотор, брзини, полнење на бензин, гумите се лесно запалливи и многу други интересни работи. Ако знае некој друг за трикови, тајни, истер егз нека напише. Исто така ако некој знае повише ревјус за играва нека напише. Иначе играва не се симнува од ниедна страна, тоа се само вируси и глупости.
[/IMG]
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Од кога полициските коли кај нас се црно-бели? И од кога сите коли имаат неонки одоздола? :pos2:
 
П

Паган-др

Гостин
И од кога се возат со пимпнати поршиња низ Македонија?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Од македонија само знакот ВЕРО (шо уствари може да биде и Гејлада), Никола Груевски на билборд и сменетите имиња на градовите се....други ништо не укажува на македонија :)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
одкога сите коли во Македонија се со неонки одоздола?:tapp:
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
41
Има друга верзија која е подобра од оваа има и официјална веб страна
http://www.gtamacedonia.ws.mk/
Ја има на thepiratebay, demonoid, btjunkie и torrentreactor под името GTA Macedonia BETA.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.411
Поени од реакции
28.427
Абе добра е:vozbud:Барем тука на билбордите на политичарите им ебавам матер, исто и на полицијата ја ГАЗАМ:pos:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Овие слике се од различни модови на Гта Македонија. За оваа што ви зборев е друг мод, а и пореалистичен него овој со неонки и глупости. ВО онаа која јас ја зборев ГТА полицијата е плаво со бело.
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Се убаво, а од каде може да се downladira ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom