Game of Thrones

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Мисли си. Варис се договараше со тој што ја чувал Дајнерис во Пентос во првата сезона за да се направи граѓанска војна во Вестерос, за да дојдат Дотраки и да го освојат трофејот. Така ги слушна Арја и му пренесе на Нед, дека се планира граѓанска војна, но не знаеше кој збореше. Тоа некако го заборавиме...
Кој беше тој лик што ја чувал Денерис, може линк?
И што би добил Варис ако Дотраки застанат на тронот?
И бтв, знае ли Санса дека Бејлиш му стави тогаш нож под грло на татко и?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Кој беше тој лик што ја чувал Денерис, може линк?
И што би добил Варис ако Дотраки застанат на тронот?
Illyrio Mopatis




Не е муабетoт за Дотраки да седнат на тронот, туку за Таргериан. А единствената достапна војска што ја имаа последните преживеани Таргериан во тој момент беа Дотраките. А што би добил Варис од тоа, не знам. Не се знае за кого работи он, некако најмистериозен е од сите. Литлфингер е очигледно дека си гледа само за себе, ама овој е тежок да се процени. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Пошто се правиме силни: Боксот кога тогаш ќе помине, ама споилната сезона што почнува за 1 година.. мех, you wouldn't want that:LOL:
Ја не би сакал?:pos:

Ја ги имам ЧЕТИРИ пати прочитано сите книги. Имам скоро све што е издадено за Гејм Оф Троунс. Ги знам неколокуте нови поглавја од неиздадената следна книга. Го пратам секое интеврју на Џорџ. Неодамна ми стигнаа од Австралија мапи на светот, во кои има оригинални информации за светот кои ги нема нигде другде.....

Ти мене ќе ми споилнеш нешто?
Баш да чујам. По пп напрај го тоа.

Не е тоа поентата.
Ти јас и сите, го правиме ова за забава.
Кога би им го кажал некој понатамошното дејствие на гледачите (нечитачи), би им тргнал добар дел од причината заради која и ги гледаат сериите.


А за боксот си у право, он ќе помине.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Добри fan made видеа околу историјата на Вестерос, мислам дека не биле постирани до сега


 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Добри fan made видеа околу историјата на Вестерос, мислам дека не биле постирани до сега



Не сум баш сигурен дека се fan made, посебно зашто актерите зборат...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Неколку битни моменти од сезонава. :D

Capture.JPG Capture1.JPG

и:



мислам дека мора да го номинираат за Еmmy :cuc:

п.с. уште еднаш ќе речам, не сте интересни со wannabe спојлерите... :cautious:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Берик е во можност да го спојлериса и Мартин. :D
АХАХХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХХАХА.

Illyrio Mopatis




Не е муабетoт за Дотраки да седнат на тронот, туку за Таргериан. А единствената достапна војска што ја имаа последните преживеани Таргериан во тој момент беа Дотраките. А што би добил Варис од тоа, не знам. Не се знае за кого работи он, некако најмистериозен е од сите. Литлфингер е очигледно дека си гледа само за себе, ама овој е тежок да се процени. :)
Кој е овој Илирио? Тој заштитникот на Дани, што и ги даде јајцата од змејовите? Од кај се избаци бе сликава, нели ептен темна беше сценава?

И што би добил Варис ако Дотраки застанат на тронот?
Кој да го знае, си има скриени намери.

И бтв, знае ли Санса дека Бејлиш му стави тогаш нож под грло на татко и?
Не знае.

3. Не и ја разбирам улогата на Мелисандре? Зашто сакаше да го убие копилето на Роберт?
Сакаше да го жртвува на Лорд оф Лајт, не дека има нешто против него специфично, ама огнот и покажал дека он треба да умре.

Зашто му ја зема крвта од пијавиците? Демек коа ке ги убие пијавиците да умрат сите копилиња негови?
Да. Демек.

И што е фората со тоа црното чудовиште од чад? Ако некој има кралска крв и ако ја дупи Мелисандре, такво ќе му роди? Можеби затоа го земаа копилето? И нели ако може туку така да ги убива сенката (како што го уби ренли), нели би биле помоќни од змејовите?
Епа не може да направи такви чудовишта секој ден.

1. Зашо некој би ја мразел Денерис? :cautious:
Оф леле се имам неколкупати изјаснето, ама ајде еве пак.
Не сака да чуе дека татко и бил катастрофален владетел, дека уствари народот го тргнал од престолот. Убедена е дека му е нанесена неправдина и дека она треба да седне на престолот. Можеше да има убав живот со кал Дрого и со бебенцето, ама неа тоа не и беше доволно, она сакаше престол да има. Ај што Кал Дрого умре ради неа, ама и бебето умре ради неа. Никој од нејзините не го ферма што и збори, не знам зошто држи советници.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Избришав 35 мислења. Ако во бришењето ми се фати мислење кое му недостасува некому, а не беше во склоп на циркузот што го створија овие двајца нека ми пише, ќе го вратам. Ама мислам дека тоа што требаше го подзачистив.
Goxyto ќе оди на перманентен бан затоа што не му е прв пат да ствара гужви.
Bitch Switch Argh ќе оди на бан од темава едно 100тина дена, што значи тек следната сезона ќе те читаме пак. Ако сакате, до вас е...

Не ми се верува дека сакавте да му спојлните нешто на Beric Dondarrion кој може да биде професор по GoT. До кое дереџе стигна темава еј...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom