dj

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Коментаров на Dee_Jay вредеше! моите понудени спаѓаат за оние кои сакаат од noob-ови да станат полупрофесионални максимум.Иначе ако сакате професионална работа , воопшто софтвер не ви треба.Како што велат , ако имаш пари , сегде вратите ти се отворени.Со 10000 евра можеш да започнеш добар ДЈ бизнис ако има кој да те прави популарен и да имаш слух.Повеќето си велат имам слух и можам , но тоа е талент кој или го имаш или го немаш , И НЕ СЕ СТЕКНУВА , туку ако го имаш можиш да го надоградиш.Мојата фамилија сите се музичари па и јас сум наследил нешто корисно,само немам ресурси за да се надоградам(шушки) :)
И уште еден предлог....да бидеш DJ не значи на готови песни да му смениш ритам , туку треба да му ја смениш хармонијата или да напишеш твоја мелодија која се совпаѓа со неговата.Тука е тесната граница меѓу композитор и DJ
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
И то шо викате :)
туку кажете ми каде пуштате музика, каква музика, а каква би сакале да пуштате доколку се остави само на ваш избор?
Отворив тема, има ли дџ-и на форумов!? ...ете прочитај :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
И то шо викате :)
туку кажете ми каде пуштате музика, каква музика, а каква би сакале да пуштате доколку се остави само на ваш избор?
Ајде не е проблем и тука нека се развива дискусија.

Јас пуштам,а воедно сум и светломан (за мене од пред две години нешто ново и непознато али сега комотно можам да се наречам Тарзан број 2 за тој дел) во клуб V.I.P. значи ова како резиденција. А како гостин одам во Табу,таму врти Dee_Jay.

Правец,се што подразбира ХАУС музика (зборувам за мене лично). Значи не прогресив,не електро туку хаус! Дип,фанки,соулфул,тек,трајбл,мејнстрим, мада шо ОБОЖАВАМ да го вртам новиот бран на Тек-Хаус во стил на Joris Voorn,Hector Couto,Aki Bergen,Gorge и уште многу други од тој правец.

А ова сега што е модерно али од друг аспект "модерно" не можам да го смислам органски од типот на : AfroJack,Guetta,SHM....тоа сето треба да се убие!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom