Bundesliga

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Воопшто не го мразам Милер, баш напротив, еден од поомилените играчи ми е.

Бара сериозност и продолжува да треска глупости. :pos:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Pak napinate za Müller - Totti. Ima x-nacini da se sporeduvaat igraci, nekade Müller e vo prednost nekade Totti. Ete da receme da se dogovorime do nekade, deka Totti e pogolem talent i poeleganten igrac. Müller pak ima ogromen instinkt i e efikasen igrac. E sega sekoj treba za sebe da odluci dali bi sakal Müller da go ima vo timot ili Totti. A toa deka Müller ima losa godina se desava. Ako vidime deka vo 10 godini ovaa mu e prva losa togas ideme do zaklucok, deka ovaa godina e isklucok i ne normalna godina.
 
R

red.devil

Гостин
Да ме прашаат кои поединци би ги издвоил како лидери на Баерн и Германската репрезентација во златните години, Мулер ќе биде 4-5 на листата и во двете групи.
Значи да не се разбериме погрешно, класа играч, голем работник и одличен спортист и карактер ама никогаш не бил носител на играта во своите тимови, нема моџо кое и другите околу него ги прави подобри како што биле Швајни, Лам, Крос, Хумелс од репрезентацијата и Робен, Рибери па и Левандовски според мене е поинфлуентен од Мулер во Баерн.
Тоти спаѓа во горенабројанава група играчи и тоа е главниот фактор што го прави поголем играч.
Освоените титули се битни ама никогаш не би отворил Википедија да споредувам играчи по освоени титули за да ги сознаам нивните квалитети, предности и слабости. Дури тенисери не би споредил така не па фудбалери.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
ВО што бил Тоти инфлуентен ?? Во Рома за Италија? Италија 2006 Тоти не би го ставил ни во топ 5 играчи за Италија што викаш ти, пред тоа и после тоа за Италија никаков значаен успех немал и никад според мене не бил некој незаменлив играч за Италија, за Рома нема што да зборам втора класа екипа и полесно е да бидеш поглавен играч него да отидеше да играше некаде за некој појак тим.

За Милер не ми се збори прв стрелец на светско 2010, и најдобaр млад играч на истото светско, 2014 5 гола па не бил меѓу топ играчи за Германија. Уште 6 гола му фалат да биде прв стрелец во историјата на светските првенства. ГО направивте Тоти у пичку матер тоа што е поголем техничар и подобар на топка не го прави аутоматски боље од Милер кој има други квалитети.
 
R

red.devil

Гостин
Пет гола постигнал а Геце е херојот на репрезентацијата. Секоја чест за тоа ама кога се збори за класа играчи има многу побитни особини.
Статистиката нема врска со особините на играчот, тоа е само податок, онака површен кој што повеќе служи за мерење к*рови.
Самото тоа што на врвот за најдобри стрелци на светските првенства ги нема Меси, Пеле, Роналдо, Платини, Кројф итн покажува колку значи тоа. Во тоа повеќе улога има квалитетот на репрезентацијата отколку квалитетот на самиот играч. Клосе е рекордер на истото, што сакаш повеќе. Демек Клосе е подобар играч од Роналдо дебелиот, рецимо?

Мулер е тип на играч што има рана зрелост, голема е веројатноста да згасне комплетно на 32/33 години, се надевам грешам оти си го почитувам како играч али Тоти е друга димензија, според мене.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Пет гола постигнал а Геце е херојот на репрезентацијата. Секоја чест за тоа ама кога се збори за класа играчи има многу побитни особини.
Статистиката нема врска со особините на играчот, тоа е само податок, онака површен кој што повеќе служи за мерење к*рови.
Самото тоа што на врвот за најдобри стрелци на светските првенства ги нема Меси, Пеле, Роналдо, Платини, Кројф итн покажува колку значи тоа. Во тоа повеќе улога има квалитетот на репрезентацијата отколку квалитетот на самиот играч. Клосе е рекордер на истото, што сакаш повеќе. Демек Клосе е подобар играч од Роналдо дебелиот, рецимо?

Мулер е тип на играч што има рана зрелост, голема е веројатноста да згасне комплетно на 32/33 години, се надевам грешам оти си го почитувам како играч али Тоти е друга димензија, според мене.
Добро де кажи ни кога Тоти бил херој за италија? Смешни ви се споредбиве си терате како ви одговара. На крај краева двајцата се различни играчи и неможат никако да се споредат. Нарамно ќе се иде на статистика кај Милер пошто он е голгетер и игра пред гол асистира дава голови што ако Милер е перфекција со топка дрибла неможат топка да му земат а на крај нема дадено 5 гола или 5 асистенции дали тогаш тој играч е покорисен за тимот? Ти почна да збориш како Тоти бил поинфлуентен за Италија а Милер не бил за германија кога ВРСКА ти нема тој муабет и Милер е 100 пати поинфлуентен за Германија што Тоти некад бил за Италија
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
ВО што бил Тоти инфлуентен ?? Во Рома за Италија? Италија 2006 Тоти не би го ставил ни во топ 5 играчи за Италија што викаш ти, пред тоа и после тоа за Италија никаков значаен успех немал и никад според мене не бил некој незаменлив играч за Италија, за Рома нема што да зборам втора класа екипа и полесно е да бидеш поглавен играч него да отидеше да играше некаде за некој појак тим.

За Милер не ми се збори прв стрелец на светско 2010, и најдобaр млад играч на истото светско, 2014 5 гола па не бил меѓу топ играчи за Германија. Уште 6 гола му фалат да биде прв стрелец во историјата на светските првенства. ГО направивте Тоти у пичку матер тоа што е поголем техничар и подобар на топка не го прави аутоматски боље од Милер кој има други квалитети.
@Џонтра Волта
 
R

red.devil

Гостин
Добро де кажи ни кога Тоти бил херој за италија? Смешни ви се споредбиве си терате како ви одговара. На крај краева двајцата се различни играчи и неможат никако да се споредат. Нарамно ќе се иде на статистика кај Милер пошто он е голгетер и игра пред гол асистира дава голови што ако Милер е перфекција со топка дрибла неможат топка да му земат а на крај нема дадено 5 гола или 5 асистенции дали тогаш тој играч е покорисен за тимот? Ти почна да збориш како Тоти бил поинфлуентен за Италија а Милер не бил за германија кога ВРСКА ти нема тој муабет и Милер е 100 пати поинфлуентен за Германија што Тоти некад бил за Италија
Не знам оти ме цитираш, не ти наметнувам мислење си кажувам свое.
Никаде не спомнав Италија али океј. Тоти е поинфлуентен играч, дури сега кога влегува во игра на 40 години, соиграчите околу него креваат ниво, таква аура Мулер нема. Со топка е одличен, има предиспозиции какви што имале најголемите играчи до денес. Беше европски и светски шампион со Италија и он и сега што? Треба да има јака статистика за да биде на ниво на Мулер а и самиот викаш имаат различни улоги. Затоа мене статистиката не ми значи ништо, туку придонесот на играчот кон колективот. Баерн со Мулер и без Мулер нема некоја огромна разлика ако играат Рибери и Робен, Швајштангер и Крос беа сржта на Германија тоа сакам да ти кажам.

Единствен грев на Тоти за да има вакви споредби е што останал верен на Рома па незналиците кои што споредуваат играчи со Википедија оформуваат сосем различни мислења. Како да ги споредиш Гаринча со шо знам еве Мулер да речиме по голови и каков заклучок ќе имаш? Или тоа што е ставен во сенка на Пеле во тој период а поседувал технички и дриблерски способности како Роналдињо и носител бил на играта на бразилската репрезентација. Кога зборам со постари луѓе не ми викаат "aaa Гаринча две титули има од СП" туку "каков волшебник бил со топката и може еден од најдобрите дриблери во историјата" и некои мислења што може треба да се внесат во друга тема како "Бил поголем од Пеле". Статистиката не може да го долови вистинскиот квалитет на еден играч, може да ти оформи едно општо мислење.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да бе кога игра Тоти аутоматски другите играчи се за 2 класи боље многу јак бил у пм. Германија без Милер би со Крос и Швајни и ко без Милер би било исто како бе кога 2010, Милер газеше сите важни голови ги постигна и на крај испадна Германија кога Милер беше суспендиран. Џабе ќе вртиме у круг значи Тоти со топка е измислен за Милер, техниката му е кај кај боље од Милер и плејмејкерски способности ,шут. Али Милер е друг тип на играч кој игра на празен простор знае да ја чита играта кога да утрча кога да повлече играч со себе да отвори простор за другите, знае да даде гол од тешки ситуации, тоа што оваа година е во мизерна форма некако за некои почнаа да го потценуваат дека не бил добар. Хајнкес,Пеп и Анчелоти меѓу најдобрите во свет го играат Милер без престан дури Анчелоти еве не го вади кога е во најмизерната форма у кариерата а камоли да беше во топ форма.

Тоа да не играше Милер Баерн пак ќе беше исто се само претпоставки што никако неможат да се докажат и се празни муабети ко сеа да речам без Тоти Италија пак
ќе беше шампион 2006(што според мене ќе беше) али празен муабет што неможе да се докаже
 
R

red.devil

Гостин
А? Италија нема ЕП освоено многу одамна.
Да бе, ете колку ми се битни статистиките. :p
Небитно, ја помешав со Франција 2000-та кога факинг Франческо Толдо одбрани еден куп пенали на Клајверт во полуфиналето.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро де кажи ни кога Тоти бил херој за италија? Смешни ви се споредбиве си терате како ви одговара. На крај краева двајцата се различни играчи и неможат никако да се споредат. Нарамно ќе се иде на статистика кај Милер пошто он е голгетер и игра пред гол асистира дава голови што ако Милер е перфекција со топка дрибла неможат топка да му земат а на крај нема дадено 5 гола или 5 асистенции дали тогаш тој играч е покорисен за тимот? Ти почна да збориш како Тоти бил поинфлуентен за Италија а Милер не бил за германија кога ВРСКА ти нема тој муабет и Милер е 100 пати поинфлуентен за Германија што Тоти некад бил за Италија
Te молам. Заради Тоти, играчи како Роби Баџо и Дел Пиеро се имаат откажано од 10ката која е светост кај Аѕурите. Франческо Тоти е еден (лично за мене најдобар) од најдобрите италијански играчи во историјата на фудбалот. Значи срамота е да се оспоруваат фудбалските квалитети на Тоти, ич не ме интересира шта би било кад би било, Тоти како играч на Рома и репрезентацијата на Италија е фудбалски магионичар. Срамота е, верувајте дека е срамота да се споредува со Томас Милер, мене швабава искрено ми е еден од омилените играчи, јак ми е како појава ама сквернавење на фудбалот е да се споредува со Тоти, Мула може со Инзаги да се споредува или со Бобо Виери.

Сфаќам јас пристрасност и се тоа ама треба да се стави прст на глава малце вака коа се споредува.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Ауууууу каква канцерогена споредба. Tоти ми го споредуват со Милер бе :pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670

Kajgana Shop

На врв Bottom