Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Steta za Stevens ali so sreka vtora liga za Hoffenheim. Ako ne odpadnat godinava, nikojpat veke.[DOUBLEPOST=1455230463][/DOUBLEPOST]Абе @STEALTH шу викаш за паѓањето на Робен? Па уште и црвен му даде судијата на играчот од Бохум...
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Steta za Stevens ali so sreka vtora liga za Hoffenheim. Ako ne odpadnat godinava, nikojpat veke.[DOUBLEPOST=1455230463][/DOUBLEPOST]Абе @STEALTH шу викаш за паѓањето на Робен? Па уште и црвен му даде судијата на играчот од Бохум...
Aбе ти ли најде да ме тагираш плачко низаеден, погоре кога ти пишав за поништениот автогол на Хумелс ти ми одговори Го турна МАЛКУ, ама не беше за фаул. Toгаш ОК ти беше судијата што на МАЛКУ туркање досуди фул.
И сега ти најде да ме тагираш за чист пенал. Го собра со десната нога. При очи ли си слеп? Боже сачувај.
Па и црвен што му дал. Читај малку правилата како се со последен играч, а не само Билд и глупости да читаш.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
@STEALTH aj olabi malce. Najgolem profiter na loso sudenje e Baern i eve go Robben pak si tera po svoje sanki od voz turnat.

 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Igorce ne preteruvaj sega. Za penal si bese i imase kontakt. Toa dali trebalo i crven vo takvi situacii e drug muabet i e dolgo vreme tema vo ligata i zatoa treba sudiite da se zaprasaat. I Pep se izjasni deka e preterano plus crven da dobie igracot vo takva situacija. A deka bese za penal bese.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
DFB go kaznija igracot so dva natprevari suspenzija.Prasaj gi niv zosto go suspendiraa ako ne bese,a tie go kazuvaat posledniot zbor.

Cist penal bese.Imase kontakt koj bese dovolen vo taa situacija za da padne Robben.

A od naredna sezona najverojatno ke se promeni praviloto za posledniot igrac koga pravi faul pri izgledna sansa.Taka da,penal + zolt karton.

Dzabe kukas,Baern pak ke pobedea a dali ke pobedese Dortmund protiv Ingolstadt ? Podareni tri poeni.;)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
@STEALTH aj olabi malce. Najgolem profiter na loso sudenje e Baern i eve go Robben pak si tera po svoje sanki od voz turnat.

Ама не олабави малце, се закачуваш и после квичеш како пиченце. Кој кур ме тагираш уопште? За да добиеш по пичици?
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Факт е тоа дека 50-50 одлуките секогаш одат во полза на Баерн, ама за натпреварот против Бохум, тоа беше чист пенал над Робен и чист црвен картон, нели според правилата.
Секогаш е така, во која и да било лига, големите клубови се фаворизират. Не напаѓам никого ама тоа е реалноста. Секогаш е помала врева кога не се суди нешто во полза на помалиот клуб, него ли на пример за Баерн или Дортмунд во последниве години.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Факт е тоа дека 50-50 одлуките секогаш одат во полза на Баерн, ама за натпреварот против Бохум, тоа беше чист пенал над Робен и чист црвен картон, нели според правилата.
Секогаш е така, во која и да било лига, големите клубови се фаворизират. Не напаѓам никого ама тоа е реалноста. Секогаш е помала врева кога не се суди нешто во полза на помалиот клуб, него ли на пример за Баерн или Дортмунд во последниве години.
Грешка си ти нешто, на Дортмунд не му се прогледува низ прсти :свиркам:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.596
Клучен сезонава поготово сеа у вториов дел коа уште ја бараат топ формата.
Али баш!!! Со татко ми прееска праевме муабет, како само значи да имаш ваков напаѓач у екипа... Баерн не играше ништо посебно у прво, али ете, му дадоа топка, си создаде простор и даде гол, тоа е таа класа што ја поседува во себе. Ме потсеќа на Ибра во Интер, Ето во Барса, Роналдо во Манчестер... Него, како стоите со повредени играчи за дуелот со Јуве? Бенатија, Мартинез, само они двајца ќе ви фалат?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Али баш!!! Со татко ми прееска праевме муабет, како само значи да имаш ваков напаѓач у екипа... Баерн не играше ништо посебно у прво, али ете, му дадоа топка, си создаде простор и даде гол, тоа е таа класа што ја поседува во себе. Ме потсеќа на Ибра во Интер, Ето во Барса, Роналдо во Манчестер... Него, како стоите со повредени играчи за дуелот со Јуве? Бенатија, Мартинез, само они двајца ќе ви фалат?
Full sostav :icon_lol::sneaky:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Али баш!!! Со татко ми прееска праевме муабет, како само значи да имаш ваков напаѓач у екипа... Баерн не играше ништо посебно у прво, али ете, му дадоа топка, си создаде простор и даде гол, тоа е таа класа што ја поседува во себе. Ме потсеќа на Ибра во Интер, Ето во Барса, Роналдо во Манчестер... Него, како стоите со повредени играчи за дуелот со Јуве? Бенатија, Мартинез, само они двајца ќе ви фалат?
Benatia ke se vrati,trenira so ekipata ali uste nema zaigrano ni edna utakmica do sea i prasanja e e kolku e spremen za 90 minuti.

Takada de fakto bez zdrav centralencke sme.Taski isto nema igrano do sea.

Za vtorata utakmica ke bidat spremni ali za prvava nema da e ednostavno uopste ke treba maksimalno skoncentrirano da se izigra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom