Barak Obama - дрогаШ

N

n/a

Гостин
Sepak ne se znae.

Samantha Power e sovetnikot na Barak Obama za nadvoreshni raboti, t.e. tvorecot na negoviot stav za Makedonija. Taa e ednakvo bliska do Bilari.



Ova krajno ruzhno, pegavo zhivotno, koe za zhal lichno mnogu dobro go poznavam, napravi kariera na grbot na stradanjata na razni narodi pochnuvajkji od Bosna do Ruanda. Svojata klasichna imperijalna kariera ja "legitimizira" so vleguvanje vo popoznatite instituii vo SAD kade shto komunjarite vladeat -- kako na primer Harvard (vo Centarot za chovechki prava) -- potoa napisha nekolku knigi na koi im se dade golem publicitet i nagradi, itn., i taka vleze vo potesniot krug na "internacionalistite" koi sakaat da go oblikuvaat svetot spored svoite retrogradni svakjanja.
!
I be kolku e ruzna...brrrr:baeh:
Posto licno ja poznavas kazi i deka na balkan so 10 vijagri nikoj ne bi go dignal na nea.:toe:
A ja licno...ima da izbegam od nejze...ma Karl Luis ne me stiga!:vozbud:
E posledniot del od komentarot i go posvetuvam:
(od 2.12-2.24 i posvetuvam na nea-`so ljubov`.

Bog da cuva i da brani...
 
N

n/a

Гостин
Piih...ja vidov odkoga go napisav komentarot...
i se isplasiv upm-od stolica skoknav!
Ako ima maz (tesko toj siromav)
kazi mu deka u Venezia mnogu ubavi maski pravat!:vozbud:
(mozda taka ko crvenokosata Sonja ke mu dojde ) hehehe :)

p.s dur se tusirav si mislev na ova suvava lepota Power...
I znaete sto zakluciv drugari?
Pa zatoa be u USA ima tolku pederi,jebi ga...
Vidi ja kakva e...a na nejze i go stavil,a na musko,a na konj,slon...
se mu e taa.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ау! Знаев дека сае работи за тотално и целосно одвратна фигура (да, не сум расист ама морам да кажам и тотално одвратна црнечка фигура) ама не ни претпоставував дека е џанак. Ниту пак дека оваа гаднава го советува.
И искрено не знаев дека толку мала подкрепа од САД имаме, оечкував повеќе... Сепак, не е лошо се додека црнецот не е претседател:)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Pa podkrepata e vo administracijata na Bush (i toa ne celosno, zaradi Nick Burns i ostanatata klintonovsko-komunjarska banda).

Zatoa rekov grchkite cigani vidoa deka kaj Bush ne ja biduva rabotata, i se fokusiraa na Kongresot shto beshe odlichen potez za niv i sega nizhat uspesi.

Inaku za Makedonija lobira, odnosno ne lobira, PR firmata Quinn Gillespie www.quinngillespie.com

Za sporedba, Albancite sive ovie godini imaat angazhirano tri takvi firmi.

Porano, koga Makedoncite bea lazheni od Kiro Gligorov i Branko deka se borime za imeto, togash lobirashe firmata Hill and Knowlton.
http://www.hillandknowlton.com/

Gragjanite na RM treba da baraat otchet zoshto Quinn Gilespie nemaat rezultat vo Kongresot?!? Mnogu neshta za nas zavisat od ovie odnosi. Demokratite mnogu verojatno mozhat da pobedat i da ja zemat vlasta celosno, a nie sme na nula kaj niv.

Za sporedba, Turcite uspeaja za rezolucijata protiv niv vo Kongresot (za ermenskiot genocid) da odvratat 30 kongresmeni (od nad 100). Protiv sebe gi imaa celoto grchko lobi, eremencite i site ostanati, i ke pobedea no nemaa dovolno vreme da ja zavrshat rabotata.

Isto taka, golema greshka e da se plakjaat neverojatni sumi i da se palime na zvuchni iminja vo takvite firmi. Zemjite od tretiot svet obichno pagjaat na takvi shtosovi. Treba samo makotrpno da se raboti - i kje ima rezultat. Sega Makedoncite se primorani samite individualno da odat da lobiraat.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
hmmm abe spomnav na slicna tema za ovaj nigerot - povrzanosta negova so grdcite = pederi + toj crncec a toa = na dolg k*r pa videte moze i Power ja siba......
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Абе шо се засекиравте толку за тој црнецот...јасно е дека во наредниве 50 години нема шанси црнец да победи на претседателски избори во САД...донегде истото важи и за Хилари...воопшто не верувам дека жена ќе победи на претседателските избори ( па колку и да е квалитетна иако за квалитетот на Хилари може многу да се спори )...значи ако ги отфрлиме овие 2 опции ( Обама и Хилари ) останува како главен кандидат Руди Џулијани кој е кандидат на републиканците шо нас ептен ни одговара...верувам дека тој ќе биде идниот president of USA бидејќи сеуште е прилично популарен кај народот и покрај тоа шо веќе неколку години не е повеќе градоначелник на NYC
П.С. Има уште многу време до наредните претседателски избори таму (повеќе од 2 години ) и сигурен сум дека дотогаш ќе бидеме полноправна членка на НАТО ( дури тогаш Грчиштата можат да ни го бричат ) ,така да кој и да победи за претседател на САД во 2010 нема многу да не тангира нас како држава
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Абе шо се засекиравте толку за тој црнецот...јасно е дека во наредниве 50 години нема шанси црнец да победи на претседателски избори во САД...донегде истото важи и за Хилари...воопшто не верувам дека жена ќе победи на претседателските избори ( па колку и да е квалитетна иако за квалитетот на Хилари може многу да се спори )...значи ако ги отфрлиме овие 2 опции ( Обама и Хилари ) останува како главен кандидат Руди Џулијани кој е кандидат на републиканците шо нас ептен ни одговара...верувам дека тој ќе биде идниот president of USA бидејќи сеуште е прилично популарен кај народот и покрај тоа шо веќе неколку години не е повеќе градоначелник на NYC

П.С. Има уште многу време до наредните претседателски избори таму (повеќе од 2 години ) и сигурен сум дека дотогаш ќе бидеме полноправна членка на НАТО ( дури тогаш Грчиштата можат да ни го бричат ) ,така да кој и да победи за претседател на САД во 2010 нема многу да не тангира нас како држава
Dzuliani treba da pobedi vo Florida sega, inaku teshko da ima shansa zosto ja ignorirashe sitnata buranija vo Ajova i slichnite mesta.

No Dzuliani ne samo shto ne im odgovata na grchishtata, tuku ne im odgovata ni na AgikmKrasniqi i na Dardan.:wink: Lele kako gi tamaneshe koga beshe javen obvinitel, shiptarskata mafija izede tezhok kjutek od nego, se dojde do toa da mu se zakanat deka kje go likvidiraat. A i ne samo niv gi praveshe popara, koga beshe gradonachelnik fati da se spravi generalno so kriminalnite strukturi i mislam deka dosta dobro izigra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom