Агенција за вработување во Германија, измама или вистина?

Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Ако ти побараат само еден цент да им платиш за било што,знај дека е измама. Дури и ако не ти побараат може да се случи да работиш и да не добиеш никаков надоместок.
Распрашај се за работна виза,гарантни писма и останати техникалии.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Измама...Еден другар го премолив да не им дава 1800 ден., ама пусти мазохизам.:toe:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ја има ќе собере пари па ќе ја снема рекламава.
Најверојатно преварантот пак останал без пари па ја пуштил рекламата за лесна и брза заработувачка!
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Кога ќе видиш дека плата за магационер и медицинска сестра ги ставил да бидат исти треба да ти е јасно дека се ставани на тепка, т.е. дека се измислени

Magacioneri (Plata:1500 Eur/mesechno)
-Medicinski sestri(Plata:1500 Euro/mesechno)
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Шлаг на огласот: „PRONAJDETE SIGURNA, VISOKO PLATENA I DOSTOJNA RABOTA“

Достојна работа како молер, плата 1200 евра. Па со црнчење 10/6 од 24/7 и овде ко достоен молер се прават 1200 евра, само што тука нема да ти дрви шеф над глава и со тие 1200 евра овде ќе имаш поквалитетен живот отколу со 2400 во Германија....
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки,

Edayn е веб платформа која нуди работа во Германија на повеќе јазици. Работодавачите можат да најдат клиенти од различни земји. Исто така и клиентите можат да најдат работа на повеќе јазици.

Клиентите можат едноставно да се регистрираат бесплатно и онлајн да го пополнат своето CV, со кое подоцна директно би аплицирале за посакуваната позиција.

Еdayn е вебсајтот каде што можете да аплицирате

Овде ке најдете се што треба да знаете околу Виза за во Германија

Facebook fan page.

Ви посакуваме голем успех.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Јас посредував за работа во Чешка со плати од 700-800е без никакви гаранции и огромен ризик за дечките што ги пуштав и ми плаќаа 50е откако ке му средам за : Работа , смештај и т.н неколку мина таму се сега скоро 1год додека останатите беа 6 месеца односно со правење влез/излез на секои 3 месеца. Иако сум обичен човек а не фирма за таа намена ама барем сите среќни бевме и живи и здрави.П.С Најважен е пријателот што ке ти помогне многу во неговата матична земја за да ги превземе тие луѓе и да ги насочи .
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
ne e vistina, kako prvo prviot pat lazese deka do 17 februari ke pocnat site so rabota,kako vtoro znam od iskustvo deka laze nemoj da si plakal pari laze tipot
Прочитај постот погоре. Доколку бара пари однапред а без никакви гаранции значи дека не е чиста работава . Јас на моите не му барав пари туку на работодавецот ми плаќаше 50е од човек за посредување и тоа не влијаеше ништо на моите луѓе ниту да му запира од платата ниту било какви скриени финти .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom