15 најсвирепи луѓе во светот!

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А што се однесува до Буш, би сакал да видам кој е бројот на жртвите на садамовиот долгогодишен режим, а кој на ослободителните активности на Буш во Ирак, односно Авганистан. Интервенцијата во овие земји, колку што е предизвикана од терористички акции, толку е и судир за стратешка и воена доминација во тој регион, во кој не се жалат ни пари, ни други средства, а ни човечки животи за да се постигне целта.
Буш започна еден долг процес на погрешно водена војна против тероризмот која уште повеќе ќе продуцира тероризам и насилство.
Садам е одговорен за над 1 милион жртви во времето на Ирачко-Иранската војна (читај ирачко-курдската). Убил над 1 милион Курди што живееле во Иран со нервен гас или нешто слично не знам баш што...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Грешка си.
Да беше одгобворен за над 1 милион жртви ќе беше на листата топ 10.
Јас колку што знам Садам вкупно е одговорен за над 650.000 жртви.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
Се викала Елизабет Батори.Потекнувала од царско семејство и била омажена на некои свои 16 години за некој генерал.Била дрска и сурова!Еден ден ја мавнала својата слугинка толку силно што и потекло крв на слугинката.Крвта капнала и на раката на Батлори,на која почнало да и се причинува дека на местот каде што капнало крв престанало да старее.Така почнала со нејзините монструозни убиства,пиење крв од млади девојки,подоцна само до девици,се капела во нивната крв и имала милион начин за изживување.Позната е во историјата како најголем садиста на сите времиња.
Имаше еден филм за нејзе The Countess се вика
--- надополнето: 5 август 2013 во 13:40 ---
па за Распутин,т.е за Романови имаше правено филм,којшто не ми е гледан,ама пак за тоа ми е гледан цртанот Анастасија повеќе од 10 пати.Во него се раскажува за клетвата на династијата,ама се спомнува и дека преживува малата принцеза Анастасија.Сега не ми е јасно дали е вистина,дали Анастасија навистина постоела,или е измислен дел,за да се направи приказната поинтересна?
Постоела многу тешко докажала дека била член на Романови колку што сум читал биле три деца двајца браќа и она ама кога ги убиле нејзиното тело не било најдено
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Незнам како се вика, Хрват е, за време на војната со Србија има заклано за една ноќ над 6000 заробени Срби, деца, жени и мажи. И тоа во кладба со некој генерал.

Ден денес Хрватска го чува ножот во музеј, со кој ги извршил убиствата.

Нема шанси, ова ќе го знаеа сите :). Може да е некоја многу помала бројка само.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Нема шанси, ова ќе го знаеа сите :). Може да е некоја многу помала бројка само.
Точно е. Гледав и документарец.

Точно е и тоа дека Анте Павелиќ односно како што го викале усташки Хитлер бил одговорен за над 350.000 жртви.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Точно е. Гледав и документарец.

Точно е и тоа дека Анте Павелиќ односно како што го викале усташки Хитлер бил одговорен за над 350.000 жртви.
Можно е, но 6000? Линк ако имаш прати го.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во историјата Хитлер е секогаш поголем злосторник од Мао Це Тунг и Сталин. Очигледно бидејќи ја загубил војната.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Можно е, но 6000? Линк ако имаш прати го.

Не се за една ноќ заклани,туку биле последователни масакри,напишал и Алтернатив неколку страни назад.

А документарецот го гледав на Хистори Чанел,навистина многу добар документарец,имало и логори во кој биле масакрирани голем број на луѓе.Ден денес точната бројка не се знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom