Што е полесно? Девојка да фати дечко или обратно?

Кому му е полесно да најде партнер?


  • Вкупно гласачи
    415

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Еј ми текна што перверзија видов со еден Србин и една наше дејче во Охрид. Она нема ни у Београду. Сусаро веројатно да го видешо тоа ќе имаше инспирација за книга да напише. Сериозно како што ме мачи бремето на неебицата во последно време ми идеше да причам на српски во Охрид.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Еј ми текна што перверзија видов со еден Србин и една наше дејче во Охрид. Она нема ни у Београду. Сусаро веројатно да го видешо тоа ќе имаше инспирација за книга да напише. Сериозно како што ме мачи бремето на неебицата во последно време ми идеше да причам на српски во Охрид.
Не биди никаков, раскажи...

:)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не биди никаков, раскажи...

:)
Ме мрзи ама накратко ајде. Класика за Охрид, саботна вечер во Кадмо и зад мене стојат две облечени како за во публика од шоу на Тв Пинк.
Иди еден Србин или ванаби Србин кој да го знае баеги зачукан и му вика онака гласно..Где сте пичке!!
Госпоѓициве прво се најдоа погодени и еднава почнува да му се беси на врат и веројатно му шепнува како пичке не е соодветен збор.
На тоа Србо почна да вика погласно Пичкаа!!...Ево Пичкаа!!..Пичкее!! и почна да прави фора дека е нешто налутен и ја напушта поради нејзиниот конзерва-менталитет и девојкава почна да го м'лкни за ракав да остани.
Во меѓувреме се видов со една девојка во локалот и не сакав да ја пропуштам можноста да се поздравам.
Кога пријателкава со која што разговарав си замина за едно 10 или 15 минути максимум кога се свртив типот веќе на големо и имаше пуштено јазик на таа повисоката, додека другарката пак ја сликаше за успомен на фејсбук со апаратот.
Изгледа магичниот збор Пичке си заврши работа.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Што и да е само странец да е :icon_mrgr:
По тоа се водат кога ќе наполнат над 16 години...
Па нормално кога до 16 нема кој не ги поминал :)
Гледам и се чудам...
Ќе да е до нас Македонците :cautious:
Грд,дебел ,пегав, шугав, рахитичен, и гомно од човек да е битно да е странец .


Изгледа позлатени ташаци имаат странците.:D
 
H

HITCH

Гостин
Гледајќи ги Македонките во Охрид годинава си го потврдив одамна правилото дека уствари

Најубавите круши, Србите ги јадат.

Ма дали бил морон, идиот, дебил, сељак, куртон. Не е битно, само да го има ич-от. Уште ако е из БеГеу, пичка на менгеме.
О, Сузо, знаеш мене што ми смета најмногу? Сите не плукате нас Македонките дека сме биле вакви, такви... а заборавате дека за се` она што сте вие денес се заслужни вашите мајки Македонки.
Јас не сум промискуитетна девојка, напротив јас сум претерано конзервативна и кога љубам, љубам само еден човек, а тој секогаш е Македонец! Јас не сум била во врска со некој кој не е Македонец, не сум јас падната од Марс, бре... Мене мајка ми ме научи дека секоја птица треба да си биде во своето јато.
Воопшто не сум отворена за „мешани“ врски и воопшто не ги поддржувам!
Многу ми паѓа тешко што сите заборавате на вашите мајки и сестри и распалувате по Македонките со цел арсенал, секако во негативна конотација. Не знам дали тоа го правите поради немоќ или пак за да ги прекриете комплексите, но во никој случај не е убаво. Оваа држава опстанала заради македонските жени/мајки! Мажите кога се бореле или кога работеле в поле, жените Македонки биле тие што ги чувале и воспитувале децата, ама кој да ви каже. Вие, мажите Македонци, сте преполни со себе величењето и не/свесно, не/намерно ги деградирате Македонките. Не знам од каде таа потреба само да плукате по нас Македонките. Не е точно дека сме го заслужиле тоа! Ми смета генерализирањето. Не е точно дека сите Македонки се палат на Срби и дека штом видат некој Србин одма распалуваат на српски. Јас воопшто не ги почитувам Србите како народ, без исклучоци. Мене многу ми смета споредбата на Македонките со Србинките, не сакам да бидам споредувана со нив - ме навредува споредбата со нив! Ние имаме прекрасни жени Македонки, паметни, убави, вредни за најголема почит. Ме повредува ова маргинализирање и деградација на нас Македонките.
Јас ја почитувам мојата земја, македонскиот народ и македонскиот јазик, јас не зборувам на српски, доколку налетам на Срби, а ти?!
П.С. Во драга Кајгана чинам дека те прочитав дека Аца Лукас имал нов албум. :icon_lol:

П.П.С. Сузи, вие штом видите Србинка заборавате каде сте, од каде сте и најлошото КОИ СТЕ!
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Абе далеку од тоа дека е страшна ситуацијата, ама едноставно неможам да престанам да се чудам како може бар едно 20% од женските што глумат лудило низ град (пола одс нив се некои пицнати со миничи до дунда, искачаат да привлечат внимание а делат корпи на сите, другата половина симпатични ама повлечени девојчиња кои исто делат корпи) ама затоа кога ќе дојде некој пегав Британец, некој Французин што дошол да гледа споменици во сандала со чорап до колено, некој Србин од Пожаревац во тренерка и airmax-ица, некој Азијат згужван во фацата, одма се подаваат.
Па неможе никој да ме убеди дека како нација не сме далеку поубави од гореспоменатите ;)
Се сложувам, меѓу Македонците има тешки сељаци, од најтешките видови, и можеби едно 60% од нив се такви, ама има и златни деца кои за нашинкиве се премија во секоја можна ситуација...

Инаку во денешно време не е тешко да се најде мувачица... Сите може да најдат мувалица, исто како што секое девојче може десет пати полесно да најде муватор, ама проблемот е да се најде некој кој ќе биде покрај тебе на подолго време... :)
За такви мувања, one night врски, ланави врски, доволно е да бидеш упорен, од 10 души, сигурно 1 ќе се согласи. Ако си малце поубав, ондак сигурно ќе биде повеќе од една, ако си фаца 10/10 загарантирано :)

Единствени кои неможе да најдат женска/мувачица се оние кои се срамежливи. Не е битно дали се убави или не, ако се срамежливи ништо од бизнисот. За женските нема проблем, може само ако ептен има некој недостаток, или па да биде кацетина...
Во ред друже има и такви ама си има конкретна причина за тоа и нема зашто да ни смета :).

Странец секаде симболизира возбуда и романтика а во наши услови и пари и нормално е 20% од девојките да паднат на тие епитети, ништо чудно тука. Наше дете да и понуди возбуда, пари и романтика исто ќе ја фати може и побргу од странецот.

Друго што е битно е кои се тие 20%? Тоа секако не е врвот на македонскиот женски квалитет па да ти биде криво, тие девојки си имаат критериуми кои можеби и не сакаш да ги исполнуваш. Чисто се сомневам дека е тоа квалитетот кој златните наши деца кои ги спомна го бараат :).

Мувачица и ебачица не да не е тешко туку ако имаш барем просечен изглед и просечна интелигенција е лесно да се најде и тоа пристојна женска а не габор но тоа што е тешко е да најдеш женска за подолго без да правиш компромис во симнување критериуми ама тоа му е секому тешко (и на девојките) чисто од причина што квалитетот е редок. Чим имаш повисоки критериуми од просекот барањето и наоѓањето се тешка задача со неизвесен исход.

Инаку за кај нас направи една прошетка навечер и гледај ги паровите и ќе видиш дека од 10 пара во 8 женската ќе биде барем за неколку класи подобра од дечкото а само во два или три ќе биде обратно така да гледај ја и другата страна дека и жениве немаат некој преголем избор :) .

Нашите луѓе се искомплескирани од мали и многу проблеми доаѓаат од комплексите и немањето пари а чим си искомплексиран целото однесување ти е превртено наопаку и правиш киксови и се однесуваш спротивно на сопствените интереси, цела држава ни е таква па не е чудно што и девојките ги фатила истата болест и делат корпи каде треба и не треба, таа (искомплексирана) судбина ја делиме (сакале или нејќеле) сите што сме родени и растеме на оваа почва ;).
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Гледајќи ги Македонките во Охрид годинава си го потврдив одамна правилото дека уствари

Најубавите круши, Србите ги јадат.

Ма дали бил морон, идиот, дебил, сељак, куртон. Не е битно, само да го има ич-от. Уште ако е из БеГеу, пичка на менгеме.
како што те читаm доста си исфрустриран од пичињата македонки...како е можно само тебе да те неќат??
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.789
Поени од реакции
22.966
О, Сузо, знаеш мене што ми смета најмногу? Сите не плукате нас Македонките дека сме биле вакви, такви... а заборавате дека за се` она што сте вие денес се заслужни вашите мајки Македонки.
Јас не сум промискуитетна девојка, напротив јас сум претерано конзервативна и кога љубам, љубам само еден човек, а тој секогаш е Македонец! Јас не сум била во врска со некој кој не е Македонец, не сум јас падната од Марс, бре... Мене мајка ми ме научи дека секоја птица треба да си биде во своето јато.
Воопшто не сум отворена за „мешани“ врски и воопшто не ги поддржувам!
Многу ми паѓа тешко што сите заборавате на вашите мајки и сестри и распалувате по Македонките со цел арсенал, секако во негативна конотација. Не знам дали тоа го правите поради немоќ или пак за да ги прекриете комплексите, но во никој случај не е убаво. Оваа држава опстанала заради македонските жени/мајки! Мажите кога се бореле или кога работеле в поле, жените Македонки биле тие што ги чувале и воспитувале децата, ама кој да ви каже. Вие, мажите Македонци, сте преполни со себе величењето и не/свесно, не/намерно ги деградирате Македонките. Не знам од каде таа потреба само да плукате по нас Македонките. Не е точно дека сме го заслужиле тоа! Ми смета генерализирањето. Не е точно дека сите Македонки се палат на Срби и дека штом видат некој Србин одма распалуваат на српски. Јас воопшто не ги почитувам Србите како народ, без исклучоци. Мене многу ми смета споредбата на Македонките со Србинките, не сакам да бидам споредувана со нив - ме навредува споредбата со нив! Ние имаме прекрасни жени Македонки, паметни, убави, вредни за најголема почит. Ме повредува ова маргинализирање и деградација на нас Македонките.
Јас ја почитувам мојата земја, македонскиот народ и македонскиот јазик, јас не зборувам на српски, доколку налетам на Срби, а ти?!
П.С. Во драга Кајгана чинам дека те прочитав дека Аца Лукас имал нов албум. :icon_lol:

П.П.С. Сузи, вие штом видите Србинка заборавате каде сте, од каде сте и најлошото КОИ СТЕ!
Хич мор, севдо Македонска, не се срди, тија горки думи ни иљач ни еким не ги лечи. Не се овие генерации нашите мајки и сестри, немаат никаква доблест на жалост. Не те спомнувам тебе, ти ипак си од оние последни генерации, баш ги споменував пред некое време. Ама, сакаш ли да излеземе во град кога ќе дојдат шкотите? Да прошетаме Ленинова, Кеј, улица Македонија? Да видиш што прават твоите сограѓанки? Де тркни до Охрид, прошетај на плажи, прошетај по кафичи, подраспрашај се ќе се изненадиш многу и тоа. Немаат вредност, како да ти кажам, немаат достоинство. Јас само сум објективен, мислиш мене ми е драго тоа што го кажувам, мислиш се радувам? Мислиш не сакам да кажам најубави зборови за нашите? Ние имаме не прекрасни туку најпрекрасни жени, чупи арсланки, родилки, хранилки...ама во фаза на изумирање на жалост. Трендовите на ороспијашење, сексот и градот, феноменот србин и странец стануваат реалност. И порано имаше тоа. Ама во многу помали количини и се криеја оти срам беше. Сега? Сега тебе те прават заостанат сељак ако не мислиш како нив. Она е сељанка ако роди помлада, ако не се изебала со секој во најубавите години, она е глупа ако на 20 си фатила некое дете еснафлија и уште е со него и ништо не видела во животот, се со истиот дечко цел живот. Мене какви се не етикети ме испоналепија на форумов знаеш? Само затоа што види молим те мислам дека не е во ред ова што сега се дешава. Кешки јас и моите постови да бевме проблемот одма ќе престанам со пишување.

П.С. Националноста на Аца Лукас уопште не е битна во случајот. Типот е легенда не поради тоа што е Србин туку поради песните кои му се која од која. После Тома Здравкович е он. А после него ќе треба да ги затворат сите кафани. Како што ги затвораат сега. Ги претвораат во ресторани, каде гудачки оркестар ми свири Унгарски танци од Јоханес Брамс и каде што келнер ми точи Т'га од 800 ден флаша. Да ти ебам кафаната каде што келнерот е поубаво облечен од гостите. Така Биос стана Кљуса, Стар В'к ја затворија, Македонска куќа (Прилепската) карши Алумина ја направија етно ресторан со огин цени и бљуткава храна. Да ти ебам кафаната каде што унапред мораш да резервираш, каде што има жени ван келнерката и певаљката, каде што ти пуштаат Ерос Рамаѕоти и Хулио Инглезијас. Да ти ебам кафаната што нема дупки на чаршафот од цигари, каде што не можеш да се качиш на стол и да ја скршиш флашата од земја нормално поштено плаќајќи си ја после. Затоа остај го Аца Лукас. Он тоа од душа само...

П.П.С. Има многу јаки Србинки не викам не. Врат да ти се скрши. Ама не се за в'куќи, ја немаат таа топлина како нашине.
--- надополнето: 9 август 2012 во 21:24 ---
како што те читаm доста си исфрустриран од пичињата македонки...како е можно само тебе да те неќат??
Не сум србиn.
 
H

HoT IcE

Гостин
Нормално дека е полесно машко да фати девојка. Но ова не значи дека секогаш и мора да биде така.
Лично за мене, се држам до овој став поради многу фактори, еве ќе набројам неколку:
  • Не е битно дали си грд или убав доколку имаш BMW.
  • Не е битно дали се понашаш како сељак или џентлмен ако пушиш Marlboro и пиеш Jack Daniels у кафиќ и частиш пијачка девојка која бара спознор.
  • Доколку си мирен и незабележан во градот сигурно на твојот шарм ќе падне ружна сељанка/граѓанка која првпат е во врска и ќе ти го изнои газот, тука истотака не е битно дали си убав или грд.
Постојат многу други фактори, но машко доколку сака, полесно е, додека за девојките малце е потешко. Сега зависи на кого како му се може, пример јас сум многу пребирлив, и битни ми се многу работи кои не зависат од физички карактер, јас неможам да бидам во врска со било која девојка, едноставно превише сум специфичен и барам многу работи од девојка за да се врзам евентуално за неа, а според тоа што се нуди моментално во Куманово, кога би бил single најверојатно догледно време така и ќе остане освен ако не се врати времето назад и девојките малце да се вразмуат и сфатат кое е машко, кое е женско и кои се морални вредности за машко и женско. Не дека они неможат да бидат пребирливи и дека не се, туку тие се во полоша ситуација од машките бидејќи кога ќе се освестат кои се и какви се, и колку се вредни а колку се вреднувале ќе останат без дечко затоа што во потрага по спонзор смениле 50 машки и ќе останат сами, ниту љубов, ниту џентлмен туку и ќе тешат со некое сељаче кое пред тоа го исмејувале во чаршија затоа што градкисте момци сите овие цури ги знаат.Машко и да смени 50, тоа му иде у корист, искуство, бројка, мачо, кај женските не би рекол.Тоа е.:)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ама малку логикава ви е чудна. Едно време пишувате дека македонциве што се по дијаспора идат овде за да земат за жена некој наша, пошто по запад се отишло по ѓаволите, а вие кои живеете овде ги напаѓате истите жени дека се исти како тие на запад. И тоа сум видела ист човек како ги пишува двеве работи. НЗС не може да се најде на муабетиве.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Нормално дека е полесно машко да фати девојка. Но ова не значи дека секогаш и мора да биде така.
Лично за мене, се држам до овој став поради многу фактори, еве ќе набројам неколку:
  • Не е битно дали си грд или убав доколку имаш BMW.
  • Не е битно дали се понашаш како сељак или џентлмен ако пушиш Marlboro и пиеш Jack Daniels у кафиќ и частиш пијачка девојка која бара спознор.
  • Доколку си мирен и незабележан во градот сигурно на твојот шарм ќе падне ружна сељанка/граѓанка која првпат е во врска и ќе ти го изнои газот, тука истотака не е битно дали си убав или грд.
Постојат многу други фактори, но машко доколку сака, полесно е, додека за девојките малце е потешко. Сега зависи на кого како му се може, пример јас сум многу пребирлив, и битни ми се многу работи кои не зависат од физички карактер, јас неможам да бидам во врска со било која девојка, едноставно превише сум специфичен и барам многу работи од девојка за да се врзам евентуално за неа, а според тоа што се нуди моментално во Куманово, кога би бил single најверојатно догледно време така и ќе остане освен ако не се врати времето назад и девојките малце да се вразмуат и сфатат кое е машко, кое е женско и кои се морални вредности за машко и женско. Не дека они неможат да бидат пребирливи и дека не се, туку тие се во полоша ситуација од машките бидејќи кога ќе се освестат кои се и какви се, и колку се вредни а колку се вреднувале ќе останат без дечко затоа што во потрага по спонзор смениле 50 машки и ќе останат сами, ниту љубов, ниту џентлмен туку и ќе тешат со некое сељаче кое пред тоа го исмејувале во чаршија затоа што градкисте момци сите овие цури ги знаат.Машко и да смени 50, тоа му иде у корист, искуство, бројка, мачо, кај женските не би рекол.Тоа е.:)
Можеш ли да го објасниш малце повеќе болдираниов дел? Мислам, дали станува збор само за бројот на партнери кај женското или имаш поплаки и за некои други напуштени морални вредности?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
15 страни филозофирање а има 2 реченици:

Машко да и пријде, да и се додворува, па и да се свиѓаат добива одговор после 2-3 месеци.

Женско да пријде, ако му се допаѓа одма се фаќаат.

КРАЈ!!!(y)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.789
Поени од реакции
22.966
Ама малку логикава ви е чудна. Едно време пишувате дека македонциве што се по дијаспора идат овде за да земат за жена некој наша, пошто по запад се отишло по ѓаволите, а вие кои живеете овде ги напаѓате истите жени дека се исти како тие на запад. И тоа сум видела ист човек како ги пишува двеве работи. НЗС не може да се најде на муабетиве.
Донекаде се најдов во постот па ќе ти пишам. На запад е многу отидено у кјурац. Скроз. Пут без повратка. Кај нас уште не е скроз, уште има генерации кои држат до нешто и се наоѓа нешто интересно и асално. За сега. Наскоро ќе биде избор на помалото од двете зла. На крај ќе биде еписибир изборот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom