Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Глеам у секој пост Ворм па Ворм. Фабијански е боље голман од Ворм.
Може има квалитети Фабиански, но ептен слаба минутажа добиваше во Арсенал.
Скептик сум малку за таквите голмани. После подолга пауза не знам во каква форма би се вратил.

Само поради тоа Ворм би го ставил пред Фабиански.
Не сум сигурен ни покрај Тремел дали ќе добие максимална доверба од Монк


А Ворм направи огромна грешка со трансферот во Тотенхем. На клупа не се напредува.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Следните денови официјално во Волфзбург, има да си го лади, е не ќе се заебава :cool:
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Рохо најверојатно во Јунајтед за 20 милиони. Нани во спротивен правец на едногодишна позајмица. Добра зделка за Јунајтед, на светсково многу добро се покажа Рохо, и е совршен за таа лева позиција кај Ван Гал. Само не знам што би било со Шо тогаш ???
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Рохо најверојатно во Јунајтед за 20 милиони. Нани во спротивен правец на едногодишна позајмица. Добра зделка за Јунајтед, на светсково многу добро се покажа Рохо, и е совршен за таа лева позиција кај Ван Гал. Само не знам што би било со Шо тогаш ???
За „најверојатно“ има тема за шпекулации. Користете ја темава за да дискутирате официјални трансфери.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
За „најверојатно“ има тема за шпекулации. Користете ја темава за да дискутирате официјални трансфери.
Manchester United have agreed a €20 million deal for Sporting defender Marcos Rojo, with Nani going the other way on a season-long loan.

Rojo is to move to Old Trafford after extensive negotiations between the two clubs.

Тоа најверојатно си доаѓа само од себе :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Manchester United have agreed a €20 million deal for Sporting defender Marcos Rojo, with Nani going the other way on a season-long loan.

Rojo is to move to Old Trafford after extensive negotiations between the two clubs.

Тоа најверојатно си доаѓа само од себе :)
Проверив на официјалната страна на УТД и видов дека нема објава, па затоа и ти реплицирав. Не знам од каде ти е изворов али пак ќе кажам, додека не е официјално, темата за шпекулации или барем почекај да се официјализира (зошто веројатно е при крај) па коментирај во оваа :)
 
R

red.devil

Гостин
Ќе има место и за двајцата. Едниот ќе е лев стопер а другиот крилен бек (ако може така да се нарече).

Него одлична зделка на Ливерпул со Морено. Омилениот бек од Ла Лига ланската сезона и имам големи очекувања од него.(y)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ќе има место и за двајцата. Едниот ќе е лев стопер а другиот крилен бек (ако може така да се нарече).

Него одлична зделка на Ливерпул со Морено. Омилениот бек од Ла Лига ланската сезона и имам големи очекувања од него.(y)
Ќе ти се замили уште поише а? :D
 
R

red.devil

Гостин
Ќе ти се замили уште поише а? :D
Истото беше и со Алонсо и Торес. И ден денес немам ништо против нив. Доколку не испадне тип на играч како Џерард кога игра против Јунајтед или Шелви од поново време, нема ништо да ми смета. Му посакувам се најубаво... Се разбира само, да завршува зад Јунајтед секоја сезона. Како предходниве двајца. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Рохо најверојатно во Јунајтед за 20 милиони. Нани во спротивен правец на едногодишна позајмица. Добра зделка за Јунајтед, на светсково многу добро се покажа Рохо, и е совршен за таа лева позиција кај Ван Гал. Само не знам што би било со Шо тогаш ???
Рохо е штопер по професија, принудно игра лев бек за Аргентина. Одлично ќе се снајде на таа позиција лев штопер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom