Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Islam Slimani crying during likely his final match for Sporting. Leicester are close to agreeing a deal for him.

30 мил.евра
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Кoнoпљaнкa вo Шaлке зa 20м
Има нешто во шпанските медиуми? Јас само прочитав од украинските медиуми нешто за него и Шалке. Не верувам толку многу да платат за него иако би бил одлично засилување за нив.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
За Конопњанка само вест на нивниот телеканал 2+2 ама прилично убедени , со честитки за трансферот .
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Има нешто во шпанските медиуми? Јас само прочитав од украинските медиуми нешто за него и Шалке. Не верувам толку многу да платат за него иако би бил одлично засилување за нив.
Вo шпaнијa пишувaaт декa сигурнo си oди, Зенит, Шaлке и Премиерлигaшки клуб биле зaинтересирaни... А вестa зa 20м беше цитирaнa oд укрaински медии, сепaк интерес пoстoи a Севиљa и Сaмпиoли сaкaaт дa гo прoдaдaт.

Кaмaчo у ВБА зa 20м(кoлку штo му е клaузулaтa) врвен игрaч, еден oд мoите oмилени.. Штетa штo иде вo мртoв клуб без aмбиции.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Братов после СП изигра солидна сезона за Сандерленд кои тогаш имаа висок пласман и во лигата, можеше да избира поголем клуб ама реши да оди на печалба. Пет години подоцна му станува јасно дека сепак и играњето фудбал е дел од фудбалот :icon_lol: и се враќа во Рединг кај чичо Стам :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.615
Не е ваљда Харт толку утепан па да оди во Торино... :cautious: Преговорите биле во напредна фаза, а се шпекулира дека Сити ќе му ја плаќа платата, само да си оди од клубот.

Од сите тимови во Англија, Шпанија, Германија и Италија, он се решил во факинг Торино да брани :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е ваљда Харт толку утепан па да оди во Торино... :cautious: Преговорите биле во напредна фаза, а се шпекулира дека Сити ќе му ја плаќа платата, само да си оди од клубот.

Од сите тимови во Англија, Шпанија, Германија и Италија, он се решил во факинг Торино да брани :facepalm:
Му излегуваат Сити во пресрет година дена додека си најде нов клуб. Сепак има заслужено, беше клучен играч во сите титули што ги освоија, без разлика што е во никаква форма сега. А за клубовиве се согласувам, тежок му бил јазикот за во Дортмунд, Евертон мала плата ќе му давале, Сандерленд за опстанок се бореле, од многу пребирање на крај може најлошата опција да ја избере :D Не знам што виде во Торино да брани, па и тој и Михајловиќ се вжештени глави, ќе ја спукаат за месец дена.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не е ваљда Харт толку утепан па да оди во Торино... :cautious: Преговорите биле во напредна фаза, а се шпекулира дека Сити ќе му ја плаќа платата, само да си оди од клубот.

Од сите тимови во Англија, Шпанија, Германија и Италија, он се решил во факинг Торино да брани :facepalm:
Со зидот пред него шо ќе го напраи Синиша можно е да фатат ЛЕ :Д Супер ја почнаа сезоната :Д

Само проблем е што у едно лето ги изгубија Глик и Максимович, со нив ќе беа парекселанс у дефанзива, ќе создаваа многу проблеми.

Ке има масовна тепачка на тренинг Синиша,Љаиќ и Харт ако му се курчат на србендава :Д
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

Братов после СП изигра солидна сезона за Сандерленд кои тогаш имаа висок пласман и во лигата, можеше да избира поголем клуб ама реши да оди на печалба. Пет години подоцна му станува јасно дека сепак и играњето фудбал е дел од фудбалот :icon_lol: и се враќа во Рединг кај чичо Стам :icon_mrgr:
Го сакав у Ливерпул после светското 2010-та.

Вака звучи смешно, али кога ќе ги тргнеш на страна сите напаѓачи освен Суарез и Стариџ од тогаш досеа што ги земавме и вративме, мислам дека боље ќе беше од сите останати :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Со зидот пред него шо ќе го напраи Синиша можно е да фатат ЛЕ :Д Супер ја почнаа сезоната :Д

Само проблем е што у едно лето ги изгубија Глик и Максимович, со нив ќе беа парекселанс у дефанзива, ќе создаваа многу проблеми.

Ке има масовна тепачка на тренинг Синиша,Љаиќ и Харт ако му се курчат на србендава :Д
Они веќе го имаат Падели незнам оти им е Харт кога за тие пари можат некој играч да земат..
 
C

Castiel

Гостин
Они веќе го имаат Падели незнам оти им е Харт кога за тие пари можат некој играч да земат..
Koи пари? Се работи за позајмица каде што сити ќе плаќа плата дур му истече договор или си најде нов клуб наредна сезона така нешто мислам дека е.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Глуп избор направи Харт што по се изгледа го одбра Торино.

Во Дортмунд му бил јазикот тежок,па да те ебам јас тебе ќе си земеш преведувач,ќе земеш ќе научиш два три збора германски,ќе го врзеш преведувачот за статива да ти дели совети кога ќе бидеш на гол и тоа е тоа.
Ќе имаше поголем простор за напредок ако отидеше во Дортмунд,не е шала клубот кога се работи за напредок кај играчите,врвна тренинг програма имаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom