Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Да ти отвориме една тема и за договориве? Да си постираш кој до кога го продолжил договорот, кој го раскинал, кој потпишал пред договор со некој тим оти од летото е слободен играч...итн, итн... :icon_mrgr:
lkay Gundogan signs Borussia Dortmund contract extension

Остана овој во Дортмунд на крај. :D
:dudlac:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Па поврзуван беше со најголемите екипи во фудбалот - Јунајтед, Барса, Баерн, па еден период и со Реал...затоа индирекнто заслужува да биде спомнат на темава. Ти си ми пишал за Мартиал, Матриал или како и да е. Кој кур е мартиал xD

A башка и не сум јас крив што Пеџа не сака да ти отвори тема. :D Да ти отвореа, таму ќе си постирав. xD


Едит: А и со постот повеќе алудирав на тоа дека сакаш посебна тема за шпекулации, а не се да биде во една. Малце грешка си ме сфатил излеа. xD
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па поврзуван беше со најголемите екипи во фудбалот - Јунајтед, Барса, Баерн, па еден период и со Реал...затоа индирекнто заслужува да биде спомнат на темава. Ти си ми пишал за Мартиал, Матриал или како и да е. Кој кур е мартиал xD

A башка и не сум јас крив што Пеџа не сака да ти отвори тема. :D Да ти отвореа, таму ќе си постирав. xD


Едит: А и со постот повеќе алудирав на тоа дека сакаш посебна тема за шпекулации, а не се да биде во една. Малце грешка си ме сфатил излеа. xD
Доста бе лелеееееееееееееее...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.658
Нели Луиз Адриано отиде во Ал Ахли, како сега за Милан потпишал?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Нели Луиз Адриано отиде во Ал Ахли, како сега за Милан потпишал?
прочитал на кајгана дека го карат млад шо оде у катар и сменил одлука та

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.658
Не беше официјално. Имаа договор со Ал Ахли, ама Луиз Адриано не прифати.
Епа друг пат нека не ставаат слики без доверлива информација во официјалната тема за трансфери.:mad:

Добар инфлукс на квалитет во Серие А.(y)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Luiz Adriano was on vacation when Shakhtar agreed to sell him to Al-Ahli, and didn't ask him.
Mircea Lucescu says that Shakhtar has come to an agreement with Al-Ahli to transfer Luiz Adriano but the player doesn't want to leave. :ROFLMAO:
Не сaкaше, сo силa гo нaтерaa
Nije sve u parama bajo moj, hocu titule! hehe



Брaвo брaвo. Двa oдлични трaнсфери. Ќе внесaт прoменa вo тимoт.

Сaмo, еден минус зa вaс зa прoдaжбaтa нa Рaми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom