Филозофски факултет

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Здраво! Сакам да прашам вие што сте студирале/студирате на филозофски да ми објасните околу насоката ,,европски студии за интеграција,, станува збор за втор циклус на студии, ако знаете нешто подетално, дали професорите се од филозофски или од др. факултет и други детали :) Благодарам !
http://fzf.ukim.edu.mk/files/00vtorciklusceli/Evropeistika za priracnik.pdf

Еве ти студиска и предметна програма од веб страната на Филозофски :)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Прелиминарната листа не ми ја отвора, го имате истиот проблем?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, јас го купив книгата јас Одделот за психологија при Филозофскиот факултет во Скопје, а не се запишани во колеџ. Сакам да ги продадат овие книги, секој заинтересиран?
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Може некој да ми каже за предметот психологија, што го слушаат ( пред се како изборен предмет ) студенти од други факултети, кога и каде се предавањата? Го запишав во овој семестар, кај некој си професор Огнен, па ако има некој информација би му била благодарна, ако не да си прашам на студентски.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Може некој да ми каже за предметот психологија, што го слушаат ( пред се како изборен предмет ) студенти од други факултети, кога и каде се предавањата? Го запишав во овој семестар, кај некој си професор Огнен, па ако има некој информација би му била благодарна, ако не да си прашам на студентски.
Uste nema raspored objaveno. Koga ke ima, ke ti pisam.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Имаат направено група Историја со архивистика 2014/15?
Ако има не можам да ја најдам, пример за Филозофија има.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки имам едно прашање.

Значи читам во прирачников што е за институтиве, за положени испити и слично, нели. И сега пишува дека нели доколку студентот ги нема положено 50% од предметите од соодветниот семестар, тогаш го губи статусот на државен студент.

Братучедка ми е сега втора година на факултет, и гледавме на iKnow системот нешто, и во прирачникот, и нешто ме збуни. Според тоа што ги нема положено испитите од соодветниот семестар (ланскиот, зимски), прирачников вели дека она го губи статусот на државен студент бидејќи нема положено барем 50% од предметите од соодветниот семестар. Има положено само 1 инаку. Е сега, во iKnow системот,би требало да и пишува дека има уплатено 200 евра нели, за прва рата, бидејќи го има изгубено статусот, ама нејзе и пишува дека има уплатено 100. Дали прирачников нешто не е у ред, или нив со ситемот им е, или правилово е само пишано а никаде не важи? Баш се збунив, и ме интересира некој од вас дали знае да ми каже?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ми треба некој кој може да направи семинарска на предмет еволуциска психологија, тема - љубомора. Кој може, нека ме исконтактира во порака.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.638
Ми треба некој кој може да направи семинарска на предмет еволуциска психологија, тема - љубомора. Кој може, нека ме исконтактира во порака.
Еве ќе ти предложам ефикасен начин
gty_books_ll_120706_wg.jpg
Нема зошто
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
26
Завршив на факултетов, отсек филозофија. Презадоволен и од наставата и од наученото. Има многу квалитетни лица од кои можеш да попримиш многу мудрости. Паметам кога се запишав на овој факултет, читав само весници. Сега имам два подрума полни со книги, литература од секоја сфера. Дури почна да ме интересира и спортската! :)
Отвора гледишта факултетов, штета што е потценет.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки ај ве молам просветлете ме, колку максимум ЕКТС кредити можеш да запишеш во еден семестар, односно предмети, еден или два? :D
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Здраво! Ај малце помош! Сакам да прашам за втор циклус на студии, поточно за ,, Менаџмент на човечки ресурси во јавната администрација и социјалните дејности,, дали некој студирал или негов пријател/познаник да сподели нешто ? Лесно, тешко, ова она? :)
 
Член од
11 август 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Работат периодов студентски прашања??
 
Член од
11 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Me interesira bezbednost mir i odbrana na filozofski ako moze nekoj da mi kaze nesto tesko lesno sto moze da se raboti so toj fakultet? Blagodaram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom