Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ајде де да беше Игуаин ќе се плукаше сега,па како е можно бе од толку шанси 2-2 да е ејјјј,кај си СРЕЌЌО!!
 

Mos

Дон
Член од
19 ноември 2010
Мислења
606
Поени од реакции
95
дечки има на суперкупов away goals rule????
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Под итно ПЕПЕ на трансфер листа...неверојатен тип..да го манам со една летва..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Честитки. Подобри бевте цела утакмица. Се гледаме у Среда.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Колку може да те чини килава одбрана што може да заспие у секој момент, видовме вечерва. Да сум Мурињо, би им го расплакал мамичето на свите четворица у одбрана, посебно на Пепе!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Под итно ПЕПЕ на трансфер листа...неверојатен тип..да го манам со една летва..
dafuq !?

Немавме среќа во неколку наврати, Валдес се разбрани, одбранава ни беше сирење, без многу перипетии (се дури не влезе Педро), криво ми е што примивме глуп втор гол... тоа е у кратки црти... :D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не се разбрани Валдез, колку што Бензема се изнапромашија со Роналдо. Поготово втората шанса на Бенз со глава, кога му ја подаде Озил, буквално можеше да одбере каде да мавне, ама тоа е тоа. Роналдо све правеше како што треба, на крај наместо да шутне колку што има сила, некако ја губеше силата...

Инаку ептен педерски потег тоа на Валдез кога го сопна Кики...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Како и да е презадоволен сум, играа супер подобри беа 2риот гол треба да се каже фала на Кедира од страна на Леси, и да му се пресече десната рака на валдес, поз
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Само да кажам дека се гордеам со клубот за кого навивам и кој вечерва покажа што е ФУДБАЛ,тоа што циганите од каталонија незнаат што уште од времето на роналдињо и ето,мислам дека е јасно кој е најдобар играч во моментов и единствено сум разочаран од Рамос и фасциниран од играта на озил и компанија БРАВО,а за судијата немам коментар КЛАСИКА секогаш исто ова со Роналдо и мајмунот од голман се случува по втор пат ама тоа е,од резултатот не сум задоволен ама од играта презадоволен и да посед на топка,корнери и пасови хмммм.......ако вака продолжи реал:eek:ќе можат само уефа да им помогне на циг....ма ни она неможе!
!!!!!ХАЛА МАДРИД!!!!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За Бензема не треба да има никакви критики. Одлично играше телето наше, ја заеба само кога со глава шутна млитаво и му ја подаде на Валдес а можеше да ја забие у агол.

Роналдо ја утупи кога се испоплетка кога излезе сам во контра, можеше и да шутира веднаш. Озил изгуби душа веќе на крај, но ми се допадна кај него што остана концентриран и смирен до крај, се гледа дека има многу повеќе искуство сега во него. Нешто што најверојатно сеуште го нема во Ангелито.

Капа доле за борбеноста на Каљехон, се виде дека е анти cules, кога му се пушти на Иниеста. :D Исто и за Коентрао.
 
Член од
13 август 2011
Мислења
82
Поени од реакции
7
дечки има на суперкупов away goals rule????
Мислам дека има..
--- надополнето: Aug 14, 2011 10:14 PM ---
Али дефинитивно РЕАЛ подобро изиграа и тоа ме радува
сега во среда мора да тепаме :)
СРЕЌНО ;)
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Сите Бензема вака,Бензема така....никој не ја спомна одличната асистенција до Озил,сите се фативте за ударот со глава,а центаршутот од Озил беше упатен со 25 км на час.Единствено шо го кривам Бензема беше шо требаше побрзо да реагира на пасот на Чаби,кога беше изблокиран од страна на Маскерано.иначе од додавања,отварање простор,шутеви....направи тоа што се бараше од него......

Друга работа.јас сеуште неможам да ѓи разберам Пепе и КАрваљо..поготово овај првиов.ДОбро бе човече,имаш 185 цм....и се залетвиш во дуел со Меси и Иниеста кои се 15 цм пониски од него,башка физички дупло помали.Па низ нозе можат да ти се пикнат(доказ голот од Меси,мафтаа претаа,тој само си подскокна и пред нив излезе)..една мала финта со тело,те ваѓаат од баланс,и дрпај ши ти после со раце,ко шо напрај КАрваљо два пати со Меси.И после ќе имат жолти каартони,е ќе имат.

Играта беше одлична,ме бендисаа и Каљехон и Коентрао....Роналдо со привремени блесоци,Ди МАрија дупе,тешко дека до Среда ќе си ја вратит формата.Е касиљас колку да е добар голман,онај шут од Виља не го фаќаше па ни господ....:)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Aбе утна една шанса и одма се трансформира во теле.... така оди работата во нашиов фан клуб со Бензема.
Ma koj gi ferma...Benz si e Diamond Boy, zatoa od sega Higo na klupa:D
--- надополнето: Aug 14, 2011 10:20 PM ---
Под итно ПЕПЕ на трансфер листа...неверојатен тип..да го манам со една летва..
Pepe vredi zlato be:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom