Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.496
Во среда имало вонредно коло бе... Со Тетекс на гости играме па после со Победа дома (во Новаци).
Мора да се соберат 4 бода од овие два натпревари за да држиме тек со останатите екипи.
Да се земи бод со Тетекс во среда и победа против прилепчани в сабота... Се испод 4 бода од овие две кола е неуспех и ќе значи оддалечување од водечките екипи во трката за прва лига.
Вo средa имa вoнреднo сaмo првa лигa.Ние нaјверoјaтнo ќе игрaме вo Неделa прoтив Тетекс вo Тетoвo.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Со Победа сигурно во Новаци че се игра ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Проектот за „македонскиот Лудогорец“ заврши пребргу: „Цермат“ го напушта Пелистер од 1 јуни
ФУДБАЛ ВМФЛ
 ПРЕД 6 ЧАСА
Очигледно битолски Пелистер повторно ќе мора од почеток. Според неофицијалниоте информации на Gol, мнозинскиот акционер на битолскиот клуб од 1 јуни нема повеќе да биде сопственик на ФК Пелистер.
Битолската компанија „Цермат“ ќе ја искористи клаузулата од договорот, кој го потпиша пред 16 месеци со Општина Битола и штом ќе ги подмири обврските со договорот до 1 јуни, управувањето на клубот ќе го врати кај Општина Битола.
Проектот за „македонскиот Лудогорец“ се „распрска“ само една и пол година по најавите за европски Пелистер. Наместо тоа клубот за неполна година испадна во ВМФЛ, а не му е лесно ниту да се врати во елитата по само една сезона.
Во периодот на сопствеништво на компанијата „Цермат“ претседател на клубот е Димче Шеровски, неуспешен беше обидот со спортски директор од Србија (Милош Манојловиќ), а на тренерското место се менуваа Хаџиевски, Штерјовски, Димов и сега Љамчевски
 
И

Игнориран член

Гостин
Тој никогаш не ни беше во Пелистер, така да ова дека ќе си оди ми изглеа малце смешно.
Дајбоже никогаш да не се повтори спонзор како него во клубот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Тој никогаш не ни беше во Пелистер, така да ова дека ќе си оди ми изглеа малце смешно.
Дајбоже никогаш да не се повтори спонзор како него во клубот.
Баш така но прво нека си го врати клубот кај што го најде во прва лига а после очи нека вади во швајцарија и италија но по ова изгледа пак сакале или не ќе мора општината да си најди чаре да не врати прва лига оти тие ќе имаат три пати поголема штета пред избори од колку сладоледџијата :oops:

п.с.со тетекс се игра недела во ѓорче баш штета шо не се играше тетово
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Со Тетекс највероватно е во Тетово, готов му е стадионот не се како кај нас, интензивно се работи таму...
Барем така најавија дека Тетекс и Шкендија први ќе го пробале тревникот бла бла бла...
Ако се игра кај нив, највероватно и војводите му се враќаат на трибина, ќе има притисок, можи да се испосерат нашите, ако пак се игра во Велес или евентуално во Ѓорче (и тие самите кутрите незнат појќе кај играт, исто како нас ги скапаа шетање) тогаш тоа е добро за нас, на неутрален терен, добра шанса за добар резултат, посилен е Тетекс после полусезоната то е јасно, но во оваа лига секој секого можи да победи, од прикажаните 2 игри против нас, не се ништо посебни, барем можиме резултатски да парираме, тој Иванов му е добар од Вардар шо го зедоја, исто добар голман имаат, најмалку примени гола има Тетекс, Бујче е кај нив ама резерва. Се зависи каде ќе се игра, јас и со бод сум задоволен со Тетекс, ако се игра на неутрален зошто и да не нападниме на 3 бода, ама ако се отвориме можи и да го јадиме...
А за со Победа нека не се филмаат прилепчани, нема шо да бараат во Новаци, ќе ги тепаме сигурно нив, убеден сум дека исто како со Ѓорче ќе го јадат дебело. Така да од овие две утакмици 4 бода мислам се доволни за да имаме какви такви шанси, а 6 бода е веќе премија, се останато е неуспех за мене.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Сликано од "ЈУЖНАТА ТРИБИНА":ban:
Боите на виножитото е оградата,ЛГБТ:ајнапиво:...:pusigo:
Само да го потсетиме очувот дека ОФИЦИЈАЛНО ПОЧНА ГРАДЕЖНАТА СЕЗОНА...:ojeaa::pipi:
Колку лопати,багери,мешалки,камиони за три милијарди тони ѓубре и смет шо е собрано во и околу стадионот треба за овде,ехееее....:popce:
Да помини некој кај стадионот ќе си речи ова е некоја демилитаризирана зона:uzi:,како до вчера војна да имало овде:shook:
Кај живејме бе ние?:popce::pistoldz:
Пркна тревата,ќе заличи на нешто подлогата,ама ОСТАНАТИОТ ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ е на 0.00% PENDING,PENDING,PENDING...:kluc:




 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
www.build.mk/?p=49620
Кој е улав нека верва :confused:

p.s.општината нема пари за мазут и превоз за учлиштата тие ќе граделе сами трибина :eek:
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
www.build.mk/?p=49620
Кој е улав нека верва :confused:

p.s.општината нема пари за мазут и превоз за учлиштата тие ќе граделе сами трибина :eek:
Ете ги и од gol.mk :

Ќе поверуваат ли битолчани? Општина Битола ја смени одлуката и сама ќе гради стадион во Битола

Шо прајте од нас, будали!?
 
Z

ziko bt

Гостин
Редовни плати во РК и ФК Пелистер, ветувања за нов стадион, цртање на велосипедски патеки, забрзвање на градењето на кино Манаки, глумење дека се гради железница за Грција, пат за Ресен, одамна ветен реновиран пазар, а тек сега глумат реновирање чак на четвртина од пазарот и ваљда уште многу работи.
Избори се ближат.:kafence:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
ако имаа пари ќе изградеа досега 5 стадиони , ова е уште едно :sekcza: на здрав памет
 
И

Игнориран член

Гостин
Ова ти е да не знајш дали да се смејш или да плачиш.
Незнам кој ми е помизерен во моментот... Дали порталите шо објавуват вакви глупости, или газето со еден тон кривични пријави зад него шо се бламира со вакви проекти.
Општината нема пари за мазут за училиштата, нема пари за инфраструктура за новата населба во касарната а најавува дека стадион ќе гради:цицки:


Ајде бе нека почнат да ги апсат, доста се шетат на слобода овие криминалците!!! :mad:[DOUBLEPOST=1459966599][/DOUBLEPOST]
Избори се ближат.:kafence:
...цицки ќе се лижат:цицки::P
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom