Фан Клуб: Аргентина

P

pepito*

Гостин
Ромеро ќе брани скоро сигурно, не знам стварно што му е филмот на сите Аргентински тренери со него. Мусачио не е ни повикан до сега, не ми се верува да игра, а реално Банега и не заслужува со онаква ноншалантна игра во Валенсија да биде и во поширокиот тим. Лошо е што замена му е Гаго :oops:
 
P

pepito*

Гостин
Пријателската со Романија на 5 март ми беше единствената надеж дека ќе се подобри Сабеља ама ништо. И пак Кабаљеро не е повикан за голман, Мусачио (Виљареал) и Фазио (Севиља) исто не се повикани, а каков тандем можеа да бидат. :place:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Вечер во 20 часот на СпортКлуб 1, Романија-Аргентина.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Romero, Zabaleta, Basanta, Fernández, Rojo, Mascherano, Gago, Di María, Messi, Aguero, Higuaín.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нападов урла, во средина само место Гаго да се стави Банега и кинеме.. Одбраната ич не ми се свиѓа, особено Фернандез и Рохо киксери пар екселанс.. Овој Басанта поима неам кој играч е..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Што му е на овој Меси наркоманов, ми повраќа на сред утакмица. Што е сега, да не не му се свиѓа балканска клима.:sick:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Што му е на овој Меси наркоманов, ми повраќа на сред утакмица. Што е сега, да не не му се свиѓа балканска клима.:sick:
јаки забави праеле романците :icon_lol:[DOUBLEPOST=1394048192][/DOUBLEPOST]Ако освој Меси светско со Гаго, Рохо, Фернандез, Басанта, Касандра и дружина една статуа треба да му изградат на сред Буенос Аирес во големина од Исус во Рио
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.947
За СП, најарно е да се почнува со Меси како шпиц(лажна 9ка), а Игуаин на клупата.
Кога ќе се има негатива и ќе треба да се брка резултат, влегува Игуаин, а Меси станува плејмекјер во 4-2-3-1 формација.

Кабаљеро
Забалета - Мусачио - Отаменди - Рохо
Биља - Маскерано - Гаго
Ди Марија - Меси - Агуеро​
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Mртва средина е тоа, Ди Марија нека си игра везни, одлично се снаоѓа на таа позиција во Реал моментално.. До него Маске и Банега, ако веќе несакаш да играш со Игуаин боље Паласио таму кај што е Ди Марија сега.
Во одбрана Рохо нејќам да го гледам, боље Забалета лево а Кампањаро десно.

Вили​
Кампањаро - Мусачо - Отаменди(Гарај) - Забалета.
Маскерано​
Банега - Ди Марија
Паласио - Меси - Кун​
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Може и Лавеци да игра, побрз е од Паласио и Игуаин.
Во лоша форма е Лавеци, речиси и воопшто да не е стандарден првотимец за ПСЖ покрај ибра и кавани. Ахх за пусти пари се уништија и он и Пасторе....
 
P

pepito*

Гостин
Во лоша форма е Лавеци, речиси и воопшто да не е стандарден првотимец за ПСЖ покрај ибра и кавани. Ахх за пусти пари се уништија и он и Пасторе....
Ај тој не толку, ама Пасторе стагнираше тотално. Жал ми е многу зато шо можеше да биди наследник на Рикелме.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
како бе во лоша форма баш одличен е лавеци.. дефинитивно подобар од игуаин

во лоша форма ти се пасторе, банега, ламела, гаго(цела кариера во лоша форма) и компанија..
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Кажи ми дека се заебаваш дека Лавеци е подобар од Игуаин ?! :facepalm:
Инаку ве читам и гледам дека никој не го споменува Макси Родригез во патниците за во Бразил. Човекот јес да игра во Њуелс олд бојс али е во многу добра форма и стрелец беше на последните настапи за Аргентина. Криво ми е за Камбијасо добар е во Интер, може да изигра уште едно светско место Гаго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom