Томислав Николиќ - нов претседател на Србија

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Во што е постручен Борисов, во фудбалот или во криминалот?
Никоj во етерот не се фали со неговата селска особа или сиромашната му породица.
И да не заборавам - председател и премиер са два различни поима. ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Никоj во етерот не се фали со неговата селска особа или сиромашната му особа.
Па кој во Србија го фали за неговата „селска особа“ што и да значи тоа. Напротив, жал ми е за човекот, волку ремет ни Иванов не јадел :D
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Па кој во Србија го фали за неговата „селска особа“ што и да значи тоа. Напротив, жал ми е за човекот, волку ремет ни Иванов не јадел :D
Богами се јадат хАхахахх
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па кој во Србија го фали за неговата „селска особа“ што и да значи тоа. Напротив, жал ми е за човекот, волку ремет ни Иванов не јадел :D
Пусти си видеото поназад постирано и ке разбереш. ;)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Селjaк човек, от селjaчка сиромашна породица... тоа е радост и критериум?! o_Oo_Oo_O
Стварно сум шокиран ако лугето во Србиja не барат стручнjaк, добро образован, докажан човек...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Палма е класика, нема споредба :D
Јагодинскиот градоначалник Палма ............. он ти е феномен, кога ќе го видиш на ТВ незнаеш дали да плачеш, дали да се смееш .......... го прашува водителката дали знае што е тоа ЈуТјуб, он вика: шта, шта је то ......... :ROFLMAO:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Јагодинскиот градоначалник Палма ............. он ти е феномен, кога ќе го видиш на ТВ незнаеш дали да плачеш, дали да се смееш .......... го прашува водителката дали знае што е тоа ЈуТјуб, он вика: шта, шта је то ......... :ROFLMAO:
:pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.175
Поени од реакции
25.800
Тадиќ се поверојатно извиси и за премиер. Дачиќ добил понуда од напредњаците за таа функција. После пеењето во Москва тешко дека ќе ја одбие.
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Официјално - Ивица Дачиќ, човекот на Слободан Милошевиќ, потпретседател на СПС во времето на Милошевиќ и моментален претседател на партијата, е назначен за премиер на Србија. Му посакувам се најдобро и што можно поуспешно раководење со државата. (со мој став: подалеку од НАТО, дај боже).

 

Kajgana Shop

На врв Bottom