Сомнително Лице

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Кој знае колку пати ја имам гледано драмата,а последно беше многу добро кога беше спремана од драмската секција од нашето школо на кои во подготвување им помогнаа актерите од Охридскиот театар(истите што ја имаат изведено драмата)После со саати ме болеше стомакот од смеење...до солзи се смеев.
Така је?!
Така је,ама прекини!:pos2:
Вака не е интересно да се кажува за тие што не гледале треба да се види и чуе.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
море, "баго мајката" си мислев никој не ја имат гледано драмава. Ја кога ја гледав драмава за прв пат, пред неколку месеци, прснав од смеееееееееееееење, досега НАЈЈАКАТА КОМЕДИЈА што ја имам гледано, па гледајте да си ја земете. :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Сомнително Лице - најаката комедија досега!!!! Јас ја раширив низ цела Струга и сите скренаа по драмата. Најак ми е господинот Виќо(Климе Новески) - кој го знае лично нека го поздрави!!!! Поздрав

D~a~R~k A~n~G~e~L кажи ако ја спремаат пак драмата - идам веднаш!
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
ако ја сака некој преставава којашто вреди да се има у домашната колекција може да си ја симнете од македонскиот торент тракер



тука

п.с. треба да се регистрирате само
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
а да ве прашам нешто?
Дали би сакале драмата да биде прикажана на ТВ, поточно на А1 телевизија, бидејќи имам снимка и од А1 каде што ја имаат давано, ама порано.
Па ако сакате да се прикаже на ТВ, ВЕ МОЛАМ! пишете и' на А1 Телевизија, поточно барајте да биде прикажувана на ТВ.
Тоа можете да го направите на:
filmska@a1.com.mk со e-mail до А1.
Па што повеќе побарувачки, толку се зголемува процентот за да биде давана на ТВ. Јас досега испратив два e-mailи, ама не сум сигурен дека само од моето барања ќе ја дадат. Па пробајте си ја среќата. :tv:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ја захтевам да се читат
Да се читат бре!?
Ак требит да се читат, да се читат, а ако не требит, да не се читат
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Заш?!
Заш не го имаш уште све прашано?!
Заш не го имам уште све прашано?!
Ја не го имам уште све прашано зашто за малце ќе го прашав!
:pos2:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
"Че броја до 3, ако е некој тука - лично че го убија. Еден, два, три - да не реча. Пред мене, зад мене, никој да не вида.
---------------
Пу за мене, пу за сите." :pos2:
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
KiPo1942 напиша:
Сомнително Лице - најаката комедија досега!!!! Јас ја раширив низ цела Струга и сите скренаа по драмата. Најак ми е господинот Виќо(Климе Новески) - кој го знае лично нека го поздрави!!!! Поздрав

D~a~R~k A~n~G~e~L кажи ако ја спремаат пак драмата - идам веднаш!
Не верувам за скоро да ја спремаат пак...иначе за ликот и јас те поддржувам и во ова децава кај што глумеа најак е тој односно Димитар Зафировски го глумеше....тоа беше лудило...башка проф.гледаа и тие не можеа да се соберат од смеење.
Шчо је ова?
Шифра је!:pos2:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
абе, праќајте e-mailи на А1, ја имаат тие драмата, само треба повеќе побарувачки, па ќе ја дадат. :)
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Ах море сите сте ненормални кај се пишело вакви рабојќе на форумов. Туку од гимназија ја напраја за патронатот драмата. Ногу јака беше. Сега не како од Џемо ама пак беше интересна. Аку знајте некој да ја снимаше и нејзе да ми ја дајт аку мојт убо ќе е.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
До г-динот министер за внатрешни рабоќе Скопје. Откога вложив невиден труд и пожртвуваност, успеав да го ватам лицето за кое говори вашиот факс. Изложувајќи го животот на крајна опасност, пришто два пати бев ранет, еднаш убиен, ризикувајќи да остана и без очи ако требит. Да не реча!!!:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom