Снег

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Баш сега искочив до кладилница,и не е баш така ладно. Само што станува шлакатарник.
 
А

Анноун

Гостин
добро , јас буден сум или сонувам ? :pos:

во 12.10 некаде почна снег малце да врне во ск , накај 1 сонце огреа , топличко беше . Накај 1.30 пак партали големи почнаа да врнат.

Што се случува , алоо . Крајот ли доаѓа ? :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И сакаш да ми кажеш дека така облечен ако седиш надвор повеќе од 20 минути ќе ти биде топло?
Зависи шо сваќаш под поимот топло и под поимот седење...
Околу топлото, сигурно дека нема да ми биди исто како да седам на + 30 степени. Ама пак и не е некоја температура за умирање. Шознам, барем јас така го глеам, нормално ладно шо можи да се издржи.
Околу седењето, ако прајме муабет да седам на клупа во паркот нема да издржам појќе од 1 сат. Ако прајме муабет да шетам, можам на то да додам ранец со јадење и вода и да шетам 10 сати.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Моментална температура во Скопје 1 степен ќе биде вода деновиве.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
1 степен, FUCK YEAH! По кратки може да шетаме
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Уживав во можеби последниот врнеж на снег во оваа сезона.

 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
50
Поени од реакции
75
Скоро секој ден дури врнеше од рано сум буден и да не гледав дека луѓето вистина работат од тие малите машини за тротоари, рачна работа со лопати за чистење на тротоарите, до камионите со плуг и со песок назад шо вртеа 24/7 можда и ќе ти поминеше.Не заврна малку снег, уште помалку па дека дожд се истури.
Ацо е блесав и се то, ама за луѓево од Комуналец грев е да кажвиш дека не работеле.





Далеку дека се жалам за луѓево од Комуналец. Стварно се многу добри. Вака не бил чист градов од кога знам. Особено последниве година-две. Така и сега за снегов. Стварно се ажурни. Ама викам дека и дождот помогна.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Ѓавато, вечерва пред ~ 2 сати.Снег 15-20 цм на патот, Македонија Пат нигде, испопаркирани заглавени шлепери и колона од по 40-50 возила во двата правци + постојано од селото Кажани до раскрсницата кон Претор и Ресен.Капак на се цајканите шо дојдоа изведоа само поголем хаос со пропуштање на возилата во двата правци иако едвај само по една лента беше возможно движење.се чекаше околу 75 мин., кој си отиде самоиницијативно на ризик стигна некако дома.Другите претпоставувам заглавиле уште со оглед дека возило за чистење на снегот не дојде.Сликите се :гомце: без блиц...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Патиштата до селата од Малесијата и Горна Белица и понатаму непроодни
Дел од селата во струшко и по изминат еден месец од обилните снежни врнежи и понатаму се отсечени од останатите населени места.

Како што информираат од Центарот за управување со кризи, освен патниот правец кој води до селото Збажди, останатите патишта до селата во Малесијата Локов, Буринец и Селци и понатаму не се проодни.


Не е исчистен и патниот правец кој води до селото Горна Белица , засега проодно е само до селото Вишни.

OhridNews
27.02.2012 13:01

Прочитана е : 369 пати

© 2012 Ohridnews.com
:tapp:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Сега станувам и пријатно се изненадив - надвор има 4-5цм снег, и улиците се бели.

Сепак, пријатна е температурата, по малку и се топи. Како е низ другите градови?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Болно е, во Струмица има сонце, снег и НЕБО! Се прашувам од кај паѓа снегов???

... скоро ич нема тука, али ипак заврна.

И да, утре 7 степени... во Петок за некој степен плус, а во Сабота 13 степени!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom