Семинар за online тргување на берза

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Како тоа... сме завршиле економски факултет а незнаеме (или многу малку знаеме) за берзите....е ако не на економски , каде на друго место би научиле за професијата “брокер“?
каде би научиле да работиме на тие платформи и да ги препознаваме сите тие симболи и знаци?
Овие прашања често сме ги дискутирале со колегите !

Ако и Вам отсекогаш Ве интересирале берзите....сте сакале да знаете повеќе како е да си брокер...и што всушност претставува online тргувањето на берзи....а за беља во формално образование тоа нема каде да се сретне...останува самоедукацијата и едукацијата преку обуки и семинари.

Таков семинар за тргување на берза, конечно ќе се оддржи и во Македонија.


Time.mk Настани - http://nastani.time.mk/event/2878#!/#soffset=0&smode=today
Македонски блог за семинарот - http://ktafx.blog.mk/
Официјален веб сајт на организаторот - http://www.ktafx.com/

Пријавување за семинарот - http://www.ktafx.com/fx-pro-trader-course

Повеќе информации кај локалните ко-организатори Triple S Learning на:
078 502 602 или
contact@konferencii.com

Влезот е бесплатен но сугерираат да си отворите live сметка за да вистински почуствувате како е да се тргува со свои пари (со лажни е лесно)...да можете на учествувате на вежбите и практично да научите да работите на платформите за тргување !

Ако те интересираат берзите и сакаш да бидеш брокер....еве шанса што не се пропушта !
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Влезот е бесплатен но сугерираат да си отворите live сметка за да вистински почуствувате како е да се тргува со свои пари (со лажни е лесно)...да можете на учествувате на вежбите и практично да научите да работите на платформите за тргување !

Ако те интересираат берзите и сакаш да бидеш брокер....еве шанса што не се пропушта !
Еве јас сум прв кој сака да се пријави , ама зошто пишувате дека е бесплатен курсот. Всушност ние треба да отвориме live сметка за форекс тргување на ваша платформа со кое буквално ние вложуваме пари таму. Јес да тие пари ни остануваат на наша сметка , ама пак тоа не е бесплатно.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Еве јас сум прв кој сака да се пријави , ама зошто пишувате дека е бесплатен курсот. Всушност ние треба да отвориме live сметка за форекс тргување на ваша платформа со кое буквално ние вложуваме пари таму. Јес да тие пари ни остануваат на наша сметка , ама пак тоа не е бесплатно.
Да бидам искрен, јас лично мислам дека треба да се наплатува за влез на овој семинар.

Вака ќе се пријави све живо и диво...еден куп на луѓе кои вистински не се заинтересирани...туку само од љубопитност ќе се прошетаат до “Александар Палас“....а ќе им го фатат местото на оние кои вистински сакаат да се образоваат во оваа област и навистина сакаат да присуствуваат по секоја цена.

Некои можда ќе си отворат сметки колку да дојдат на семинарот...а потоа реално нема да тргуваат, туку само ќе си ги повлечат назад.

Иначе тешко дека на друго место ќе најдеш можност за бесплатно присуство...и единствен услов да присуствуваш да е само отворање live сметка.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Да бидам искрен, јас лично мислам дека треба да се наплатува за влез на овој семинар.

Вака ќе се пријави све живо и диво...еден куп на луѓе кои вистински не се заинтересирани...туку само од љубопитност ќе се прошетаат до “Александар Палас“....а ќе им го фатат местото на оние кои вистински сакаат да се образоваат во оваа област и навистина сакаат да присуствуваат по секоја цена.

Некои можда ќе си отворат сметки колку да дојдат на семинарот...а потоа реално нема да тргуваат, туку само ќе си ги повлечат назад.

Иначе тешко дека на друго место ќе најдеш можност за бесплатно присуство...и единствен услов да присуствуваш да е само отворање live сметка.
Во право си за тоа дека се живо и диво ќе се пријави , само незнам каква им е платформата на оваа фирма на која се тргува, колку земаат од една извршена трансакција итд. Да не биде после да се изедеме живи со високи проценти кои би ги земале брокерите.

Се на се добро е што кај нас за прв пат ваков семинар гледам , се надевам дека ќе успеам да отидам и да го проширам своето знаење. Ти ќе одиш ли на овој семинар?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Во право си за тоа дека се живо и диво ќе се пријави , само незнам каква им е платформата на оваа фирма на која се тргува, колку земаат од една извршена трансакција итд. Да не биде после да се изедеме живи со високи проценти кои би ги земале брокерите.

Се на се добро е што кај нас за прв пат ваков семинар гледам , се надевам дека ќе успеам да отидам и да го проширам своето знаење. Ти ќе одиш ли на овој семинар?
Да.

100 евра ќе преболам :) :) Нема да ме осиромашат :) се надевам ќе ме обогатат :)

хехехехехе...

Јасно ми е дека со толкав влог, тешко дека ќе се направат некои пари...но отсекогаш ме интересирале овие работи, па кога можеле некои брокери да прават пари од тргување на берзи....се надевам дека ќе успејам да ја сфатам цаката и јас....белким не се они толку многу попаметни од нас !!!

Со демо лесно ми е :) на eToro редовно пое*увам по 10 000 $ , вака за секое 1 евро ќе се мислам каде да го “вложам“ :) :) хехехе...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.813
Поени од реакции
18.449
Да бидам искрен, јас лично мислам дека треба да се наплатува за влез на овој семинар.

Вака ќе се пријави све живо и диво...еден куп на луѓе кои вистински не се заинтересирани...туку само од љубопитност ќе се прошетаат до “Александар Палас“....а ќе им го фатат местото на оние кои вистински сакаат да се образоваат во оваа област и навистина сакаат да присуствуваат по секоја цена.

Некои можда ќе си отворат сметки колку да дојдат на семинарот...а потоа реално нема да тргуваат, туку само ќе си ги повлечат назад.

Иначе тешко дека на друго место ќе најдеш можност за бесплатно присуство...и единствен услов да присуствуваш да е само отворање live сметка.
Ако сакаш да се образуваш, можеш да почнеш и со книгава

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Ја имам доста ebooks за форекс , ако сака некој тука сум да помогнам :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако те интересираат берзите и сакаш да бидеш брокер....еве шанса што не се пропушта !
Одлична вест сподели. Можеш линк од темава да оставиш и во делот образование-економски факултет. Бидејќи ретко идат тие деца во овој подфорум, можеби некој ќе пројави желба освен за испитни прашања и да научи нешто што може многу да му помогне.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Дечки, зошто на нивната официјална страна е наведено дека обуката е дводневна, а кај нас трае само еден ден?

http://www.ktafx.com/fx-pro-trader-course (дводневна)
http://ktafx.blog.mk/ А овде пишува дека е еден ден

:confused::confused::confused:

Друго, што гаранција имаме дека навистина ќе може да си ги повлечеме парите откако ќе заврши семинарот? Или одиме на ризик:cautious:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Семинаров е на иницијатива на македонски банкар а во организација на Triple S Learning ....сум бил на неколку обуки кај нив...
http://www.fakulteti.mk/news/12-07-18/seminar_za_online_trguvanje_so_berzi.aspx
--- надополнето: 19 јули 2012 во 18:51 ---
Семинаров е на иницијатива на македонски банкар а во организација на Triple S Learning ....сум бил на неколку обуки кај нив...
http://www.fakulteti.mk/news/12-07-18/seminar_za_online_trguvanje_so_berzi.aspx
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Ајде навали народе... сви добијају! Као шибицери на мост.... ха-ха-хахахах!
У Европа коштал семинарот 1000, али још само данас у вашем граду! БЕСПЛАТНО!
Пази ку... у сламеном шеширу!? Многу не сакал нас, затоа бесплатно држел семинар! :drk:
Еве напаѓаат и преку доктор Латас во Вечер.... велат таму сите биле на форекс! И пензионери и студенти....И добивале грдна пара..... цитат:
Тој објаснува дека ако сериозно и се пристапи на инвеститорската работа, може да се очекува годишен профит помеѓу 30% и 40%, додека со малку поголема активност и со преземање на поголем ризик, профитот може да се движи дури и до 5% или 10 % на месечно ниво.
Ха-ахаххааха.... незнам дали да се смеам или да плачам! Пак овци за стрижење на овие простори.... http://www.vecer.com.mk/?ItemID=61C015CBAA4E7248AB18635C6C0C35C1
Колку идиотски текст Боже!?
Па уште и ова стокава од Вечер ги вика во текстот ФЏ Лидер (иксот Кирилица и испаѓа ‘‘Џ‘‘ нели познато, го копирала текстот несреќава! - Ти ебам тоа новинарите полуписмени!) .... а преварине од северната република сакаат да бидат лидери во FX - трегувањето... те во случајов со стрижење овци! Па им треба малку реклама да се презентираат и ‘‘гуц-гуц‘‘ до кочина! Па им треба Вечер нели!?
А што се однесува до семинарот што го организира Драган од ‘‘Трипл С‘‘ зошто споменатиот се мачи со разноразни семинари, обуки ‘‘тајни купувачи** и слично... Зошто едноставно не го продаде станот што му го оставил татко му и.... ооооп на Форекс берзата? А бе превари едни мизерни! Ќе земат наврат куп народ! Жално е ама тоа е! Одвреме навреме од времето на Соња и ТАТ се појавуваат вакви битанги кои ветуваат месечни профити од 7-8-10%.... А вистината е дека помалку од 5% успешно тргуваат на пазарот! Уствари и нема превара овде... само ги наведуваат луѓето да влегуваат во оваков вид коцка... а тие како кладилниците ќе тријат раце земајки провизии за посредување... тоа е! Док је чурана биче подварка.... И навистина за подварок треба ЌУРКА!!! А овдека ги има колку сакаш!
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Да бидеме реални, ништо не се учи за еден ден. Камоли тргување на берза.
Сакав да одам на настанов, ама кога ми побараа 100 евра да депонирам, нешто ми се упали алармот. Дај Боже да грешам.
Никаде не пишува колкава провизија ќе земат од нашето тргување (а ќе ја земат).
Zmigo, велиш и пензионериве демек биле на Forex? Аааа, затоа од нив на ред не можам у банка да дојдам, пензиите минимални, а тие стално вложуваат пари...ете од каде биле:LOL:
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Да бидеме реални, ништо не се учи за еден ден. Камоли тргување на берза.
Сакав да одам на настанов, ама кога ми побараа 100 евра да депонирам, нешто ми се упали алармот. Дај Боже да грешам.
Никаде не пишува колкава провизија ќе земат од нашето тргување (а ќе ја земат).
Zmigo, велиш и пензионериве демек биле на Forex? Аааа, затоа од нив на ред не можам у банка да дојдам, пензиите минимални, а тие стално вложуваат пари...ете од каде биле:LOL:
Не, не велам јас... јас само цитирам! Вели Вечер:
Студенти и пензионери печалат на светскиот финансиски пазар :P
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=61C015CBAA4E7248AB18635C6C0C35C1 СМЕШКИ У БОЈА!!!
бегај од таму плавоока... бегај! Коцка! Кладилница - кец у кец..... ништо друго!
Види, да не се разбереме погрешно... и во кладилница некој добива! Но секогаш кладилниците!.... Бегаааај!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Супер си поминавме на семинарот. Многу добри совети од Џон !

Испадна само лажна тревога тоа што некои беа скептични.

Ми се допадна и групата на семинарот имаше многу ентузијастички настроени луѓе !
Се надевам ќе се реализира идејата да најдеме некој “тутор“
кој би се нафатил да работи на подолг период со сите што се заинтересирани за online тргување на берза !

Се надевам скоро повторно ќе се организира...и дајбоже да биде во Сабота или во два дена оти некни не бомбардираа со информации и тешко се се памети !

Еве неколку слики од блогот...








и да.... чоечево беше ЗАКОН !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom