Семејство од Скопје нашло парче стакло во леб

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Незнаев кај да ја отворам темава , нека ја преместат админите ако не е за овде .
Ја контролира ли некој храната што ја јадеме ?
Стакло во леб. Семејство од Скопје се шокирало за време на вчерашниот ручек кога виделе што може да проголтаат.
Во лебот кој го купиле во еден скопски маркет имало поголемо парче стакло. Уште повеќе се загрижиле бидејќи од истиот леб почнале да јадат и нивните 2 малолетни деца.
Но, за среќа навреме реагирале . Револтирани од помислата што се можело да се случи лебот со цврстиот предмет го донесоа во Сител.
Не сакаа јавно да зборуваат. Од оваа снимка се гледа дека стаклото било во тестото уште пред печењето. За оваа ситуација побаравме одговор од надлежните институции.
И покрај инистирањето не добивме соговорник од Агенцијата за храна и ветеринарство како одговорна установа за вакви случаи и државна институција која треба да контролира што јадеме.
Ја исконсултиравме и организацијата на потрошувачи. Кај нив досега немало пријавено ваков или сличен случај.
Но од друга страна и претходно медиумите пишуваа за наоѓање инсекти и парчиња дрва во леб, па од тука се поставува прашањето контролира ли некој со што се хранеме
Извор:site.com.mk
http://sitel.com.mk/semejstvo-od-skopje-nashlo-parche-staklo-vo-leb
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Неодговорност, тотална неодговорност. Добро е што го забележале стаклото навреме, можело се и сешто да се случи :facepalm:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Јас пред 15тина дена најдов паричка. :eek:

Што ќе невидиш, што ќе нечуеш. :unsure:

Мора построго, заби ќе искршиме.(n)
Па шо се жалиш? Поефтин ти дошол лебот :D

За ова со стаклото нема шо да се кажи освен да ги казнат тие шо го произведиле.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Нема никаква контрола врз храната која ја јадеме , утре може и камења ќе стават ќе искршиме заби .:D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нема никаква контрола врз храната која ја јадеме , утре може и камења ќе стават ќе искршиме заби .:D
Ај нека стават па ќе идам од глава ќе им ги треснам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па шо се жалиш? Поефтин ти дошол лебот :D

За ова со стаклото нема шо да се кажи освен да ги казнат тие шо го произведиле.
Море, кога ќе размислам Евро беше. Па јас сум у плус (+) бе.

Јас цело време натажен а ти ме ококори (Миле, К-15) :ROFLMAO:

Не, озбилно треба да се казнат, паметно велиш само се мислам, да не им текнало и на нашиве дека може да се заработи со вакви лесни тужби (гледање премногу амерички филмови).

Не е убаво такви идеи да им паѓаат на ум на класични фиромјани, го наебавме, буквално :pos:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Море, кога ќе размислам Евро беше. Па јас сум у плус (+) бе.

Јас цело време натажен а ти ме ококори (Миле, К-15) :ROFLMAO:

Не, озбилно треба да се казнат, паметно велиш само се мислам, да не им текнало и на нашиве дека може да се заработи со вакви лесни тужби (гледање премногу амерички филмови).

Не е убаво такви идеи да им паѓаат на ум на класични фиромјани, го наебавме, буквално :pos:
Значи тебе ти дојде: Купи едно доби 3. :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom