Секакви рецепти

A

AnFem

Гостин
Хмммм. Секакви рецепти а? Ај баш ме интересира мене, сакам да направам ''холандски колач'' или ''магиџен'' како сакате викајте го. Битно е ефектот да се смејам дури го јадам:pos: , што се подразбира мора да содржи ТХЦ или Канабис. Кој ке ми го каже рецептот ке го поканам на колачот ветувам!!!
Кувари вие сте на потег
Зборуваш за hash cookies?
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Мојот омилен колач за 3 минути.

4 лажици брашно
4лажици шеќер
2 кажици какао
1 јајце
3 лажици млеко
малку масло
пециво

Сето се меша (со миксер) во еден сад се додека не се изедначи се става во чинија подмачкана со маргарин и во микробранова се печи за 3 мин.

п.с јас во смесата ( пред да ја ставам да се печи ) додавам исечкано чоколадо, послатко ми е.
 
П

Пепси_

Гостин
Пипл...имам печурки дома (купечки пакувани) дај кажете како да ги спремам,со што би можел да ги комбинирам за вечера ?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Пипл...имам печурки дома (купечки пакувани) дај кажете како да ги спремам,со што би можел да ги комбинирам за вечера ?
Пропржи ги со малку зејтин (20мин.) и додај им околу 50 гр. сецкани ореви.
Купи две мали павлаки и измешај ги со оревите и печурките...ете ти топ салатка.
А моеш и да ги пропржиш на малку зејтин и да додаеш јајца со кашкавал :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Пипл...имам печурки дома (купечки пакувани) дај кажете како да ги спремам,со што би можел да ги комбинирам за вечера ?
Земи и бело месо и ситно исецкај го и испржи го со печурките и стави зачин што сакаш, откако ќе ги испржиш измешај ги со павлака :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Пипл...имам печурки дома (купечки пакувани) дај кажете како да ги спремам,со што би можел да ги комбинирам за вечера ?
иди бате најади се- напрај си како знаеш и умееш и не чекај одговор /предлог од тука оти може да си останеш гладен :)
убаво пиша Anon преѓеска-

ако има, кој е мод у гурманско катче? некако мртов ми е форумот... напрајте нешо! организирајте најдобар рецепт натпревар а у, викнете ја алачки... xD
што е ова, пишав нешо за риба таму, едвај 1 одговор добив...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Пипл...имам печурки дома (купечки пакувани) дај кажете како да ги спремам,со што би можел да ги комбинирам за вечера ?
Можеш да ги направиш кајгана пржени со јајца, но јас би купил едно паковање свежи копани од Cekin (знам дека ве отеков со овие :D ), би ги подварил малку и потоа би ги испржил заедно со печурките.
Или пак со 500 грама свинска кртина сецкана на коцки, две главици кромид, суви пиперки плус печурки едно селско месо ќе дојди за мерак.
 
П

Пепси_

Гостин
иди бате најади се- напрај си како знаеш и умееш и не чекај одговор /предлог од тука оти може да си останеш гладен :)
убаво пиша Anon преѓеска-
Види ги бе одма се потрудија зошто така ти ги вреѓаш :D

Можеш да ги направиш кајгана пржени со јајца, но јас би купил едно паковање свежи копани од Cekin (знам дека ве отеков со овие :D ), би ги подварил малку и потоа би ги испржил заедно со печурките.
Или пак со 500 грама свинска кртина сецкана на коцки, две главици кромид, суви пиперки плус печурки едно селско месо ќе дојди за мерак.
Ова за ручек едвај ќе го изедам а не па сеа навечер :icon_lol:

Решив да си сварам макарони,и потоа ќе ги ставам да се потпечат и со нив ќе ги рокнам и печурките па шо ќе испадне ќе видиме.

патем фала на сите ќе се пробат и тие рецепти посебно оној со павлака (како салата добро би дошло). (y)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Види ги бе одма се потрудија зошто така ти ги вреѓаш :D



Ова за ручек едвај ќе го изедам а не па сеа навечер :icon_lol:

Решив да си сварам макарони,и потоа ќе ги ставам да се потпечат и со нив ќе ги рокнам и печурките па шо ќе испадне ќе видиме.

патем фала на сите ќе се пробат и тие рецепти посебно оној со павлака (како салата добро би дошло). (y)
Супер тогаш, стави и малку шунка, кашкавал одозгора и ќе добиеш пица макарони. :D
 
Член од
20 март 2011
Мислења
54
Поени од реакции
29
Ресана торта

600гр. ресана сецкана на ситни коцки
200гр. млако млеко,
1 ванила
1 маргарин растопен на оган и малку изладен
200гр. сецкани ореви
1 лажица какао
рендана кора од лимон или протокал

Цела смеса се меша амур и се обликува како ролат, се мати две шлаг крема 1 од ванила, 1 од чоколадо и се филува одозгора.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Види ги бе одма се потрудија зошто така ти ги вреѓаш :D



Ова за ручек едвај ќе го изедам а не па сеа навечер :icon_lol:

Решив да си сварам макарони,и потоа ќе ги ставам да се потпечат и со нив ќе ги рокнам и печурките па шо ќе испадне ќе видиме.

патем фала на сите ќе се пробат и тие рецепти посебно оној со павлака (како салата добро би дошло). (y)
Место да ги печеш макароните, земи свари ги и додека се заладат малку напрај бел сос или сос со печурки (погледни овде) и само прелиј ги со него :vozbud:
 
П

Пепси_

Гостин
Место да ги печеш макароните, земи свари ги и додека се заладат малку напрај бел сос или сос со печурки (погледни овде) и само прелиј ги со него :vozbud:
Ништо се стори веќе ставени се :D А овој сос многу го сакам кога го приготвува мајка ми со пилешки стек едноставно свршуваш додека јадеш ;)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ништо се стори веќе ставени се :D А овој сос многу го сакам кога го приготвува мајка ми со пилешки стек едноставно свршуваш додека јадеш ;)
И печени можеш да ги прелиеш со сос :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom