Реклами: Знаењето е сила, знаењето е моќ

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Спотовите се прекрасни! Само тој за Ајнштајн го најдов на десетици јазици преведен по интернет. Вреди!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.132
Дури и спотот за Биљана прашок беше далеку подобар и поефикасен спот од овие. Знаењето е сила...до таму застанаа со спотови, пошто после спотот за школо требаше да прават спот за врабтување -спот налик на Ѕвездени патеки. Без сци, само фи. Не знам дали е во план да се прави спот за како полесно до виза-ако се планира, содржината сигурно ќе биде многу јака.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ти ова на мајтап, или навистина?
Сериозен сум.. не сум некој бедник од немање работа да серам по интернет за реклами за подигање на свеста и за образованието.

Ако ми кажеш дека таа за Ајнштајн не е одлична или таа со дедото Трпе што знае Англиски дека не е смешна, тогаш навистина го пополнуваш профилот погоре.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Нема шанси никој ништо да најде.

Не само што Ајнштај никогаш не рекол вакво нешто, ни стар ни како дете, туку никогаш не ни сугерирал ништо макар ни приближно на тоа. Токму напротив. Тој би бил лут противник на вакви догматско-религиозни пораки.
А ти, Ајнштајне... Имаш ги разграничено улогите во рекламата? Уствари ја сфаќаш?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.157
Pa normalno deka e seriozen. Ne e loso malce da se podigne svesta kaj lugeto. Pa sekoj vtor e prost.
Да само свесност не се дига со реклами, билбордови и такви работи. Свесност истотака не доаѓа преку ноќ. Свесност се стекнува со тек на време, почнувајќи од мали нозе.
Инаку за рекламиве ќе речам добри се, колку за разонода.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Точно.
Интересно сценарио со сосем погрешен celebrity.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Pa normalno deka e seriozen. Ne e loso malce da se podigne svesta kaj lugeto. Pa sekoj vtor e prost.
:pos2::pos2:

ма со видеа ли свест ке креваме ебаго:pos2:

ма ова е ко да немаме централен нервен систем...како како да сме растенија:vozbud:

овије видеа се крајно несериозни потценувачки и се наменети за ретардираниот дел од популацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom