Пуштен во употреба „Паркот на езерцата“ во Аеродром

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Супер е паркот . Уште не ми се верува дека овој парк чини 1 милион а трите „мизерни фонтанчиња на влезот на аеродром половина милион.

Цитро постри извор на Фотографиите не е фер сепак некој се потрудил.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.739
Поени од реакции
9.864
Супер е паркот . Уште не ми се верува дека овој парк чини 1 милион а трите „мизерни фонтанчиња на влезот на аеродром половина милион.

Цитро постри извор на Фотографиите не е фер сепак некој се потрудил.
Taчно,моја грешка заборавив да ставам извор..секогаш наведувам сега заборавив..
Курир.мк е изворот.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Сигурно нема да се истурат пари за Брвеница каде нема повеќе од 15000 гласачи, а се Македонски општини!
Знаеш чиј кадар е градоначалник на Брвеница и какво население преовладува, така?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Знаеш чиј кадар е градоначалник на Брвеница и какво население преовладува, така?
Во општина Брвеница има повеќе Македонци, албанец ги доби изборите поради скараноста помеѓу вмро и сдсм, и неможноста да се консолидираат гласачите и македонскиот кандидат да го добие мандатот во вториот изборен круг.

Во Јегуновце која е втора општина со 5% повеќе македонски гласачи во однос на албански. Тука се договорија сдсм и вмро, било кој мак. кандидат што ќе влезе во втор круг да го гласаат сите Македонци!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одличен е паркот. Плус има многу клупи и други места за седење. Единствената маана е што преку ден во лето е скоро неискористлив, зашто нема никаква сенка.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Во општина Брвеница има повеќе Македонци, албанец ги доби изборите поради скараноста помеѓу вмро и сдсм, и неможноста да се консолидираат гласачите и македонскиот кандидат да го добие мандатот во вториот изборен круг.
Koja crna skaranost bre, dominantno naselenie u o. Brvenica e albansko i tamu kje pobedi makedonec koga makedoncite kje imaat 100% izlezenost a albancite 50%
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Koja crna skaranost bre, dominantno naselenie u o. Brvenica e albansko i tamu kje pobedi makedonec koga makedoncite kje imaat 100% izlezenost a albancite 50%
Од кај си момак? Јас знам дека има повеќе Македонци!
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Од паркот на езерцата во Аеродром прејдовте на етничкиот состав на Брвеница. Шампиони сте :)
Иначе бев во паркот денес, добар е, преполн со луѓе, а дрвцата ќе треба некои 10 години додека да пораснат ама тоа е тоа :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ич не ви ја сакам општината и МЗТ али ќе поминам да го видам паркот, вака на слики убаво изгледа. :) Овој градоначалник очигледно си работи за општината и вие ќе му речете фала со уште еден мандат. Сите бишки никад више да не ги гласате. И кога ќе запомните дека се гласа човек за градоначалник не партија, ако го бива човекот ќе ви го среди градот.
Струмица многу убаво изгледа езерцето секоја чест на Заев. Карпош има одличен градоначалник, сега има проблем со блокади, али тоа е тоа. Коцка кабана кога беше во Гази Баба одличен беше, сега ваму му испраа сто проекти на грбот на човекот, дамка му оставија. Аце во Велес го сменија за да постават вол, али и на тој му се одбрани деновите. Марјан го скоцка цел Прилеп алал да му е на човекот. Охриѓани за грев, Стружани исто така. Кисела Вода изгледа како да поминало торнадо, права бишка. Ѓорче наредникот е добар, Центар секој коментар е излишен, Битола незнам како е, не сум била оддамна. Овие маливе општини само пари перат со прст не им мрдаат, Крива Паланка како светот да застанал, Куманово е валкан, Тетово е очаен, Гостивар исто така, Кавадарци тук тек нешто се прави али слабо, Неготино иста песна. Гевгелија е добра, Штип катастрофа. Другите незнам ако има некој да каже дали му се дешава нешто дали имаат нов парк и слично...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Од кај си момак? Јас знам дека има повеќе Македонци!
Момак, кој ти кажал те излажал.
За ова рака давам дека сум у право во однос на соодносот македонци-албанци.
Само еден Челопек, село во о. Брвеница има повеќе албанци од македонци во с. Брвеница.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Според моето мислење на овој парк со езерца м уфали уште мост кој ќе ја спои и другата страна на вардар за да можат и тие да дојдат и да уживаат, а вака само гледаат преку реката.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.868
Според моето мислење на овој парк со езерца м уфали уште мост кој ќе ја спои и другата страна на вардар за да можат и тие да дојдат и да уживаат, а вака само гледаат преку реката.
За таков мост обрати се кај Коце. Он е градоначалник на Скопје и под негови ингеренции се ваквите работи. Коневски нема никаква надлежност на мостови.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Според моето мислење на овој парк со езерца м уфали уште мост кој ќе ја спои и другата страна на вардар за да можат и тие да дојдат и да уживаат, а вака само гледаат преку реката.
Во план е мост од Керамидница ама за 2013 или 2014...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
За таков мост обрати се кај Коце. Он е градоначалник на Скопје и под негови ингеренции се ваквите работи. Коневски нема никаква надлежност на мостови.
Не ме интересира мене кој е надлежен, само си кажав мислење кое според мене ќе ја подобри поврзаноста на двете општини а со тоа и животот на луѓето кои нема да кружат.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Фино го средиле местово,само имево воопшто не му одговара.Не е дека е тоа нешто битно ама ептен го утнале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom