Провизија при праќање пари од ангија во Македонија преку Вестерн

Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Дали некој знае колку е произијата при праќање пари од Англија во Македонија преку Вестерн унион или преку некој друг сервис
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Ве молам кој знае нека помогне... Дали може да се праќаат пари преку Вестерн Јунион од Англија или тоа е само за Америка? Ако не, тогаш која платформа е најдобра и најевтина да се примаат пари од Англија?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.010
Ве молам кој знае нека помогне... Дали може да се праќаат пари преку Вестерн Јунион од Англија или тоа е само за Америка? Ако не, тогаш која платформа е најдобра и најевтина да се примаат пари од Англија?
moze od western union i od anglija da prakjash.
za da vidish koja provizija e, i koj kurs, funta - denar /evro, najednostavno ti e da instaliras western union app na telefonot i odma ti pokazuva.

koi drugi opcii gi ima vo anglija, i koja e najeftina, ne znam. ama chesto koristeni se - revolut, wise, payoneer i slichni.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
178
Поени од реакции
51
Znae li nekoj dali prakjacot moze da ja stopira pratkata na pari preku Western Union? Dali moze da si gi povlece parite ako vekje gi pustil preku WU?
 
Член од
12 април 2024
Мислења
15
Поени од реакции
42
Znae li nekoj dali prakjacot moze da ja stopira pratkata na pari preku Western Union? Dali moze da si gi povlece parite ako vekje gi pustil preku WU?
секако, доколку примачот не го прифатил трансферот и не ги депонирал средствата.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.206
Поени од реакции
29.060
Moneygram на мене ми е топ, на 1000 фунти 4 фунти зима.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom