Предлог за MP3 плеер

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Имате ли Мп3 плеер ? Колку мегабајти? За што го користите и колку често...Ајде чекам одговори
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Јас имам IAudio U2 512MB. Не верувам дека некој слушнал за Cowon фирмата што го произведува ама тоа е америчка фирма и плеерот е супер. Има радио, MP3, WMA Може да снима од радио, со вкрадениот микрофон дури има и Line In за да снимаш од касета или CD на него. Плеерчево стварно има се Custom еквалајзер, разлини модови на работа има дури и упдејтување firmware од интернет што не верувам дека некој друг плеер има. Звукот е стварно одличен, слушалките имаат чист и пол звук, дури се подбри и од тие SONY што ги купив 30е. Има вградена литиумска батерија која држи 20 саати музика па и више и се пуни од USB порт. Ама се ова доаѓа по неверојатно висока цена од 180е пред месец дена купен, а за тие пари комотно татко ми можеше да ми земе 1-2GB плеер. Еве слика од плеерот


Иначе го користам секогаш кога возам точак или едноставно ми се слуша музика
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Да имам со меморија 1ГБ го користам нормално за музика си го носам со мене кај и да идам едноставно зошто без музика не можам башка има и радио и диктафон и така.........

Еве го и на слика......
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
bas sakam da si kupam, vo ohrid od nekoja mobilara ili sl. aj rasprasajte se i kazate mi od kaj da zeam. ve molam
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Pa da si zemes od Anhoch , Amc ova ona imas skoro segde
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
iPod nano 1GB. Не е лош :) А и поефтин е од оној на Круша.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Aко,ако заебавај ме ти мене и има зашто да ме заебаваш за тие пари ќе купев од 2GB, не од 1GB
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Ја сакам да си купам мп3 плеер али незнам каков,може некој да ми кажете ама да не е многу скап(ради татко ми некел да си ги остави сите пари на тоа:pishtoldz)
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Iam eden od 512 MB. Ali mi se rasipa, odnosno ne se rasipa tuku sega moze da mi sluzi samo kako USB zatoa sto dodeka se prakaat pesnite toj naednas se isklucuva neznam ni ja zosto. Porano ne go koristev cesto, zatoa sto na mobilniot slusav muzika. Ali sega da mi raboti bi go koristela poveke.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Wuppy напиша:
Ја сакам да си купам мп3 плеер али незнам каков,може некој да ми кажете ама да не е многу скап(ради татко ми некел да си ги остави сите пари на тоа:pishtoldz)
Imash u AMC Sound and Vision eden mp3 Quart ...512 mb imas snimanje zvuk,moes pozadinata da si ja menjas na displayot(7 boi ima)Fm radio,moes da go koristis kao USB...A cenata mu e samo 2000 Mkd ... Da ti kazam se isplati:toe:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Imam kupen pred edna godina Odys 512MB

mozam so nego da snimam,ima extra radio na slusalkite , formati koi gi cita :
MP3, WMA, WAF, ACT.Mu se menuva bojata na ekranceto , mozam da ja stavam u koja boja sakam.So edna alkalna baterija izdrzuva 10 saati.
togas kostase 80 Eur sega e 60Eur , go koristam samo koga sum na rabota
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
јас немам ама имам во план да си купам
ај кажете во охрид кај да барам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom