Пост на кој сте се изнасмеале

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не се радувајте предвреме на Џон СноУ, да не испадни ко на времето татко ми ко ја пречувувале некоја стара комшивка и eдно време ова станала и рекла-Грав да сварите за душа-и после пак си прилегнала и умрела за стално :D
(y)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Дај помогнете ми што мислење имате...во невоља сум....запознав во град случајно девојка...лепотица значи...потоа почнавме да пишуваме и на фб...и на моб се ок значи....и ми се засвиѓа девојкава....значи девојкава неверојатна лепотица е ептен ја засакав...не само поради тоа туку стварно вреди и како личност...ептен е културна ..мн е образована значи с е ок но има проблем...девојкава е ромкаа...значи мислиманка е :/... кога ми кажа и тоа случајно открив дека е ромка...воопшто не се познава како таква...цел живот се дружела со наши,на фб нема ниту еден муслиман...другарките сите и се христијанки....и плус на се не ја почитува нејзината вера туку ми кажува дека била нерелигиозна...имала пред мене две кратки врски и тоа со наши христијани...значи пак нагласувам девојкава има голем стил...мн е образована со високо ниво на образование дури и оди на курс да се вработи за брзо во една голема компанија...ми кажува дека ме сака дека сака да се гледаме дека до сега за прв пат видела нешто во мене што треба да го види и да го има едно машко....споделете мислење што да правам...инаку само да кажам дека исто моментално имам и друга опција со друга девојка наша христијанка со која неможам да најдам ни два процента заеднички јазик за разлика со ромкава која е стварно срце големо....има разбирање почит значи се....хелп ми ! :/
Прво Ромите не се муслимани, второ ако веќе си решил да ја сакаш

вака да ја нагласуваш ни на сон не смееш, а уште помалку па да ти се испушти пред неа.
Најдобро ќе ти биде да не се бавташ со девојки од различни религии мислам ако не си љубител на комплицираниот живот.
И никако пуштање песни од Шабан(и) или не дај боже “плава циганко“, ТВ гасење во случај да се кажва некој филм од кустурица, и никако чување дома во визба или гаража стари работи, бољери, акулуматори и други отпади!
:чда:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека луѓето си имаат мака и се работи за егзистенција, но последните 5-6 страни од темата за бугарски пасош е лудница, посебно коментарите за протестите.

За старт на протестите земи самозапалисе ако се осеќаш како прав бугарин.
Ова е врвот :D
 
D

Daedalus

Гостин
Ова е повише постови на коишто сум се изнасмеал и ја покажуваат политичката преобразба на Шкорпион.
Шкорпион порано: тука и тука (не може да се цитира) и читајте го понатаму у темана.
Шкорпи сега у ново руво:
Зошто тогаш протестираат заедно со Невладинци, Заевци и Бесовци?
А другиве демек знаат? Опремени со пиво, марихуана, јајца и секири излезени во борба за демократија и слобода.
Или на пример, Шкорпи порано:
Имам неколку идеи.

Помалку споменици, помалку компјутери во едукативни установи чиј што екран не видел бел ден и човечки очи, само прашина збираат, помалку бесплатни срања за пензионерите, помалку казни, или поблаги да се од постоечките или најавените.

И наместо тоа, заштедените пари нека идат у фонд за здравство. Еврибади хепи.


Али не, шмукаат пари од сегде и на разно разни начини затоа што се у дефицит, а ја лажат државата дека сме пуни пари, дека цута економија, вработувања каде стигнеш, среќни деца со среќно детство, мизеријата е дел од вчерашни некое минато и не знам што уште ..
Има две страни од ова, тие што го подржуваат и тие што не го подржуваат. Не морав да те пикам нигде, сам си одбра страна ти.
.....Брутус не е владин подржувач а 100% се слага со се што е предложено од владава до сега, и конструктивно и сумљиво, и деструктивно. Не глеа ништо лошо. Ако се согласуваш со нивните одлуки и постапки, значи дека ги подржуваш. И тука нема навреди. Логика е. А дали плукам или не, како што имаш право на свое мислење јас имам право да плукам по агенди кои сметам дека се безвезни и негативни врз мене и разни други групации луѓе како дел од јавноста. Плукањето е израз на револт. А за ова и тоа како има причина за револт.....
Па нека ги вратат на сите. Грабеж не е сарказам термин користен од незадоволната маса како опис за државнава гарнитура. Со причина седи.

Ако можат земји да имаат бесплатно здравство зошто не и ние? Ни фондови ни ништо од такви глупости.
Шкорпи на Брутус...
....
И не биди толку очигледен дека си партиски дудлач. Пробај малку посуптилно.
(има у таа тема многу интересни ставови и антагонизам кон слепите полтрони)
А Шкорпи на пример сеа...
Баш треба да ги пратиме на екскурзија во Северна Кореја овие што плачат дека немало слобода на медиуми и информирање овде, да ја научат разликата, и да видат баш што е media blackout и абсолутна цензура и контрола на информации и пропаганда.
Не дека нешто серам али чудо едно како луѓе мењаат ставови низ годините и во двата случаја кога ставовите им се скроз контрадикторни, дебатираат жустро за ставот што го застапуваат. Ова е уште еден од доказите за тоа како луѓето не се самокритични и ист човек со контрадикторни ставови, исто жустро ги застапуе во различни периоди од неговата благонаклонетост кон некоја страна.
Смешно е и тужно у исто време, со еден збор трагикомично. На крај, откако се изнасмеав на сево ова, ми дојде некако жал/тага.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ја имам Корне-Дои овер 20.5, прв сет 6-7 втор сет 1-0 за Корне и завршува 1-6.
http://prntscr.com/b1zmqa
Абе еј, цркнете сите жени на светот, СВЕ ВИ ЕБАМ РЕТАРДИРАНО. Не праам више муабет со мајка ми до крај на година, упм нека идат и жени и све.
Се превртев :pos::pos::pos::pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Инаку наши скаути го гледале Ренато Санчез вчера на утакмицата против Баерн.
Го гледале скаутите баш против Баерн. :pos:За нас да не скаутирале :lolzz:


Гледам Бенфика : Гимараеш на СК3 скаут сум од Манчестер го пратам Ренато Санчез:P:D:D
Од следната сезона ќе можеш да го пратиш и на Еуроспорт 2 :icon_lol:

Ренато Санчез е во тимот на неделата во ЛШ.


+

Санчез изгледа бил 23 години а не 18 па тоа била една од причините да се одкажат од трансферот. Колку е сериозна веста или е повеќе булшит?http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/manchester-united-pulled-plug-renato-7939327#ICID=sharebar_twitter
Овој па ги теши во фан клуб Јунајтед дека немал 18 години. :ROFLMAO:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Гарант било постирано, али не можам, пресмешно е :D

ввввввввввввввввввввм ввввввввв вввввввввввввм' вввввввввв
Каков пациент треба да си за ова да ти текне да го праиш :pos:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Гарант било постирано, али не можам, пресмешно е :D



Каков пациент треба да си за ова да ти текне да го праиш :pos:
Го постирав јас одамна .И го ставив на потпис хахаха тежок пациент.:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1462991496][/DOUBLEPOST]
Знае некој кај да најдам оригинал крадени цвикери?
Мењам 120 пара орѓинал најдени цвиќери Реј Бан Вејфарер во орѓинал најдени футроли. (60 со црна рамка и 60 браон (tortoiseshell). Можна е замена за орѓинал некраден шарпланинец со шампионско педигре, некрадена пикап Тојота (со кука за влеча) или бугарски пасош (може и краден, само да не е фалц). Понуди по ПП.
:чда:
 
Последно уредено:

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
А знам дека во штабовите имате поупатени луѓе, пред 4-5 години улетав во локалниот штаб на ВМРО и баш тогаш ги сметаа кој за кого ќе гласал, земале мапа од гугл на хамер испечатена :pos:, не ги знаат сите по точно име и презиме и по улица гледаа која куќа е и за кого ќе гласал:pos:
Си одиш така по улица, меркаш добро газе пред тебе и не приметуваш дека на пат се препречил oтчетот од 500 страни. Се сопнуваш од него и улетуваш во локалниот штаб каде веднаш ти ги презентираат мапа на хамер со инфо кој за кого гласал. (y)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
@SuBZerO

Eдно ваљда малку глупо прашање, со оглед на тоа дека не сум извлечен.
Вреди ли во амбасада да им однесеш фотографии од мал, каде над креветот се гледа дека имам мапа (ваљда некоја брошура од бензинска беше) со американските дрзави поделени и со сите поголеми градови. Исто имам и фотографии со НБА, ова она. Јас реално отсекогаш имам симпатии за зивеење таму, ЛА ми е неостварена зелба. Па тоа ме интересираше дали уопште има цел да им носиш фотографии таму за да доказеш дека сакаш одамна да зивееш таму.
Овој достигна ново ниво :pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom