Помогнете му на малиот Кико да победи во битката за живот

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
Семејството Јовески бара помош и апелира- секој кој може да донира за спас на нивното девет годишно синче Кико. Ова е нивниот апел.



Со болка и понизност се обраќаме за помош во врска со тешката здравствена ситуацијата на нашиот син, единец, која ја осознавме пред кратко време.
Кристијан Јовески (Кико) е дете родено на 02.11.2004 година во с. Самоков, Македонски Брод, на кое му беше дијагностициран TUMOR CYSTICUS SUPRASELLARIS. Единствена шанса за да се спаси нашиот Кристијан беше итна хируршка интервенција. За среќа, исклучително сложената интервенција беше успешно извршена, но судбината на Кико и натаму е неизвесна и ќе зависи од натамошни испитувања и лекување. Пред нас предстои тешка борба за живот на Кико.
Бидејќи сме жители на с. Самоков и сме невработени лица, не сме во можност самите целосно да ги покриеме трошоците за хируршката интервенција. Единствена надеж во оваа неподносливо тешка ситуација која го снајде нашето семејство се добрите и чесни луѓе, за кои знаеме дека постојат и дека се подготвени да им помогнат на оние на кои во дадени моменти најмногу им е потребна помош. Го испраќаме овој апел до Вас хумани луѓе, и Ве замолуваме да ни помогнете онолку колку што можете и колку Вашите средства дозволуваат.
Однапред неизмерно Ви благодариме и искрено Ви посакуваме добро здравје.
Со почит,
тато и мама на Кико
Николчо и Виолета Јовески
Николчо Јовески
Комерцијална Банка АД Скопје
Трансакциска Сметка 300027053800168, партија 53800137
ЕМБГ 1812969444001
Телефон: 078/ 202 – 865, е-mail: nikolcojoveski@yahoo.com
Тел. бр. за донации: VIP – 077/143-770; T-Mobile – 070/143-116
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
a neli drzavata sea pokriva se samo 200 evra treba da odvoi pacientot ili samo politicko vetuvanje bese toa ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од ОNE нема број?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
a neli drzavata sea pokriva se samo 200 evra treba da odvoi pacientot ili politicko samo vetuvanje bese toa ?
Да ја оставиме политиката настрана.Ако си во можност донирај ,со тоа ќе помогнеме на едно мало дете да продолжи да го живее животот.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Да ја оставиме политиката настрана.Ако си во можност донирај ,со тоа ќе помогнеме на едно мало дете да продолжи да го живее животот.

ke doniram poslem... navistina me interesira dali bese vistina toa? ne mesam politika tuku me interesira dali toa navistina funkcionira
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
ke doniram poslem... navistina me interesira dali bese vistina toa? ne mesam politika tuku me interesira dali toa navistina funkcionira
Мислам дека фондот за здравство го плаќа 80% од лекувањето, а останатите 20% пациенотот/родителите.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
a neli drzavata sea pokriva se samo 200 evra treba da odvoi pacientot ili samo politicko vetuvanje bese toa ?
Тоа е за случаи кои ќе се лекуваат и оперираат надвор од државата.

Донирано со надеж дек цел живот ќе е насмеано како на сликата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom