Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Izgleda deka crpnatiot poveke muda ima izvbanjato zatoa e pomudar od patoror.

A banjati?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
СДС сакаше Груевски да оди во затвор,
Груевски се нуди на тацна, овие одбиваат и ја прифаќаат Платформата.

Ќе испадне како што викав, не е Груевски ниту Дпмне таргетот, туку нешто друго.
 
G

Goldie

Гостин
СДС сакаше Груевски да оди во затвор,
Груевски се нуди на тацна, овие одбиваат и ја прифаќаат Платформата.

Ќе испадне како што викав, не е Груевски ниту Дпмне таргетот, туку нешто друго.
Груевски да беше искрен во намерите ќе му го понудеше ова на Заев кога кај него беше мандатот, а не да трча кај Али да моли за мандати и на крај пак да добие корпа.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
СДС сакаше Груевски да оди во затвор,
Груевски се нуди на тацна, овие одбиваат и ја прифаќаат Платформата.

Ќе испадне како што викав, не е Груевски ниту Дпмне таргетот, туку нешто друго.
Се нудел грујо :lolzz:

Кај беше да се понуди пред да сфати дека портите од шутка му се отворени? Или кој очекуваше дека до ова дереџе ќе дојде, да се моли кај сдс за коалиција. Дали можеше ова некој да го предвиди пред да излезат бомбите? ГРУЈО да бара коалиција со СДС? и само затоа што ја сакал Македонија? :pos: Како само се врти тркалото, од целосна контрола во државава од семкарница до мвро да паднеш на ниво кај сдс да молиш за коалиција. Истата таа сдс за кои на митинзи се поплукуваше и викаше не дај боже да дојделе на власт!

До Македонија му било инаку на паторот. И животот ќе го дадел за Македонија :lolzz:
 
D

Darko_ufo

Гостин
СДС сакаше Груевски да оди во затвор,
Груевски се нуди на тацна, овие одбиваат и ја прифаќаат Платформата.

Ќе испадне како што викав, не е Груевски ниту Дпмне таргетот, туку нешто друго.
:pos:

И после сака да биде сфатен сериозно кога ќе пишува глупости и ќе тера геополитики за Трампуле, Путин и компанија...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Груевски да беше искрен во намерите ќе му го понудеше ова на Заев кога кај него беше мандатот, а не да трча кај Али да моли за мандати и на крај пак да добие корпа.
Се нудел грујо :lolzz:

Кај беше да се понуди пред да сфати дека портите од шутка му се отворени? Или кој очекуваше дека до ова дереџе ќе дојде, да се моли кај сдс за коалиција. Дали можеше ова некој да го предвиди пред да излезат бомбите? ГРУЈО да бара коалиција со СДС? и само затоа што ја сакал Македонија? :pos: Како само се врти тркалото, од целосна контрола во државава од семкарница до мвро да паднеш на ниво кај сдс да молиш за коалиција. Истата таа сдс за кои на митинзи се поплукуваше и викаше не дај боже да дојделе на власт!

До Македонија му било инаку на паторот. И животот ќе го дадел за Македонија :lolzz:
:pos:

И после сака да биде сфатен сериозно кога ќе пишува глупости и ќе тера геополитики за Трампуле, Путин и компанија...
Епа бањати мои непартиски, ако сте ме читале ќе видевте дека уште првиот ден кога излезе платформата реков дека
ВМРО и СДСМ треба да направат коалиција и да им ја начукаат платформата во гз.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.859
Епа бањати мои непартиски, ако сте ме читале ќе видевте дека уште првиот ден кога излезе платформата реков дека
ВМРО и СДСМ треба да направат коалиција и да им ја начукаат платформата во гз.
ama tie ne citaat takvi raboti, tie rabotat na platformata, ne za drugo tuku ke mu go nakrsat na Grujo, ke ispadnat negovi spasiteli.
 
G

Goldie

Гостин
Епа бањати мои непартиски, ако сте ме читале ќе видевте дека уште првиот ден кога излезе платформата реков дека
ВМРО и СДСМ треба да направат коалиција и да им ја начукаат платформата во гз.
Не дискутираме на темава што ти си рекол и кога, туку ги дискутираме потезите на Грујо

Поентата е дека ако Груевски искрено сакал да го направи тоа, ќе го направеше уште кога беше кај него мандатот но он наместо кај Заев отиде кај Ахмети да преговара а ја знаеше платформата..

Плус кој гарантира дека пратениците стварно ќе гласаат кај Заев, може во секој момент да се предомислат/бојкотираат со тоа автоматски ќе има криза и нови избори
Треба Заев да е луд да верува и да прифати вакво нешто, дека на криминалци на кои им се натрупани дела за до крај на животот да скапат во затвор ќе те подржуваат :tapp:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Dali sega Sitel i Kanal 5 ke bidat opozicioni mediumi i braniteli na demokratijata, a 24 i Telma provladini, onaka prasuvam koj ke bidat makedonskite Fox News a koi Fake News, polesno da se orientirame
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не дискутираме на темава што ти си рекол и кога
А сега не дискутираме јас што сум рекол?
Па нели поддржувам криминалци, така?
Тоа мора некаде да сум го кажал, во некоја дискусија.
Ако.
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Samo kulku da znaes, da ne recis ne znaese, od poodamna ti si staven na listata na ignore.
Не знаев, еве на болница сум. Уште не можам да си дојдам на себе кога слушнав дека си ме ставил на игнор. Друг пат те молам немој со вакви испади
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom