Плата во банка

Член од
24 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
18000 denari? Daj ne zaebavaj, koj programer bi se soglasil za tolku malku pari mesecno, mozes da mi kazes od kade ti e ovaa informacija? Tnx za odgovorot :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.956
Поени од реакции
5.515
18000 denari? Daj ne zaebavaj, koj programer bi se soglasil za tolku malku pari mesecno, mozes da mi kazes od kade ti e ovaa informacija? Tnx za odgovorot :)
Програмерот кој не може да најде работа. Не тврдам со сигурност, само ти кажав дека не верувам дека е пониска од таа плата, ама не очекувај и да е многу поголема, посебно не за почетник кој е моментално невработен.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Нема врска, мој добар другар работи таму, еднаш е унапредуван и зема 600+ еура плата, а плус и бонуси (к-15, 13-та плата). Не верувам дека ќе ме лаже за бројкиве.
Јас си кажав што е и како е, дали некој ќе верува или не негова работа ;)
Инаку, и мене нема да ме лаже сестра ми ;)
 
Член од
10 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Imam informacija deka vo tutunska vo ekspoziturite vo vnatresnosta zimaat 30.000 (site vraboteni) + 13 plata.
Mozebi ima nekoj informacija za vo ekspozituri na Halk Bank, Ohridska banka i Shparkasse ??
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Стварно не знам зашто толку запнавте со платата. Во Македонија со толкава невработеност, особено кај младите, секоја работа(во банка или друга слична институција) која ќе ви обезбеди во првата година превоз, храна, смештај и пристојно одело за на работа, мора да се прифати.

Дали се 300 или 400 почетна сеедно, под 300 најверојатно нема плата во банка.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Imam informacija deka vo tutunska vo ekspoziturite vo vnatresnosta zimaat 30.000 (site vraboteni) + 13 plata.
Mozebi ima nekoj informacija za vo ekspozituri na Halk Bank, Ohridska banka i Shparkasse ??
Охридска сите се над 25 000.
 
Член од
10 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Стварно не знам зашто толку запнавте со платата. Во Македонија со толкава невработеност, особено кај младите, секоја работа(во банка или друга слична институција) која ќе ви обезбеди во првата година превоз, храна, смештај и пристојно одело за на работа, мора да се прифати.

Дали се 300 или 400 почетна сеедно, под 300 најверојатно нема плата во банка.

Тутунска банка-Во никој случај не ти плаќа превоз, а камоли и смештај :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Тутунска банка-Во никој случај не ти плаќа превоз, а камоли и смештај :)
Мислев со платата да си ги обезбедиш тие услови. Ниедна фирма не ти плаќа смештај, барем не банкиве на нововработени. Превозот е пресметан во бруто платата.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Уни банка на шалтер 17 000ден. во Скопје центар знам пошто мој другар работеше таму и си даде оставка по една година, а во помаливе градови помалце земаат на шалтер со 10-15%.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Колку е плата како референт на благајна во Уни банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom