Петките страшни како баба Рога

Член од
13 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Професорите не се свесни и дека ако нема ни една петка во класот ќе има пак некои мерки бидејќи не направиле ништо за да ги натерат учениците да научат и не биле добри во својта работа не е работата само да стават ниски оцени со кои мислат дека се безбедни од екстерното оценување.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ненорамлна работа е ова бе...за да добиам 5-ка по предметот телекомуникациски склопови професорката ме испрашуваше цели 3 часа и ми вика уште не ме разочарувај на тестот...па таа ненормална ли е или да?? а и отценка се пишува и заради активност, дисциплина што се гледа низ цела година, а не отценка само од еден тест....да ти е**м и закон и се
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
денес ако не се сигурни 100% ти ја ставаат помалата за секој случај. Мојата класна се правеше силна ко демек 10% од платата и било 1800 денари па голема работа, ама кога слушна дека казната ќе трае цела година и она се замисли малку.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
ако си знаеш за 5-ка и тој тест на крајот ке го направиш за 5ка, а ако добиеш 4 на тој тест а професорот ти ставил 5-ка пак ке може 5 да имаш на крај
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
5 годинава да добиеш мн тешко .Само инспекции у школо,испрашувања и тестови страшни. Срека во несрека е шо сум 4 година. :toe:
 

~NoMercy~

of4arot od del4evo
Член од
14 февруари 2009
Мислења
136
Поени од реакции
29
i kaj nas isto u pm nema levo desno:toe:

BORN IN AERODROM TO BE FAMILY
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Четврта година сум... и привите три години имав само по еден кец (по математика) а сеа у четврта имам 6 ... :kesa:
Професорите многу се сменија и многу подруго оценуаа, некако како да не са тија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom