Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
ако вреди да си со девојчето....че си останиш со неа...град село...националност религија...ова она нема врска...се додека се сакате!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нека и купи стан во град ако нејќе девојката да му живее во село. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Не те прави местото на живеење селанец (поточно сељак), туку твоето однесување.. И што има везе ако е од село ?!? Ако за момент си се двоумел за нејзиното место на живеење тогаш не ја ни заслужуваш да ја имаш.. End of story..
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Во планината Вилсон, се наоѓа еден телескоп кој што може да ги магнифицира и најдалечните звезди до 24 пати повеќе од било кој претходен телескоп. Овој инструмент беше незаменлив, се до појавата на еден уште по екстраординарен телескоп, кој се наоѓа на планината Паломар, како резултат на унапредувањата во оптичката технологија, тој е способен да ги магнифицира звездите 4 пати поеке од телескопот што се наоѓа у планината Вилсон.
Е сега, доколку би постоело било каква можност, телескопот од планината Вилсон да го ставиме внатре во телескопот од планината Паломар, и пак, не би можеле да го детектирате мојата заинтересираност,за тоа ШТО ДА ПРАВИ ТИПОТ, ШО ПАРТНЕРОТ МУ Е ОД СЕЛОООООО. :D (е богами, по сериозен проблем, у живот не сум видела :p, ал мојот прв коментар го остаив овде, зш ме насмеа убоо у оваа морбидна вечер )
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Во планината Вилсон, се наоѓа еден телескоп кој што може да ги магнифицира и најдалечните звезди до 24 пати повеќе од било кој претходен телескоп. Овој инструмент беше незаменлив, се до појавата на еден уште по екстраординарен телескоп, кој се наоѓа на планината Паломар, како резултат на унапредувањата во оптичката технологија, тој е способен да ги магнифицира звездите 4 пати поеке од телескопот што се наоѓа у планината Вилсон.
Е сега, доколку би постоело било каква можност, телескопот од планината Вилсон да го ставиме внатре во телескопот од планината Паломар, и пак, не би можеле да го детектирате мојата заинтересираност,за тоа ШТО ДА ПРАВИ ТИПОТ, ШО ПАРТНЕРОТ МУ Е ОД СЕЛОООООО. :D (е богами, по сериозен проблем, у живот не сум видела :p, ал мојот прв коментар го остаив овде, зш ме насмеа убоо у оваа морбидна вечер )
Зашто толку комплексно уште во првиот твој коментар :D
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
зш,зш,зш, е како зш? -Па темава сама ти ги раѓа мислите, ти дава инспирација, за креација на мултиваријантна филозофија, за ова безизлезна ситуација.:D
 
Член од
5 јуни 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Цитатов кажува се,мислам дека нема потреба да ја објаснувам темата:)
Не е битно од каде е битно е дали ти ја сакаш или не ја сакаш ... Ако ја сакаш ич гајле да не ти е од каде е ....... А ако постојано мислиш што ке кажат другите од тебе човек не бива ..... Мој совет ако те сака не чекај повеќе поздрав :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Во планината Вилсон, се наоѓа еден телескоп кој што може да ги магнифицира и најдалечните звезди до 24 пати повеќе од било кој претходен телескоп. Овој инструмент беше незаменлив, се до појавата на еден уште по екстраординарен телескоп, кој се наоѓа на планината Паломар, како резултат на унапредувањата во оптичката технологија, тој е способен да ги магнифицира звездите 4 пати поеке од телескопот што се наоѓа у планината Вилсон.
Е сега, доколку би постоело било каква можност, телескопот од планината Вилсон да го ставиме внатре во телескопот од планината Паломар, и пак, не би можеле да го детектирате мојата заинтересираност,за тоа ШТО ДА ПРАВИ ТИПОТ, ШО ПАРТНЕРОТ МУ Е ОД СЕЛОООООО. :D (е богами, по сериозен проблем, у живот не сум видела :p, ал мојот прв коментар го остаив овде, зш ме насмеа убоо у оваа морбидна вечер )
Ова ти е од Фрејзер, признај :) Добра реплика, ме изнасмеа кога првпат ја чув.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
партнерот ми е од село...што да правам?
ова ни confused philosopher не би го одговорил.....
јас би му рекол...одбери гранка......јаже од мене гратис имаш
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
добро бе вие како ги замислувате луѓето од село?? дека се многу прости, ништо не разбираат?
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Ова ти е од Фрејзер, признај :) Добра реплика, ме изнасмеа кога првпат ја чув.
Тоа е од писателот Георге С. Кауфман, кога присуствувал во шоуто "This is Show Business" на ЦБС ТВ, па се соочил со некоја слична систуација, на која му одговорил со фамозната реплика. :) Голем човек, со јаки мисли.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
32 проценти невработеност.
Тема - Партнерот ми е од село, што да правам.
Одговор - коноп и столче.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ете што се прави кога некој ќе разгали дете. Бог да чува срам му било пошто девојката небила од град.немам зборови.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Зошто анкетата е смешна? Зар не би требала да има поинакво прашање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom