Отворање трансакциона сметка - помош

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
ке ми треба мала помош. . . Ми треба под итно да отворам една транскациона сметка .. . Ама има еден проблем кога го потполнувам барањето во банка ми бараат број на Лична карта. . ама има проблем личната карта ми е истечена месец дена. Ако го пишам бројот на личната карта која што ми е истечена дали ке ми направат проблем во банка ? Дали ја проверуваат личната карта ? Фала ви однапред ....
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
За отварање на трансакциска сметка во било која банка ти бараат валиден документ за идентификација, а под тоа се подразбира валидна лична карта или валиден пасош, значи мораш да имаш еден од овие 2 документи - тоа е според регулативи на НБРМ и сите банки мора да го почитуваат. Ако имаш валиден пасош - немаш гајле :wink: Ако немаш ниту еден од овие документи, не можеш да отвориш трансакциска сметка во ниту една банка :toe:
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Фала на информација, сепак ке морам утре да одам по лична карта....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Епа ќе мораш,на лепи очи не даваат трансакциска:)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
зависи во која банка ја отвараш трансакциската :) инаку мене ми отворија со истечена лична карта, најверојатно им е позната ситуацијата со старо-новите лични карти :) (ми истече во декември минатата година)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Оди со пасошот чим ти е важно, л.к ќе чекаш малце :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Иди вади без гајле тоа сметката, и истечената лична карта проаѓа, а за нова лична ќе почекаш бар година ипол ако сега закажеш.
И јас сум со истечена лк и пасош, а нова тек во мај 2011 година и никој не ми направил проблем од тоа.:kesa:
Инаку тоа е пет минути работа со исклучок дека на тоа пластичното за банкомати ќе почекаш десет работни дена.
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Сабаје ја збркав таа работа се распрашав по банкиве и неможев да завршам работа. Отидов по лична карта, закажав сликање дури на 12.02 така да се надевам дека тогаш кје можат да ми го кажат бројот на личната карта. Само така ке завршам работа најрано што можам. :toe:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сабаје ја збркав таа работа се распрашав по банкиве и неможев да завршам работа. Отидов по лична карта, закажав сликање дури на 12.02 така да се надевам дека тогаш кје можат да ми го кажат бројот на личната карта. Само така ке завршам работа најрано што можам. :toe:
Ако ти треба нешто да ти префрлат пари ево јас ти е нудам нека ги префлат кај мене :smee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom